Wyprzedaż w Sklepie Pielęgniarek – trzy tytuły.

2 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Wyprzedaż w Sklepie Pielęgniarek – trzy tytuły.

Wyprzedaż w Sklepie Pielęgniarek i Położnych

Sklep Pielęgniarek i Położnych istnieje już od ponad 10 lat! Od początku naszym głównym celem było rozpowszechnianie wiedzy pielęgniarskiej i położniczej, sprzedając książki z różnych dziedzin medycyny. Z biegiem lat na rynku wydawniczym pojawia się wiele nowych tytułów dla pielęgniarek i położnych. Niektóre pozycje zostają zastąpione nowym wydaniem, które jest uzupełnione o aktualne informacje lub zalecenia.

W związku z powyższym, w asortymencie naszego Sklepu znajdują się również książki, które są nadal aktualne, jednakże w kilku przypadkach, mają już swoich nowszych zastępców. Pozycje te zostały przecenione nawet o 40%.

Poniżej przedstawiamy kilka tytułów.

Literatura dla pielęgniarek i położnych

Dermatologia i wenerologia dla pielęgniarek (Elżbieta Krajewska – Kułak)

Autorka podręcznika wyraża pogląd, że choroby skóry stanowią problem nie tylko dla pacjenta i jego rodziny, ale także dla pielęgniarek sprawujących codzienne czynności pielęgnacyjno – diagnostyczno – terapeutyczne.
Często pielęgniarki wykonują zabiegi u pacjentów z chorobami skóry z obawą lub zniechęceniem co jest wynikiem braku wiedzy w zakresie chorób skóry. A to właśnie od postawy pielęgniarek zależy przede wszystkim nabycie przez pacjenta umiejętności samoopieki. W pierwszej części publikacji omówiono objawy oraz leczenie poszczególnych chorób skóry i wenerycznych. W drugiej przedstawiono rolę pielęgniarki w diagnozowaniu chorób skóry, pielęgnacji skóry: noworodka i niemowlęcia, w czasie ciąży i połogu oraz skóry starczej i narażonej na działanie promieni słonecznych. Zaprezentowano także ogólne zasady podawania leków na skórę oraz sposób stosowania maści, mazideł, kremów i past, pudrów oraz zasypek. W ostatniej części publikacji zawarto standardy postępowania pielęgniarskiego w poszczególnych jednostkach chorobowych.


Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej (Jolanta Górajek – Jóźwik)

W pierwszych rozdziałach podręcznika Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej poruszono zagadnienia związane z pielęgniarstwem i jego filozofią oraz współczesnym wezwaniom przed pielęgniarstwem i pielęgniarką. W kolejnej części podręcznika omówiono problematykę miejsca diagnozy w pielęgniarstwie, historii klasyfikacji i kategoryzacji diagnoz pielęgniarskich.
Rozdział 6,7,8 został poświęcony zagadnieniom związanym z informatyzacją pielęgniarstwa w kontekście znaczenia pielęgniarskiego systemu informatycznego. W podręczniku opisano także klasyfikację NANDA oraz ICNP oraz ich znaczenie dla rozwoju pielęgniarstwa. W ostatnich dwóch rozdziałach zaprezentowano informacje w zakresie komunikowania się na potrzeby diagnozowania i diagnozy oraz aspektów przygotowania pielęgniarek do wdrażania systemu klasyfikacji diagnoz pielęgniarskich do praktyki zawodowej.

Biblioteka położnej – Opieka przedkoncepcyjna (Grażyna Stadnicka)

W pierwszym rozdziale publikacji Opieka przedkoncepcyjna zaprezentowano zagadnienia dotyczące zdrowia prokreacyjnego kobiety w kontekście wytycznych WHO, przepisów prawnych, bioetyki oraz uwarunkowań kulturowych, a także przedstawiono organizację opieki przedkoncepcyjnej w Polsce. W drugim rozdziale omówiono płodność w różnych sytuacjach zdrowotnych i życiowych oraz zaprezentowano informacje z zakresu ubocznego wpływu leków, używek na płodność.

W publikacji bardzo szeroko poruszono zagadnienia dotyczące oceny indywidualnej możliwości zapłodnienia oraz przebiegu ciąży pod kątem różnych czynników.

Wyprzedaż trwa do wyczerpania zapasów.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka opieki długoterminowej.