Na 17 pielęgniarek w oddziale, pięć jest w grupie 9.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Na 17 pielęgniarek w oddziale, pięć jest w grupie 9.

Pielęgniarka o pracy na internie

Pracuję na oddziale wewnętrznym, 30 łóżkowym. Obłożenie najczęściej pełne, czasami korytarz. Do tego dochodzi 3-4 sale “izolatki” bo w trakcie pobytu pacjenta na oddziale kontrolne testy antygenowe wychodzą dodatnie. To dodatkowo utrudnia pracę na oddziale. Każdorazowe wejście na taką salę do zakładanie odzieży ochronnej. Taki pacjent najczęściej leży jeszcze dobę bo ma wykonywany”” test PCR”. Potem kierowany na oddział COVIDOVY. Dodatki za pacjenta covidowego nie należą się nam, bo pacjent w chwili przyjęcia na oddział jest ujemny.

Więcej informacji w sprawie nowej siatki płac czytaj, klikając w link poniżej.

Jak wszędzie są braki personelu pielęgniarskiego, oddziałowa “łata” jak może. Na dyżurach dziennych zawsze są trzy pielęgniarki, na dyżurach nocnych dwie. Jest ciężko. Zdarza się, że w trakcie dyżuru nocnego toczy się krew u 3-4 pacjentów po 1-2j. KKCZ. Do tego przyjęcia pacjentów, całą dobę. Agresja, agresja słowna to codzienność. Dokumentację najczęściej uzupełniamy 2-3-4 godz. nad ranem.

Pielęgniarka: ta sam praca i różne wynagrodzenia

Wynagrodzenie pielęgniarki po LM to podstawa 3772 PLN plus pochodne. Na oddziale jest 5 takich osób. Pozostałe pielęgniarki tj. 12 osób, to specjalistki, mgr lub licencjat. Mają one znacznie wyższe podstawy. Jest to krzywdzące. Pracę na oddziale wykonujemy taką samą, o takiej samej wartości, mamy takie same uprawnienia, zakres obowiązków.

Pracodawca mógłby dać wyższą podstawę, ale ustawa z siatką płac nie obliguje go do tego. Dziękuję, że mogłam się wygadać. Pozdrawiam. Rano do pracy.

Zachowano oryginalną treść komentarza.


Bardzo dziękujemy za powyższą korespondencję. Za merytoryczny głos w sprawie bieżących problemów środowiska pielęgniarskiego z perspektywy oddziału szpitalnego.

Zachęcamy inne pielęgniarki i położne do przesyłania na adres mailowy [email protected] opisu sytuacji w zakresie warunków pracy i płacy. Przekazane informacje opublikujemy na Portalu, zachowując anonimowość ich autorów. Czekamy również na informacje o pozytywnych aspektach warunków wykonywania praktyki zawodowej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 87

Bądź pierwszym, który oceni wpis

226 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Oszczędności na pielęgniarkach – dyrektor obciął pielęgniarkom wymiar czasu pracy.

4 min czytania
Przykład sposobu wprowadzania wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy treść artykułu z dnia 6 sierpnia 2022 roku, autorstwa redaktor…
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
Komentarze
×
AktualnościNormy zatrudnienia

Oddział bez pielęgniarek, ale w dyżurce dwóch lekarzy.