Szpital zatrudni opiekuna medycznego. Zobacz wynagrodzenie.

2 min czytania
AktualnościOferty pracy
Szpital zatrudni opiekuna medycznego. Zobacz wynagrodzenie.

Pielęgniarka zarobi więcej od opiekuna medycznego o całe 452 PLN

Tak wynika z nowej siatki płac w podmiotach leczniczych. Szczegółowego omówienia wysokości wynagrodzeń zasadniczych od 1 lipca 2022 roku dokonał na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia w dniu 8 czerwca br. Dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia Jakub Bydłoń. 

Poniżej cytujemy fragment wypowiedzi pana dyrektora, dotyczący wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych w grupie 6 oraz opiekuna medycznego zaszeregowanego w grupie 7.

(…) Kolejna grupa z jednej strony obejmuje te osoby, które wykonują zawód medyczny i posiadają wykształcenie wyższe licencjackie. One do tej pory zarabiały… Współczynnik pracy miały dotychczas w wysokości 0,81, a najniższe wynagrodzenie dla nich wynosiło 4 tysiące 185 zł. Teraz mają osiągnąć współczynnik pracy 0,94, czyli najniższe wynagrodzenie dla nich wyniesie 5 tysięcy 322 zł, co oznacza wzrost o blisko 1 tysiąc 140 zł. W tej samej grupie będą również osoby… To było też oczekiwanie środowiska zarówno pielęgniarek i położnych, jak i ratowników medycznych. Chodzi o to, żeby również osoby, które kształciły się kiedyś na poziomie średnim i mają bardzo duże doświadczenie zawodowe, zostały – ponieważ to kształcenie zostało już dla tych osób wygaszone – z dawnego poziomu 0,73 przeniesione do tej grupy pracowników z licencjatem. W przypadku tych osób dotychczas ten współczynnik pracy dla najniższego wynagrodzenia wynosił 0,73, czyli 3 tysiące 772 zł, a ma wynosić 0,94, czyli 5 tysięcy 322 zł. I to jest wzrost o 1 tysiąc 550 zł na poziomie tego najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

Kolejna grupa to jest grupa osób, które zatrudnione są na stanowiskach, na których wymagane jest wykształcenie średnie i wykonywanie zawodu medycznego. To jest grupa, która dotychczas miała współczynnik pracy 0,73, czyli 3 tysiące 772 zł tego najniższego wynagrodzenia zasadniczego, a teraz ma osiągnąć 0,86, czyli wysokość wynagrodzenia zasadniczego najniższego gwarantowanego prawem będzie na poziomie blisko 4 tysięcy 870 zł. (…) 
Poniżej publikujemy ofertę pracy w szpitalu, dotycząca stanowiska – opiekun medyczny. 

Oferta pracy dla opiekuna medycznego zgodna z zapisami nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia 

Miejsce pracy: Otwock

Zakres obowiązków:

  • Rozpoznawanie problemów opiekuńczych u osób chorych i niepełnosprawnych.
  • Świadczenie podstawowych usług z zakresu opieki medycznej na osobą chorą,
  • Współpraca z zespołem terapeutycznym.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Warunki świadczenia pracy:

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: dwie zmiany

Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Data rozpoczęcia: 11.07.2022

Data zakończenia pracy:11.07.2025

Wynagrodzenie brutto: od 4 870 PLN

System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną

Zawód: opiekun medyczny

Typ propozycji: praca stała, praca w wolne dni

Wykształcenie: średnie zawodowe

Inne wymagania: Wymagany dyplom opiekuna medycznego.

źródło: oferty.praca.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 81

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka & kosmetyczka. Kontrowersje wokół stawki godzinowej.

2 min czytania
Stawka godzinowa pielęgniarek Niedawno opublikowaliśmy na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z komentarzem porównującym stawkę godzinową pracy pielęgniarek i…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Książka "Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego" dla pielęgniarek.

1 min czytania
Literatura dla pielęgniarek i położnych W książce “Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego” przedstawiono jednostki chorobowe, diagnostykę, metody operacyjnego leczenia, możliwości powikłań oraz działania pielęgnacyjne,…
AktualnościNowa siatka płac

Oszczędności na pielęgniarkach – dyrektor obciął pielęgniarkom wymiar czasu pracy.

4 min czytania
Przykład sposobu wprowadzania wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy treść artykułu z dnia 6 sierpnia 2022 roku, autorstwa redaktor…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – NFZ o terminach podwyżkowych.