Sejm: apel pielęgniarek i ratowników o 1000 PLN dodatku.

1 min czytania
AktualnościDodatki
Sejm: apel pielęgniarek i ratowników o 1000 PLN dodatku.

W dniu 4 czerwca 2020 roku sejm na plenarnym posiedzeniu rozpatrywał  wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Podczas dyskusji nad wnioskiem, podjęto kolejny raz, tematykę warunków pracy personelu medycznego w dobie pandemii. Dlaczego z jednej strony władza obiecuje np. dodatek solidarnościowy a nie ma woli na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników walczących na pierwszej linii walki z pandemią. Także dla pielęgniarek i położnych. 


Dodatek za pandemię dla pielęgniarki

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 4 czerwca 2020 roku.

Poseł Marek Rutka:

Panie Marszałku! Panie Ministrze! Bezpośrednio po studiach pod koniec lat 90. sam byłem bezrobotnym i stałem w kolejce do rejestracji w urzędzie pracy. Co prawda nigdy zasiłku nie otrzymałem, ale jednak poznałem gorycz tego, że nie ma się pracy, a bardzo chce się pracować.

W ciągu ostatniego miesiąca przybyło ponad 55 tys. bezrobotnych, ale tym wszystkim bezrobotnym potrzebna jest pomoc państwa w kreowaniu miejsc pracy, zwolnienie z podatków dla przedsiębiorców, którzy takie miejsca tworzą, a nie chwyt wyborczy sponsorowany nie z kieszeni funduszu PiS, tylko z podatków wszystkich Polek i Polaków. Dlaczego pan prezydent nie przychylił się do apelu pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem? Medycy apelowali o to, aby otrzymać 1000 zł dodatku. Na te głosy pan prezydent jest głuchy.

Jednocześnie chciałbym zaapelować o rozwagę w wykorzystywaniu tytułu wielkiego przywódcy, którym w odniesieniu do prezydenta Dudy posłużył się premier Morawiecki. W historii tytuł „wielki przywódca” kojarzony jest jednoznacznie z założycielem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – marszałkiem Kim Ir Senem. (Oklaski) 

źródło: stenogram posiedzenia sejmu – sejm.gov.pl 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Dodatki dla pielęgniarek

Pielęgniarki – praca w jednym miejscu

Rekompensaty dla pielęgniarekZobacz także:

Pielęgniarki – ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm – dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7270 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Stres i niepokój, jak sobie pomóc? Czy leki na uspokojenie rozwiążą problem?

3 min czytania
Stres towarzyszy nam każdego dnia, w pracy, w szkole, w domu. Na niektórych działa mobilizująco i daje siłę oraz motywację do działania,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wyższe pensje pielęgniarek albo zamykamy oddział.

4 min czytania
Posiedzenie senackiej komisji zdrowia w dniu 9 września 2021 roku. Senator: Mamy pozwolić odejść tym pielęgniarkom? Panie Ministrze, pora na to, żeby…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 50 godzin miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Dzisiaj na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych prezentujemy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ w Warszawie. Pracodawca informuje, że…
Komentarze