Znaczenie diagnozy pielęgniarskiej w praktyce zawodowej.

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Znaczenie diagnozy pielęgniarskiej w praktyce zawodowej.

Diagnoza pielęgniarska wstępem do procesu pielęgnowania

W pracy pielęgniarki najważniejszą kwestią jest postawienie trafnej diagnozy pielęgniarskiej. Wiadomym jest, że jedynie odpowiednie stwierdzony przypadek stanu pacjenta, pozwala na efektywne, dalsze postępowanie w leczeniu. W związku z tym, poniżej prezentujemy pozycję dla pielęgniarek, która pozwala pomóc w zrozumieniu istoty procesu pielęgnowania i doskonaleniu praktyki pielęgniarskiej.

Diagnozy i interwencje w praktyce pielęgniarskiej

II wydanie książki Diagnozy i interwencje w praktyce pielęgniarskiej zaktualizowane i rozszerzone zostało dostosowane do potrzeb kształcenia studentów pielęgniarstwa oraz aktualnych wymagań praktyki. Autorki przyjęły podejście bazujące na klasyfikacji NANDA-International najpowszechniejszej i systematycznie rozwijanej taksonomii diagnoz pielęgniarskich.

Diagnozy i interwencje w praktyce pielęgniarskiej składają się z trzech części. W pierwszych dwóch przedstawiono aktualne regulacje prawne w odniesieniu do wykonywania zawodu pielęgniarki, założenia praktyki pielęgniarskiej opartej na faktach (Evidence-Based Practice, EBP) oraz koncepcję procesu pielęgnowania. W części trzeciej przedstawiono autorskie opracowania 73 kategorii diagnoz pielęgniarskich Wszystkie diagnozy zostały uaktualnione w stosunku do pierwszego wydania oraz dodano 22 kategorie diagnostyczne.

Każda kategoria diagnostyczna zawiera definicję, opis cech ją charakteryzujących oraz czynniki etiologiczne/czynniki ryzyka (patofizjologiczne, związane z leczeniem, sytuacyjne i rozwojowe), pozwalające na krytyczne i wieloaspektowe przeanalizowanie przyczyny problemu i czynników z nim powiązanych. W opracowaniu przedstawiono również krótkie opisy przypadków pacjentów wraz ze sformułowanymi diagnozami pielęgniarskimi, celem opieki, interwencjami popartymi uzasadnieniem oraz oczekiwanymi wynikami opieki.

Ta nowoczesna publikacja powinna pomóc w zrozumieniu istoty procesu pielęgnowania i doskonaleniu praktyki pielęgniarskiej.

źródło: pzwl.pl

Sklep Pielęgniarek i Położnych

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałym asortymentem Sklepu Pielęgniarek i Położnych. W związku z ogromną chęcią rozwoju Sklepu podjęliśmy decyzję o współpracy z firmą Colormed – polskim producentem odzieży medycznej, a także wprowadziliśmy produkty ochronne dla pielęgniarek, gadżety oraz sprzęt medyczny.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 12

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i PołożnychSzczepienia pielęgniarek

Aktualna literatura w zakresie szczepień dla pielęgniarek i położnych.