Różnice w zarobkach pielęgniarek. Nawet 1700 PLN w podstawie.

2 min czytania
AktualnościOferty pracy
Różnice w zarobkach pielęgniarek. Nawet 1700 PLN w podstawie.

Pielęgniarki skarżą się na brak wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę

W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla 3 pielęgniarek, zamieszczoną przez szpital. Mijają obecnie ponad dwa miesiące od wejścia w życie nowej siatki płac pielęgniarek, która została wprowadzona ustawą z dnia 28 maja br. Sprawdźmy w jaki sposób poszczególni pracodawcy w ofertach o pracę respektują zapisy siatki płac.

Bardzo często pielęgniarki i położne zwracają uwagę, że ofertach pracy nie są podawane warunki w zakresie wynagradzania. Ogłoszeniodawcy w zakresie wymagań względem pielęgniarek rozpisują się chętnie. Także w zakresie dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych. Dodają, że to praca w młodym, dynamicznie rozwijającym się zespole. Piszą o możliwości dokształcania się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. W zakresie wynagrodzenia cisza…

Ogłoszeniodawcy nie wiedzą, co wpisać w zakresie wynagrodzenia dla pielęgniarek

Obecnie ogłoszeniodawcy właściwie nie wiedzą co powinni pisać w zakresie wysokości wynagrodzenia. Nowa siatka płac jest pełna absurdów. Natomiast pracodawca – podmiot leczniczy, na etapie procesu rekrutacyjnego, nie ma jednej podstawowej informacji: jaka pielęgniarka zostanie zatrudniona. Nie wie czy to będzie pielęgniarka, której wymagania kwalifikacyjne będą odpowiadać – grupie 7, 8 czy 9. Od tego zależy wysokość wynagrodzenia zasadniczego.

Kilka dni temu redakcja portalu opublikowała przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na stronie praca.gov.pl.

Wnioski z przedmiotowej analizy są jednoznaczne. Pracodawcy nie respektują zapisów w zakresie nowej siatki płac lub mają niską świadomość w zakresie przepisów płacowych, dotyczących środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

Pracodawca wpisuje w ogłoszeniu minimalne i maksymalne wynagrodzenie zasadnicze

Poniżej publikujemy przykład jednego z ogłoszeń – praca dla pielęgniarki. Potencjalny pracodawca w zakresie płacy wpisał kwoty – od 3 772 do 5 447 PLN. Skąd te kwoty? Są to wysokości najniższego wynagrodzenia w grupie 9 oraz w grupie 7. Trzeba przyznać, że w tym przypadku pracodawca postępuje zgodnie z prawem, gdyż nie wie na etapie rekrutacji, jaka pielęgniarka zostanie zatrudniona.

Szokujące różnice w wynagrodzeniach pielęgniarek wykonujących te same zadania

Powyższe kwoty skłaniają do zdumiewających wniosków. Różnice w wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych, posiadających te same kompetencje zawodowe, czyli ten sam zakres obowiązków i uprawnień są bardzo wysokie. W samym wynagrodzenia zasadniczym wynoszą 1 700 PLN. To stanowi różnicę w wysokości 45%. Natomiast różnica wraz z pochodnymi od wynagrodzenia zasadniczego, (według danych ministerstwa zdrowia) wynosi obecnie (brutto):

Pomiędzy grupą 9 a 8 – 783 zł

Pomiędzy grupą 8 a 7 – 2 055 zł

Pomiędzy grupą 9 a 7 – 2 838 zł

W artykule pt. Pielęgniarki o aneksach do umów o pracę publikujemy komentarze pielęgniarek i położnych w zakresie powyższej problematyki.

Oferta pracy dla pielęgniarki

Miejsce pracy: Tomaszów Mazowiecki
Zakres obowiązków: wykonywanie świadczeń pielęgniarskich
Rodzaj umowy: Wybór
Wymiar etatu: 1
Zmianowość: dwie zmiany
Liczba godzin pracy w tygodniu: 40
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160
Data rozpoczęcia: 01.09.2021
Data zakończenia pracy: 30.11.2021
Wynagrodzenie brutto: od 3 772 do 5 477 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pielęgniarka

Wymagania

Wymagania konieczne:
Wykształcenie: średnie zawodowe
Umiejętności i uprawnienia: Pielęgniarka – prawo wykonywania zawodu

Zobacz szczegóły tej oferty pracy

Dodaj BEZPŁATNIE swoją ofertę pracy dla pielęgniarki i położnej (nie dotyczy ofert pracy za granicą).

Zobacz także inne oferty pracy dla pielęgniarek i położnych
w następujących miastach:
Warszawa
Wrocław

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

427 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki - sąd o skutkach kategoryzacji chorych.

3 min czytania
Raport pielęgniarski – znaczenie w praktyce zawodowej W majowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, poświęconym w całości orzecznictwu sądowemu w zakresie…
Aktualności

Prywatny dyżur pielęgniarki w domu a marketing medyczny

3 min czytania
Prywatne dyżury pielęgniarki w domu to coraz popularniejsza forma opieki medycznej, która zapewnia pacjentom wygodę i dostęp do wysoko wyspecjalizowanych usług pielęgniarskich…
AktualnościBrak pielęgniarek

Rośnie liczba pielęgniarek do 30 roku życia.

2 min czytania
Średnia wieku czynnej zawodowo pielęgniarki Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dzisiejszym artykule redakcyjnym podnosi temat zastępowalności pokoleniowej w zawodzie pielęgniarki….
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki o aneksach do umów o pracę.