Szpital pielęgniarce z grupy 6 zabrał prawo rozdawania leków.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Szpital pielęgniarce z grupy 6 zabrał prawo rozdawania leków.

Skutki podziału pielęgniarek na grupy w siatce płac

Dzień Dobry,

Jestem pielęgniarką z wieloletnim stażem pracy przy łóżku chorego. Pracuje dużym szpitalu. Ostatnie sytuacje w szpitalu sprawiają, że po latach pracy czuję się zdegradowana, poniżona.

Dyrekcja w porozumieniu z pielęgniarskim związkami zakładowymi wymyśliła sztuczny podział obowiązków aby uzasadnić różnice w wynagrodzeniach.

Jakież było moje zdumienie gdy w ostatnim czasie dowiedziałam się że pielęgniarki bez specjalizacji nie mogą rozkładać leków.  Jestem zszokowana.

Wykonywałam wszystkie czynności pielęgniarskie przez tyle lat, nigdy nie było zastrzeżeń do mojej pracy i nagle coś takiego. Pracuje z osobami które mają dużo mniejsze doświadczenie pielęgniarskie ale mają papierek i nie spodziewałam się, że po tylu latach pielęgniarki bez specjalizacji zostaną tak potraktowane. 

Rozżalona

Zachowano oryginalną pisownię.

Dane autorki korespondencji do wiadomości redakcji portalu

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Niestety opisana powyżej sytuacja przez pielęgniarkę zaszeregowaną do grupy 6 to efekt podziału pielęgniarek na grupy. Takiego podziału dokonał związek pielęgniarek OZZPIP w 2016 roku. Do sprawy odebrania pielęgniarkom prawa do rozdawania leków powrócimy wkrótce w kolejnych artykułach. Podamy wtedy więcej szczegółowych informacji. Jedno jest wiadome, żadna specjalizacja nie nadaje pielęgniarkom kompetencje do rozdawania leków. To oczywiste, że takie uprawnienie nabywają osoby z chwilą uzyskania prawa do wykonywania zawodu pielęgniarki. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych złoży skargę do ministra zdrowia na powyższe postępowanie podmiotu leczniczego. Nie ma i nie będzie zgody na swoisty rasizm zawodowy.

Czy jest jakaś alternatywa dla obecnego chaosu w zakresie płac pielęgniarek i położnych? NIE! Natomiast projekt ustawy skierowany przez OZZPiP do sejmu mieni się taką alternatywą. Niestety to owieczka w wilczej skórze… Projekt ten nadal dzieli personel pielęgniarski na grupy. Dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze w sytuacji kiedy wykonują ten sam zakres obowiązków i odpowiedzialności zawodowej czyli kompetencje zawodowe. Dlatego prawie 2,5 tys osób podpisało petycję do pani Krystyny Ptok.

Pielęgniarka: Dość dzielenia! Wykonujemy taką samą pracę…

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Pielęgniarka: jak ja się cieszę. Z cudzej krzywdy nie warto.