Zobacz tabelę. 2560 podmiotów leczniczych poinformowało ministerstwo zdrowia w marcu br. o wysokości zarobków pielęgniarek i położnych. Dane dotyczą wysokości wynagrodzenia zasadniczego i łącznie brutto – magistra ze specjalizacją, pielęgniarki ze specjalizacją oraz pielęgniarki bez specjalizacji.

1 min czytania
Aktualności

 

 

Ministerstwo zdrowia odpowiadając na interpelację poselską podało następujące dane:

"Odnosząc się do pytania, jakie jest obecnie średnie uposażenie pielęgniarek i położnych, przedstawiam poniżej dane dotyczące średnich wynagrodzeń za miesiąc marzec 2016 roku, które zostały przekazane przez 2 560 podmiotów leczniczych.

Dane na temat średnich wynagrodzeń pielęgniarek i położnych – stan marzec 2016 r.

Grupa zawodowa

Wynagrodzenie zasadnicze brutto

Wynagrodzenie łącznie brutto

Pielęgniarka / położna z tytułem magistra ze specjalizacją

2 726

4 174

Pielęgniarka / położna ze specjalizacją

2 579

4 035

Pielęgniarka / położna bez specjalizacji

2 369

3 647

 

Opracowanie: Ministerstwo Zdrowia – Departament Dialogu Społecznego

Z powyższych danych wynika, że dla pielęgniarki/położnej z tytułem magistra pielęgniarstwa ze specjalizacją wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 4 174 zł, dla pielęgniarki/położnej ze specjalizacją wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 4 035 zł, dla pielęgniarki/położnej bez specjalizacji wynagrodzenie łącznie brutto wynosiło 3 647 zł."

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

4 grudnia 2016 roku – Czy leci z nami pilot? Poseł, z zawodu nauczyciel, do ministra zdrowia wnoszę o: "uwzględnienie zmian umożliwiających zastąpienie personelu pielęgniarskiego na oddziałach szpitalnych przez inny personel medyczny (w tym ratowników medycznych)". 

 

3 grudnia 2016 roku – Ministerstwo zdrowia: "regulacje prawne nie wskazują ratownika medycznego do realizacji świadczeń w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii". Natomiast "Księga raportów pielęgniarskich jest dokumentacją medyczną, do wypełnienia której uprawniona jest tylko i wyłącznie pielęgniarka lub położna, a nie ratownik medyczny."

 

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze