Wojewoda: zakażone pielęgniarki mogą pracować z pacjentami.

2 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Wojewoda: zakażone pielęgniarki mogą pracować z pacjentami.


Szpital z zakażonymi pielęgniarkami

Ostatnio na portalu natemat.pl pojawił się artykuł o dość szokującym tytule. Jest to kolejny już wpis dotyczący trwającej pandemii Covid-19. Opisana historia wydarzyła się w jednym z białostockich szpitali. Co zatem kryje się za dość kontrowersyjnym tytułem „Zakażone pielęgniarki mogą pracować z zakażonymi pacjentami”?

Na oddziałach brakuje personelu pielęgniarskiego

Niepokojąca jest sytuacja panująca w białostockim szpitalu. Najnowsze doniesienia głoszą, że placówka ma duże problemy z udzielaniem pomocy zakażonym pacjentom. Z czego wynika brak rąk do pracy na oddziałach?

25 zakażonych pracowników

Okazuje się, że to personel medyczny stanowi większość zakażonych. Od końca września sytuacja dramatycznie się pogarsza. W tej chwili na 41 zarażonych, aż 25 osób to pracownicy. Dochodzi do sytuacji, w której na oddziałach zaczyna brakować pielęgniarek.

Zarażony kapelan i dyrektor szpitala

Na Twitterze jednej z lekarek pojawił się wpis, w którym autorka informuje, że szpital nie przyjmuje chorych z powodu zakażenia pacjentów, pielęgniarek, kapelana, pracowników administracji i dyrektora.

Dodatkowe pielęgniarki potrzebne natychmiast

Z powodu trudnej sytuacji, dyrekcja postanowiła zwrócić się do podlaskiego wojewody o skierowanie dodatkowych osób do pomocy przy pacjentach. Prośba pracowników spotkała się z odmową. Dlaczego?

„Zakażone pielęgniarki mogą pracować na oddziale z zakażonymi pacjentami”

Powodem odmowy jest przeświadczenie, że szpital jest w stanie poradzić sobie, wykorzystując własne możliwości. Ponadto, jak wyjaśnia rzeczniczka wojewody podlaskiego, „zakażone pielęgniarki, które nie mają objawów, mogą pracować na oddziale z zakażonymi pacjentami”. 

Brak pomocy dla szpitala

W trudnej sytuacji szpital nie otrzymuje pomocy z żadnej ze stron. NFZ twierdzi, iż nie może wydać decyzji o zamknięciu szpitala. Dyrekcja placówki próbuje zatem przenieść niektórych pacjentów do innych miejsc. Sanepid pozwolił na wstrzymanie przyjmowania pacjentów tylko na kilku oddziałach.

Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę

Sytuacja w białostockim szpitalu jest dynamiczna, zmienia się z każdą godziną. Na tą chwilę udaje się znaleźć miejsce dla większości zakażonych, ale dalszy rozwój sytuacji będzie zależał od sytuacji epidemiologicznej w szpitalu. 

Więcej informacji w sprawie natemat.pl

Czy faktycznie brak objawów osoby zakażonej jest wystarczającym powodem, by mogła ona kontynuować pracę w szpitalu? Czy decyzja wojewody o odmowie skierowania dodatkowych pracowników do placówki była słuszna? Czekamy na wasze opinie.

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl
 

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście wykonywania praktyki zawodowej. Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: sekretarzredakcji@pielegniarki.info.pl. Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji. 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8229 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo nigdy nie będzie zawodem prestiżowym

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z postów na temat różnic w wynagrodzeniach pielęgniarek pojawiły się dwa poniższe komentarze. Pielęgniarki wskazują, że odwieczne kłótnie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Umowa o pracę, kontraktowa - do 11 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Poradnia kardiologiczna oferującą diagnostykę nieinwazyjną i konsultacje lekarskie na wysokim poziomie zarówno dorosłym, jak i dzieciom od pierwszych…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka złożyła skargę. NFZ nałożył 82 tys. kary.

8 min czytania
Pielęgniarka pisze skargę do ministra zdrowia i zawiadamia prokuraturę… NFZ nakłada karę na pogotowie… Pogotowie odwołuje się na drodze sądowej… Redakcja Ogólnopolskiego…
Komentarze