Związek pielęgniarek musi wycofać ustawę z sejmu.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Związek pielęgniarek musi wycofać ustawę z sejmu.

Doświadczenie zawodowe w siatce płac pielęgniarek i położnych

Krajowy zjazd pielęgniarek i położnych uchwalił podniosły dokument dotyczący programu samorządu pielęgniarek i położnych na okres VIII kadencji czyli na lata 2023 – 2027.

W dokumencie tym zapisano zapisano, że zjazd obradujący w dniach 15-17 maja 2023 r. w Warszawie, „jako najwyższy organ samorządu pielęgniarek i położnych”, przedstawia priorytetowe zadania samorządu na rozpoczynającą się kadencję.

Jednym z zadań jest:

„Nowelizacja przepisów w zakresie określonych współczynników pracy dotyczących wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych z uwzględnieniem posiadanych kwalifikacji w ramach kształcenia podyplomowego oraz doświadczenia zawodowego”.

Zanim przejdziemy do sedna sprawy jedno zdanie wyjaśnienia.

Członkiem naczelnej rady pip jest pani… Krystyna Ptok. Zasiada w radzie od 2015 roku. Na obecnym zjeździe została wybrana do rady na kolejną kadencję.

Wobec powyższego – w związku z uchwałą zjazdu krajowego z dnia 17 maja 2023 roku – pani Krystyna Ptok jest zmuszona do wycofania projektu ustawy z sejmu. Dlaczego? Bowiem projekt ustawy w zakresie wynagradzania personelu pielęgniarskiego skierowany do sejmu przez OZZPiP „nie uwzględnia posiadanego doświadczenia zawodowego”.

Dalsze zbieranie podpisów pod projektem ustawy jest sprzeczne z uchwałą zjazdu krajowego, który jest najwyższym organem samorządu pielęgniarek i położnych. Będzie działaniem niezgodnym z prawem ustanowionym przez samorząd. Natomiast dalsze firmowanie przez panią Krystynę Ptok projektu ustawy, który jest sprzeczny z uchwałą zjazdu krajowego, będącej członkiem naczelnej rady pip – skandaliczne.

Dlatego pielęgniarki i położne upokorzone przez zapisy projektu ustawy skierowanej przez OZZPiP do sejmu oczekują pilnego wycofania projektu autorstwa OZZPiP z sejmu!

Warto zacytować uchwalony w dniu 17 maja 2023 roku nowy „Kodeks etyki zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej”

(…) Pielęgniarkę i położną obowiązuje szacunek i lojalność wobec organów samorządu zawodowego. Obowiązkiem pielęgniarki i położnej jest przestrzeganie uchwał organów samorządu niezależnie od ich osobistej oceny. (…)

Natomiast nadal trwa podpisywanie petycji do pani Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec zapisów projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek, która została skierowana do sejmu…

Dlaczego ponad 3 tys. osób podpisało petycję od dnia 14 marca 2023 roku? Wyjaśniamy…

Projekt ustawy skierowany przez OZZPiP do sejmu mieni alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety to owieczka w wilczej skórze…

Projekt ten dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Pielęgniarka: dosyć dzielenia pielęgniarek na lepsze i gorsze!

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 38

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Aktualności

Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Komentarz pielęgniarki Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek. Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją…
Komentarze
×
AktualnościKursy dokształcająceNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z grupy 6- cały czas się dokształcam.