Reakcje pielęgniarek o zapowiedzi rządu o "dodatkowym wymiarze urlopu wypoczynkowego" od 2025 roku.

3 min czytania
Aktualności


Dodatkowy wymiar urlopu wypoczynkowego do 2025 roku

Niedawno pisaliśmy o dodatkowym wymiarze urlopu wypoczynkowego do 2025 roku. Czytaj więcej w artykule: "Pielęgniarki: do 2025 roku "dodatkowy wymiar urlopu wypoczynkowego"."

Komentarze pielęgniarek i położnych w sprawie dodatkowe urlopu wypoczynkowego:

– Czyli nic się nie zmienia w naszym środowisku, w dalszym ciągu jakieś idiotyczne rozwiązania. Ja już 30 grudnia przechodzę na emeryturę i żadne idiotyczne rozwiązania nie są mnie w stanie zatrzymać w pracy. Jeżeli będę pracować jeszcze, to w mniej stresującej pracy.

– 2025 czyli za 5 lat. Pytanie tylko, ile osób odejdzie do tego czas z zawodu. Już średnia wieku to ponad 50 lat. Dla kogo oni chcą ten urlop wprowadzić? Rzucają nam ochłapy i liczą, że nabierzemy się na nie.

– Ja mam 35 dni urlopu w Niemczech już teraz, nie musze czekać do 2025, ale i tak mam to w głębokim poważaniu. bo najważniejsze. że pracodawca jest uczciwy, płaci nieźle i nie wymyślają takich bzdur jak w Polsce.

– Na pewno perspektywa kilku dni urlopu po 20 latach pracy zachęci młode osoby do podjęcia studiów i pracy. To jest to…

– Idę na emeryturę za dwa lata i żadna siła mie od tego nie powstrzyma (chyba, że zmieni się władza) i karzą tyrać dalej.

– Dodatkowy wymiar urlopu? Nie wierzę w coś takiego, a nawet jeśli to… nie może być już od Nowego Roku czyli od 2020?! Dlaczego nie mamy możliwosci, wyjeżdzając do sanatorium korzystać z dodatkowego urlopu na podratowanie zdrowia? Dlaczego musimy korzystać z L4 lub urlopu wypoczynkowego?! Przecież sanatorium dostaje się nie co roku, ale przy dobrym szcześciu raz na 2, a nawet 4 lata.

– Tempo jak i propozycje rozwiązań powalające! Zmiany są potrzebne na teraz! Czas na profilaktyke czy leczenie już był. Dziś jesteśmy na etapie reanimacji polskiego pielegniarstwa. Smutne!

– Odejdą z zawodu te, które muszą pracować z paniami 60 plus, które zanim się schylą są już zasapane, są ciągle zmęczone i wysługują się młodszymi. Wiem o czym mówię, bo w niektórych szpitalach 70% pielęgniarek to emerytki na kontraktach. Nie liczy się wydajność, liczy się sztuka. Obudźcie się, bo za parę lat będzie za późno. Pielęgniarka to nie galernik. Jako pacjentka nie mogę patrzeć na taki stan rzeczy. Za parę lat, przy takich warunkach pracy w szpitalach pielęgniarek nie będzie. Takie warunki to powolna eutanazja pielęgniarek i pielęgniarstwa jako takiego.

– To jest niemożliwe. Ktoś musiał dokonać błędnej interpretacji. Nie może być taka głupota zapisana w ustawie. Tak jak nauczycielom tak i wam należy się dodatkowy urlop i to po paru latach pracy. Tyle wolnego ile mają nauczyciele powinno przysługiwać wam i całej reszcie średniego i niższego personelu. Może wówczas miałybyście inne podejście do pacjenta. I coś mi się wydaje, że tutaj jest pies pogrzebany. Człowiek chory to i zmierzły a wam się to udziela. I tak dzień w dzień. Szlag. Dobrze jest trafić na takie forum, wówczas łatwiej zrozumieć drugą stronę. Ja powoli zaczynam. Fajnie by było gdybyście i wy starały się zrozumieć.

Wprowadzić gratis pampersy i chodziki dla czynnych zawodowo, może się skuszą.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Tworzymy Gazetę z myślą o pielęgniarkach i położnych!
► Zamów
ostatni numer w 2019 roku 
► Sprawdź również opcje prenumeraty na przyszły rok
 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze