Siostry z izby pielęgniarek z Ukrainą.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy
Siostry z izby pielęgniarek z Ukrainą.

Pielęgniarki solidaryzują się z Ukrainą

W artykule „Jesteśmy siostrami pokoju” – polskie pielęgniarki solidaryzują się z Ukrainą, z dnia 24 lutego 2022 roku portal tygodnika wprost.pl informuje:

W ramach gestu solidarności z Ukrainą Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych opublikowała grafikę ukraińskiej flagi z cytatem hymnu pielęgniarek. “My nie chcemy, ni wojen, ni bojów. Dość krwi bratniej i ofiar faszyzmu. My jesteśmy siostrami pokoju” – mówią siostry.

Wprost.pl dodaje, że Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zamieściła w mediach społecznościowych wymowny post nawiązujący do wydarzeń na Ukrainie. Opublikowała też pełną treść hymnu pielęgniarek.

źródło: wprost.pl

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w dniu 25 lutego zamieszczono ponizszą informację:

Koleżanki i Koledzy, pielęgniarki i położne, bracia Ukraińcy, jesteśmy z Wami. Nie znajdujemy słów, by wyrazić to, co czujemy, gdy docierają do nas informacje o ataku na Wasz niepodległy i suwerenny Naród. Jako medycy zgłaszamy gotowość niesienia pomocy. Polska może stać się dla Was nowym, miejmy nadzieję, tymczasowym domem. Nie będziecie tu sami.

Kontakt do Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych: [email protected]

Шановні сестри медичні та акушери, брати та сестри українці, ми з Вами! Ми не знаходимо слів, щоб висловити те, що ми відчуваємо, коли отримуємо інформацію про напад на Вашу Незалежну і Суверенну Державу. Ми як медичні працівники готові Вам допомогти. Польща може стати для Вас новою, сподіваємося тимчасовою домівкою. Ви не будете тут самотні.

Наш контакт до Вищої палати медичних сестер і акушерів: [email protected]

źródło: nipip.pl

Natomiast prezes NIPiP zwróciła się z poniższym apelem do przewodniczących okręgowych rad pielęgniarek i położnych.

Szanowni Państwo,

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna zwróciła się z prośbą o wsparcie akcji zakupu niezbędnych środków medycznych.

Z uwagi na skoordynowany sposób działania Stowarzyszenia (zakup środków medycznych w ilościach hurtowych bezpośrednio od producentów i przekazywanie ich dla potrzebujących na Ukrainie) najbardziej efektywną formą pomocy będą wpłaty na rzecz Polskiej Misji Medycznej z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

Poniżej przekazuję numer konta do wpłat na konto Stowarzyszenia Polska Misja Medyczna:

62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

Z dopiskiem UKRAINA.

W obliczu ogromnej tragedii musimy pozostać solidarni i wspierać obywateli Ukrainy w każdy możliwy sposób.

źródło: nipip.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line

Gazeta pielęgniarek – kontrowersje wokół iniekcji domięśniowych.