Uniwersytet wygasza kierunek ratownictwo medyczne.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo ratunkowe
Uniwersytet wygasza kierunek ratownictwo medyczne.


Pielęgniarka ratunkowa 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rezygnuje z ratownictwa medycznego. Nabór na ten kierunek studiów w tym roku odbywa się po raz ostatni.

Protestuje przeciwko temu Stowarzyszenie Ratowników Medycznych Pomorza Zachodniego, które wystosowało w tej sprawie apel między innymi do władz uczelni, Ministerstwa Zdrowia, Wojewody i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

– Brakuje ratowników w systemie opieki zdrowotnej – mówi Bartosz Zimoch, prezes zarządu stowarzyszenia. – Na każdym kroku dysponenci czekają, rąk do pracy brakuje. To bardzo ciężki zawód, obciążający. Najgorszym scenariuszem dla nas jest wygaszenie zawodu ratownika medycznego.

– Swoją decyzję uczelnia tłumaczy brakiem pieniędzy – dodaje Zimoch. – Uczelnia tłumaczy to względami ekonomicznymi, co w naszym odczuciu jest co najmniej nieetyczne w dobie tak dużych niedoborów w kadrze medycznej.

Czytaj więcej w artykule pt. PUM wygasza kierunek ratownictwo medyczne.
 
źródło: radioszczecin.pl
 
Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Pielęgniarki – ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm – dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze