Uniwersytet wygasza kierunek ratownictwo medyczne.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo ratunkowe
Uniwersytet wygasza kierunek ratownictwo medyczne.


Pielęgniarka ratunkowa 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rezygnuje z ratownictwa medycznego. Nabór na ten kierunek studiów w tym roku odbywa się po raz ostatni.

Protestuje przeciwko temu Stowarzyszenie Ratowników Medycznych Pomorza Zachodniego, które wystosowało w tej sprawie apel między innymi do władz uczelni, Ministerstwa Zdrowia, Wojewody i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

– Brakuje ratowników w systemie opieki zdrowotnej – mówi Bartosz Zimoch, prezes zarządu stowarzyszenia. – Na każdym kroku dysponenci czekają, rąk do pracy brakuje. To bardzo ciężki zawód, obciążający. Najgorszym scenariuszem dla nas jest wygaszenie zawodu ratownika medycznego.

– Swoją decyzję uczelnia tłumaczy brakiem pieniędzy – dodaje Zimoch. – Uczelnia tłumaczy to względami ekonomicznymi, co w naszym odczuciu jest co najmniej nieetyczne w dobie tak dużych niedoborów w kadrze medycznej.

Czytaj więcej w artykule pt. PUM wygasza kierunek ratownictwo medyczne.
 
źródło: radioszczecin.pl
 
Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Pielęgniarki – ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm – dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8322 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Rekompensata dla pielęgniarek za różnicę w zarobkach.

1 min czytania
Poseł pisze w sprawie pielęgniarek do ministra zdrowia Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie stawek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych obowiązujących od…
AktualnościDodatki

Prokurator: pielęgniarki antydatowały wpisy COVID-19.

2 min czytania
Dyrektor szpitala: pielęgniarki rażąco naruszyły zasady prowadzenia dokumentacji medycznej Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 9 września 2021 roku informowała…
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Komentarze