Związek pielęgniarek wybrał jednak pudrowanie syfa.

Pani przewodnicząca Krystyna Ptok o sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, obecnie procedowanym w sejmie…

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu informacje w sprawie przebiegu pierwszego posiedzenia nadzwyczajnej podkomisji, która w sejmie rozpatruje projekt ustawy, którą do sejmu skierował związek zawodowy. Zapraszamy zatem do lektury dotychczasowych artykułów w przedmiotowym zakresie, do których prowadzą poniższe linki.

Zapraszamy również do głosowania w poniższej sondzie: Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową? Za oddane głosy dziękujemy! Dalsza część artykułu pod ankietą…

Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową?

Natomiast poniżej prezentujemy stanowisko pani przewodniczącej OZZPiP w sprawie sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, która obecnie jest procedowana w sejmie. Cytowana poniżej wypowiedź pani Krystyny Ptok przytaczamy za portalem rynekzdrowia.pl.

„Dyskusja w trakcie posiedzenia podkomisji, czy to głos pani minister Leszczyny, czy przedstawicieli innych zawodów, pokazała, że ustawa nie jest jednak doskonała. 

Musimy usiąść do dalszych rozmów w celu uzyskania kompromisu.

Wydaje się jednak, że zrozumienie konieczności zmian tego dokumentu jest w środowisku. Zmian w taki sposób, by nie rodził konfliktów w zespołach zawodów medycznych, które muszą współpracować ze sobą”. 

Pani Krystyna Ptok dodaje: 

„Jestem życiową optymistką i zawsze widzę szklankę do połowy pełną. Jestem otwarta na rozmowy i nie chciałabym, by mówiono, że to pielęgniarki są problemem systemu. One są kapitałem tego systemu i należy o nie zadbać”. 

Przewodnicząca OZZPiP podkreśla, że brakuje młodych pielęgniarek wchodzących do publicznego systemu ochrony zdrowia, „a o te z doświadczeniem nikt nie dba i będą odchodzić na emeryturę”.

W naszym, pacjentów interesie jest, aby zatrzymać je jak najdłużej. Podam przykład jednego dużego ośrodka kardiochirurgii, gdzie 30 proc. pielęgniarek w tym ośrodku jest emerytkami. W innej placówce, w Łodzi, najmłodsza pielęgniarka ma 59 lat. 

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych 

Czytając powyższą wypowiedź pani Krystyny Ptok można zadać sobie jedno proste pytanie: czy pani Krystyna Ptok uważa, że projekt ustawy przedłożony w sejmie przez związek pielęgniarek przyczyni się do pozostania w zawodzie pielęgniarek, które osiągnęły wiek emerytalny?  Niestety odpowiedź może być tylko jedna – NIE! Dlaczego?

Nikt nie zasługuje na deptanie godności zawodowej, deptanie praw pracowniczych oraz nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Natomiast projekt ustawy autorstwa OZZPiP zdecydowanie osiągnie sukces w projekcie pt. jak zniechęcić pielęgniarki do dalszego wykonywania zawodu po osiągnięciu wieku emerytalnego. 

I jeszcze jedno… Czy pani Ptok dopiero teraz dostrzegła, że obowiązująca ustawa o wynagrodzeniach jest „niedoskonała”? Wobec powyższego, dlaczego nie napisała pani Ptok nowej ustawy, która zabezpieczyłaby  interesy zawodowe WSZYSTKICH pielęgniarek i położnych? Związek wybrał jednak inne rozwiązanie… pudrowanie syfa. 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 68

Bądź pierwszym, który oceni wpis

555 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze