Pielęgniarki - 1200 do podstawy - pismo do związku


W porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku pomiędzy związkiem i izbą pielęgniarek a ministrem zdrowia i prezesem NFZ, w którym wprowadzono mechanizm finansowy 1100 do podstawy a następnie kolejne 100 zł, zapisano, że "Strony przystąpią do prac nad projektem ustawy, który zastąpi regulacje zawarte w rozporządzeniach dotyczących ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie określonym w § 1 ust. 1, w marcu 2019 r."

W świetle powyższego zapisu, związek i izba pielęgniarek, już w lipcu 2018 roku zgodziły się na likwidację "1200 złotych do podstawy" i zastąpienie tego finansowego rozwiązania innym.

Więcej o sprawie piszemy w artykule pt:. To związek pielęgniarek zgodził się na likwidację mechanizmu "1200 do podstawy"!

Poniżej publikujemy pismo redakcji pielegniarki.info.pl do Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. 

26 sierpnia 2019 roku 

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca 
OZZPiP 

W porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku pomiędzy związkiem i izbą pielęgniarek a ministrem zdrowia i prezesem NFZ, w którym wprowadzono mechanizm finansowy „1200 zł do podstawy” zgodziła się Pani na likwidację tego mechanizmu finansowego i zastąpienie go innym.

W przedmiotowym porozumieniu zapisano:

„Strony przystąpią do prac nad projektem ustawy, który zastąpi regulacje zawarte w rozporządzeniach dotyczących ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie określonym w § 1 ust. 1, w marcu 2019 r.”.

Proszę o informację o przebiegu prac nad wyżej wymienionym projektem ustawy, która ma zastąpić regulacje dotyczące „1200 zł do podstawy”.

Mariusz Mielcarek 
Redaktor Naczelny 
pielegniarki.info.pl 


MZ - brak pielęgniarek - leki poda opiekun medyczny.

Pielęgniarka dźwigając pacjentkę doznała urazu. Ubezpieczyciel: to nie był wypadek!

Wina nieumyślna pielęgniarki - wyrok sądu.

Podwyżki  pielęgniarek - analiza obecnej sytuacji.

Podwyżki pielęgniarek - od lipca na pochodne 615,94 zł na etat. 

Pielęgniarki dźwigały 100 kg pacjentkę!


Komentarze użytkowników

#1  2019.08.26 19:42:12 ~Smutne

Płacimy na związek zawodowy, a dzieje się jak dzieje.

#2  2019.08.26 20:10:57 ~Piel

Powiem szczerze jeśli zabiorą choć złotówkę to się zwalniam z pracy tak jak wiele moich koleżanek i niech szpitale upadają ludzie umierają na izbie ja nie będę pracować na oddziale gdzie przez 12 godzin nawet nie mam możliwości iść do toalety za 2300 zł

#3  2019.08.26 20:25:11 ~kola

Przecież Pan Mielcarek wszystko wie. Nie rozumiem pytania do Przewodniczącej OZZPiP. Czyżby spadło Panu zainteresowanie tym portalem? - mniejszy przypływ gotówki? Trzeba koniecznie pobudzić środowisko idiotycznymi pytaniami? Jak Panu nie wstyd tak jątrzyć w środowisku? Nic Pan nie zrobił dla tych grup zawodowych a wciąż o wszystko oskarża innych. Ale inni coś robią, a Pan na ich plecach tłucze kasę.

#4  2019.08.26 20:36:59 ~Do 3

Pytam, co inni robią? Inni czyli kto?

#5  2019.08.26 20:47:54 ~Do 3

Brawo za to pismo. Pytanie w punkt. Co robią związki i izby? Podpisują bzdurne porozumienia. Potem różne interpretacje. A my bez pieniędzy. W DPS. Pismo jak najbardziej popieram bo pokazuje jak działają związki i izby. To pozorowane działania prorządowych instytucji.

#6  2019.08.26 22:02:11 ~ja

Do#1 brawo

#7  2019.08.27 02:55:35 ~X

A mnie zastanawia jedno po co te cale dodatki? Przeciez lepiej podstawe podniesc czyli kwote bazowa od ktorej wiele zalezy dodatek zawsze mozna zniesc Pozdrawiam

#8  2019.08.27 06:39:08 ~Do 3

Co Ty gadasz ! Słusznie , ze Mariusz napisal to pismo! Niech te mimozy tam na górze wiedzą , że nie ma naszej zgody na takie traktowanie! Przegieły! I izby ! I związki! Dość niewolnictwa!

#9  2019.08.27 07:12:52 ~Do 2

A zwalnia się, nikt za Taba nie będzie płakał, inne grupy zawodowe medyczne poradzą sobie bez ciebie. Nie ma ludzi nie zastąpionych.

#10  2019.08.27 07:37:52 ~Do 9

Poważnie? No co ty nie powiesz? Spadaj na swój portal krótkowzroczny tępaku!

#11  2019.08.27 07:43:55 ~pola

Ja też zamierzam zwolnic się z pracy po obniżeniu płacy ( do 2) :-) A co do wypowiedzi nr 9.no cóż, podziwiam dobre samopoczucie. Nie tak dawno chcieli zamknąć we Wrocławiu onkologię dziecięcą Przylądek Nadziei z powodu braku pielęgniarek. Pożyjemy, zobaczymy. Życzę dużo zdrowia i .siły na szukanie pielęgniarek :-))

#12  2019.08.27 08:12:22 ~Ala

100 zł a nie 1200

#13  2019.08.27 08:37:59 ~Co robia

Związki zawodowe w szpitalach, najczęściej to w za rządach ciągle te same osoby, dobrze żyjące z kadrą zarządzającą szpitalem, a nam się mówi, że walczą dla nas! To są osoby, które zapewniają sobie elitarny byt w szpitalach. Nawet na emeryturach, a konkursy na oddzialowe to Mit, młody zdolny nic nie ugra jeśli nie będzie kręcić się wokół tych ludzi co od lat są tych zarzadach.

#14  2019.08.27 08:48:20 ~Związki

Często praca łącząca emeryturę i pracę, wystarczy poczytać biuletyn.

#15  2019.08.27 09:56:33 ~do 9

A tu się zdziwisz, u mnie w szpitalu już stają na głowie żebyśmy się nie zwalniały, tak rzeczywiście inne grupy zawodowe będą reanimowały, usuwały dreny, poberały krew, obsługiawły urządzenia ratujące życie pacjentów, znieczulały z lekarzem, rozpuszczały i podawały leki, wszystko przejdzie w obowiązki opiekunów medycznych, a może w ręce ratowników medycznych, których też jest jak na lekarstwo i którzy też nie chcą pracować za marą kasę, a z chęcią na pewno na oddział przyjdą XD zastanów się co ty gadasz

#16  2019.08.27 10:14:19 ~do 9

Pracuję na oiomie neonatologicznym od 10 lat. Nie mamy na oddziale innych zawodów medycznych tylko lekarzy specjalistów i wykwalifikowane pielęgniarki. Napisz mi tak z ciekawości mojej, kogo na takim oddziale chcesz zamienić pielęgniarkami? Nie zapominaj, że pielęgniarsto to nie tylko pomiar temperatury i przysłowiowe ,mycie tyłka'', bo bardzo wielu ludzi nie mających pojęcia o tym zawodzie tak uważa i przez to się nas ocenia niesprawiedliwie.

#17  2019.08.27 11:59:13 ~Aga

Zapraszam wszystkich cwaniakow tak chętnych do zastąpienia pielęgniarek innymi grupami zawodowymi. Skoro jesteśmy tylko od podcierania tylkow to proszę mi wskazać grypę zawodowa która nas zastąpi choćby tylko w tym. W tej tylko choćby czynności. Spędzi noce i dnie w pracy, w święta czy weekendy. BIEDNE to nasze społeczeństwo niestety nie wie jakie mamy wielkie zarobki po podwyżkach i nic na temat systemu naszej pracy. Wszystkim ludziom życzę zdrowia bo jak ono upadnie a w szpitalu nie będzie pielęgniarek lekarzy i ratowników to będzie prawdziwy dramat

#18  2019.08.27 12:17:07 ~17

Hahaha jak by zabrali pielęgniarka 1200 zl dodatku to by pracowały za 1700 na rekke:) już to widzę:)

#19  2019.08.27 12:20:12 ~18

A może mi ktoś wytłumaczyć jak można zabrać dodatek który nie jest dodatkiem bo jest w podstawie?

#20  2019.08.27 12:49:57 ~20

A po co pielęgniarka dodatek 1200 i tak dobrze zarabiają;) ratownicy nie mieli długo dodatków i jakoś żyją:)

#21  2019.08.27 15:25:14 ~do 20

Jakoś żyją ale system ratownictwa w Polsce pada na r.j. 20 poczyta trochę artykułów branżowych, wystarczy z internetu i już nie będzie wklejać takich inteligentnych inaczej komentarzy. Ratowników w polskiej ochroni zdrowia jest ok 14 tysięcy w tym 7 tyś w taborach wyjazdowych, reszta na SORach, wielu z nich studiuje pielęgniarstwo z myśla o przebranżowieniu. Poza tym jakie to polskie dwudziestko, ja mam źle to niech inni też ni maja lepiej, obrzydliwa i wstrętna cecha.

#22  2019.08.27 15:47:20 ~do 9

Idąc twoim tokiem rozumowania, jeśli zabraknie lekarzy pielęgniarek i ratowników to leczeniem pacjentów zawsze może zając się farmaceuta, fizjoterapeuta, sanitariusz, opiekun medyczny i jeszcze salowa, przecież lekarza, pielęgniarkę lub ratownika da się zastąpić każdym innym zawodem medycznym, człowieku ty w ogóle zdajesz sobie sprawę, co należy do praw i obowiązków każdej z tej grup zawodowych, radzę się dokształcić a potem komentować, żeby sobie obciachu nie robić

#23  2019.08.27 17:53:04 ~23

Ratownictwo pada, lekarze wyjeżdzaja lub nie ma specjalistów to po co pielęgniarki? Jak wszystko pada a szpitale zamykają. Dobrze ino że jest pincet plus.

#24  2019.08.27 20:22:11 ~do 23

Radzę zapoznać się z listą placówek medycznych, w których pracują pielęgniarki (jest naprawdę długa), a lekarze sporadycznie, ratownicy wcale. Mała podpowiedź: Hospicja, Sanatoria, DPSy, ZOLe, ZODy punkty pobrań krwi, zakłady karne, szkoły, itd, itp. Taka ignorancja, jaką zaprezentowała 23 powinna być karalna ale skąd 23 ma to wiedzieć skoro zawodowo nie siedzi w temacie, ani żaden z jej bliskich nie potrzebował korzystać z tej formy opieki pielęgniarskiej, ale wszystko do czasu.

#25  2019.08.28 00:47:23 ~Do 20

Weź sie nie wypowiadaj jak nie znasz tematu Dobrze zarabiają. to skończ studia i zapraszam do zawodu Ja też się zwolni za 2300 To już wolę iść na kasę w biedronce za lepsze pieniądze Żadna odpowiedzialność i mniej się na robię

#26  2019.08.28 16:41:01 ~To

Nie jest portal dla ratowników, żeby było jasne.

#27  2019.08.28 16:42:44 ~Ratownik

To inna grupa zawodowa, to inna bajka.

#28  2019.08.28 16:42:56 ~Ratownik

To inna grupa zawodowa, to inna bajka.

#29  2019.08.28 16:45:08 ~Mobbing

Grafikowy, co zrobić z oddzialowymi, które prowadzą mobbing grafikowy jednej same nocki drugiej kilka i tak co miesiąc

#30  2019.08.28 16:46:50 ~Mobbing

Niszczenie rodzin dyzurami swiatecznymi itd. Co roku tym samym biedakom.

#31  2019.08.28 16:49:55 ~Ofiary

Mobbingu grafików ego, co mają robić