Z redakcyjnej poczty: Czy NZOZ-y mogą robić co chcą w zakresie podwyżek dla pielęgniarek i położnych POZ.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinna

 

Jestem zatrudniona w NZOZ jako pielęgniarka. Przeczytałam informację NFZ o należnych nam podwyżkach zgodnych z Dz. U. Nr 149 poz. 1076. Niektóre ZOZ-y naliczyły podwyżki, a w moim zakładzie jest cicho na ten temat wręcz wyczuwa się jakąś nerwowość. Zadając pytanie bezpośrednio pracodawcy mogę być źle odebrana. Do emerytury brakuje mi kilka lat, nie chciałabym teraz zmieniać pracy, ale nie mogę zgodzić się na takie traktowanie. Pytanie: kto kontroluje wysokość podwyżek w NZOZ-ach, zwłaszcza średniego personelu, gdzie mamy udać się o pomoc, czy jest organ, który może zmusić pracodawcę do naliczenia podwyżek. bo inaczej środki przyznane przez NFZ muszą wrócić do nich. Czy NZOZ-y mogą robić co chcą?

Dane telesdresowe autorki listu do wiadomości redakcji.

Zobacz także:

PZ do swoich członków: nie ujawniajcie jak wykorzystaliście środki z ustawy podwyżkowej!

 


 

Komunikat ze spotkania

– wyciąg –

W dniu 5 września 2008 r. w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie:

6. PZ zgłosiło występowanie rozbieżności interpretacji co do zasad rozliczenia przez świadczeniodawców POZ środków wynikających z zapisów ustawy tzw. ,,podwyżkowej". Uzgodniono, że dla wyjaśnienia sprawy konieczne jest uzyskanie wiążącej interpretacji właściwego Ministra.

źróło informacji – strona internetowa PZ

 


 

Sprawą zajmiemy się szerzej na Portalu. Obecnie rozeznaję się bardziej szczegółowo w przedmiocie sprawy. Do końca tygodnia przedstawię stanowisko Portalu i Gazety.

Proszę odwiedzających Portal o więcej informacji w komentarzach o konkretnych sytuacjach. Posiadanie takiej wiedzy jest niezbędne w kontaktch z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pozdrawiam 

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Aktualności według działów – pielęgniarka. położna poz


 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze