TEKST SPONSOROWANY – PRO – NURSE – jedyny taki multimedialny kurs językowy dla pielęgniarek i pielęgniarzy. Kurs przygotowywali eksperci zarówno z dziedzin medycznych jak i językowych, dzięki czemu jest on unikatowym projektem w skali kraju.

2 min czytania
Aktualności

 

Obecność Polski w strukturach Unii Europejskiej oraz zniesienie granic sprawiło, że ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej staje się możliwość komunikacji między ludźmi. Już nie tylko my jeździmy do pracy za granicę, co wiąże się z koniecznością znajomości języka obcego. Z roku na rok coraz więcej cudzoziemców odwiedza Polskę: turystycznie, zawodowo czy chociażby składając wizytę znajomym. Tak duża mobilność w strukturach UE i nie tylko, sprawiła, że znajomość języka obcego stała się niemal warunkiem koniecznym funkcjonowania i rozwoju na współczesnym rynku pracy. Warto zaznaczyć, że wg statystyk pielęgniarki i pielęgniarze są jedną z najbardziej mobilnych grup zawodowych w Europie. Z badań przeprowadzonych na grupie ponad 390 pielęgniarek i pielęgniarzy wynika, że aż 70% zatrudnionych w służbie zdrowia stwierdziło, że znajomość choćby jednego języka obcego ułatwiłaby wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych, a ponad połowa przyznała , że nie zna żadnego języka obcego.

Z przeprowadzonych ankiet wynika również, że większość z nas nie ma czasu regularnie uczyć się języka na tradycyjnych kursach. Współczesne tempo życia, praca w godzinach nadliczbowych oraz obowiązki domowe uniemożliwiają podjęcie nauki w tradycyjny sposób. Rozwiązanie tego problemu zaproponował Dział Projektów Międzynarodowych Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, który wraz z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami przygotował pierwszy tego typu w Polsce multimedialny kurs języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego.

Dostępny na płytach CD, DVD oraz na specjalnie stworzonej internetowej platformie e – learningowej kurs ProNurse, przeznaczony jest dla pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy czują potrzebę rozwoju osobistego i zawodowego, a którym codzienne obowiązki uniemożliwiają regularną naukę.

Kurs przygotowywali eksperci zarówno z dziedzin medycznych jak i językowych, dzięki czemu jest on unikatowym projektem w skali kraju.

Materiał leksykalny z każdego spośród czterech języków został uporządkowany w sześć modułów co znacznie ułatwia naukę.

Podejmując naukę z kursem ProNurse zgłębimy zagadnienia w języku obcym z takich dziedzin jak: kontakt z pacjentem, kontakt z lekarzem, sprzęt medyczny, leki, budowa anatomiczna człowieka, zabiegi i badania, wypełnianie dokumentów czy opieka nad pacjentem i określanie jego stanu zdrowia.

Godnym odnotowania jest fakt, że idea tego projektu została bardzo dobrze oceniona przez organizatorów konkursu w ramach Europejskiego Roku Mobilności Pracowników, a sam projekt otrzymał Nagrodę Specjalną Jury dla najbardziej obiecującej inicjatywy wspierającej mobilność pracowników.

Nagrodę wręczył sam Vladimir Spidla – unijny komisarz ds. zatrudnienia, opieki socjalnej i wyrównywania szans podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się 11 grudnia 2006 roku w Roubaix, we Francji.

Specjaliści nie mają wątpliwości: tak przygotowany materiał sprawia, że jest to wyśmienity sposób kształcenia bez względu na to czy chcemy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe pracując w rodzimej służbie zdrowia, czy też planując wyjazd zarobkowy do któregoś z krajów Unii Europejskiej.

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę projektu www.pronurse.eu

Wszelkie pytania należy kierować do koordynatora projektu: [email protected]

Jakub Wilamek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze