Ubezpieczenie od utraty dochodu

3 min czytania
Aktualności
Ubezpieczenie od utraty dochodu

Od kilku lat pomagam zarówno medykom, jak i innym klientom, łącząc ich z zaufanymi agentami ubezpieczeniowymi.

Co ważne – opisywane tutaj ubezpieczenia, ich zakres i wykluczenia, opisuję w sposób ogólny, a przed podjęciem decyzji o ich zakupie należy zapoznać się z OWU.

Ubezpieczenie od utraty dochodu to obecnie rodzaj ubezpieczeń o który najczęściej pytają nas nasi klienci. Z tego tekstu dowiesz się więcej o tych ubezpieczeniach wybieranych bardzo często przez medyków oraz pielęgniarki w szczególności. Opiszę też krótko na bazie swoich doświadczeń, jakie inne ubezpieczenia najczęściej wybierają pielęgniarki za pośrednictwem serwisu ubezpieczeniapoludzku.pl.

Pielęgniarki odgrywają niezwykle ważną rolę w opiece zdrowotnej oraz dla społeczeństwa jako całości. Ich poświęcenie, profesjonalizm i oddanie pacjentom stanowią fundament systemu zdrowia. Jednak, wraz z tym odpowiedzialnym zadaniem, stawiane są również różnorodne wyzwania, które mogą wpłynąć na ich zdolność do wykonywania zawodu.

Wprowadzenie do kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej dla pielęgniarek nabiera w obliczu tych wyzwań coraz większego znaczenia. Ubezpieczenia dla pielęgniarek to nie tylko gwarancja finansowej stabilności w nagłych sytuacjach, ale także zabezpieczenie przyszłości zawodowej i prywatnej. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym rodzajom ubezpieczeń, które pielęgniarki powinny rozważyć, aby chronić swoją kariery przed ewentualnymi trudnościami.

Kto najczęściej kupuje ubezpieczenie od utraty dochodu?

Patrząc na naszych klientów którzy kupują najczęściej ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy, można zaobserwować poniższe trendy.

Mężczyźni to 31% pracowników ochrony zdrowia kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu medyków.

Z kolei 69% klientów kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy to kobiety.

Lekarze w wieku 25 – 34 lata, to 13,79% kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla pracowników Ochrony Zdrowia.

W tej grupie, mężczyźni to 37,50% kupujących, a kobiety to 62,50% kupujących polisy od utraty dochodu.

Medycy w wieku 55 – 64 lat, to 17,24% kupujących polisy od utraty dochodu dla lekarzy.

W tej grupie, mężczyźni to 10%, a kobiety to 90% kupujących ubezpieczenie tego typu.

Większa grupa, to lekarze w wieku 35 – 44 lat. Stanowią oni 26,72% kupujących ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy.

W tej grupie, mężczyźni to 61,29% a kobiety 38,71% kupujących.

Najliczniejsza grupa pracowników Ochrony Zdrowia, kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy, to osoby w wieku 45 – 54 lat. Stanowią oni aż 42,24% kupujących.

W tej grupie, mężczyźni to 18,37%, a kobiety to 81,63% kupujących.

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez lekarzy, ratowników medycznych, chirurgów, pielęgniarki. Inną bardzo dużą grupą klientów którzy decydują się na tego typu ubezpieczenie są programiści, informatycy.

Generalnie osoby pracujące na umowach B2B (ubezpieczenie od utraty dochodu b2b), samozatrudnieni, decydują się na ubezpieczenia od utraty dochodu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako:

 • pielęgniarz / pielęgniarz anestezjologiczny
 • pielęgniarka / pielęgniarka anestezjologiczna / pielęgniarka operacyjna / pielęgniarka SOR
 • anestezjolog
 • psychoterapeuta
 • diagnosta laboratoryjny
 • dyrektor szpitala
 • kierownik apteki
 • sanitariusz zespołu wyjazdowego
 • starszy asystent
 • położna
 • chirurg
 • kardiolog
 • fizjoterapeuta / fizjoterapeutka
 • instruktor fitness
 • medycy
 • ratownik medyczny
 • ratownik KPP
 • ratownik medyczny – kierowca
 • lekarz / lekarz dentysta / lekarz medycyny
 • lekarz weterynarii
 • psycholog
 • masażysta
 • chirurg ortopeda

Co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu to kluczowy element ochrony finansowej pielęgniarek w przypadku niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku. Wyspecjalizowane polisy tego typu zapewniają wypłatę ustalonego świadczenia pieniężnego w określonych sytuacjach, co pozwala na pokrycie utraconych dochodów i utrzymanie stabilności finansowej, gdy praca zawodowa nie jest możliwa.

Wpływ niezdolności do pracy na życie zawodowe i finansowe pielęgniarki

Niezdolność do pracy, nawet tymczasowa, może stanowić wyzwanie dla pielęgniarki i jej rodziny. Strata dochodu może wpłynąć na bieżące wydatki, spłatę kredytów czy zapewnienie edukacji dla dzieci. Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć się przed tym ryzykiem, inwestując w ubezpieczenie od utraty dochodu.

Znaczenie ubezpieczenia od utraty dochodu dla zabezpieczenia stabilności finansowej

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek jest krokiem w kierunku pełniejszej ochrony zarówno dla nich samych, jak i ich bliskich. W razie potrzeby, świadczenie wypłacone z polisy pozwoli na skupienie się na zdrowieniu i powrocie do pełni sił, zamiast martwić się o finanse.

Innymi ubezpieczeniami o które często pytają nas nasi klienci – pielęgniarki na ubezpieczeniapoludzku.pl, to ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie OC zawodowe dla pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - liczba pozwów sądowych o odszkodowanie.