Związek pielęgniarek przygotował ustawę z makabrycznym defektem.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Związek pielęgniarek przygotował ustawę z makabrycznym defektem.

Pani przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok o ustawie swojego autorstwa

W uzasadnieniu do projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego zapisano w jakim celu ma zostać przeprowadzona nowelizacja ustawy.

Ku zaskoczeniu pani Krystyna Ptok w przedmiotowym uzasadnieniu napisała:

Zaproponowane podwyższenie wskaźników częściowo niweluje nieuzasadnione różnice w ramach stanowisk o podobnym zakresie obowiązków i odpowiedzialności.

Krystyna Ptok przewodnicząca OZZPiP

Powyższy fragment uzasadnienia odnosi się do propozycji podniesienia współczynników pracy w grupie zawodowej pielęgniarek i położnych – 6 oraz 5.

Natomiast pani przewodnicząca Krystyna Ptok w powyżej cytowanym zdaniu z uzasadnienia do projektu ustawy ukazuje makabryczny defekt opracowanej przez OZZPiP zmiany ustawy.

Otóż wniosek jest jeden: związek pielęgniarek przedstawia rozwiązanie płacowe, które niweluje częściowo nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach. Podkreślamy: „częściowo niweluje”.

Czyli część nieuzasadnionych różnic w wynagrodzeniach pozostała i jest makabrycznym defektem projektu przygotowanego przez panią Krystynę Ptok.

Wobec powyższego należy stwierdzić, że związek pielęgniarek poprzez swój projekt ustawy utrwala nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach.

Makabryczny defekt ustawy przygotowanej przez panią przewodniczącą Krystynę Ptok

Pytanie – kto upoważnił związek do przedstawienia projektu ustawy, który nie zniwelował całkowicie nieuzasadnionych różnic w wynagrodzeniach?

Dlaczego związek pielęgniarek dyskryminuje pielęgniarki z grupy 5 i 6 poprzez przesłanie do sejmu ustawy, która degraduje płacowo ponad 100 tys. pielęgniarek i położnych?

Paradoksalnie związek pielęgniarek przesłany projekt ustawy do sejmu firmuje jako walkę z dyskryminacją i degradacją!

Wobec powyższego nie może być zgody na poparcie projektu ustawy z makabrycznym defektem, autorstwa pani Krystyny Ptok. Dlatego dyskryminowane i degradowane przez związek pielęgniarki i położne podpisują sprzeciw. Jego wyrazem jest petycja – Nie dla projektu ustawy związku OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.

Informację w sprawie treści petycji oraz sposobu jej podpisania dostępne są przez kliknięcie poniższej grafiki. Petycję można podpisać anonimowo. Petycję mogą podpisywać także osoby nie będące pielęgniarkami i położnymi.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 152

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

OZZPiP – różnica 2 tys. pomiędzy grupami już nie dyskryminuje.