Pielęgniarki: dyrektorzy chcą sami dzielić 1200 PLN. Nasze stanowcze NIE!


Na portalu opublikowaliśmy informację jak to pracodawcy kantują pielęgniarki i położne na wzroście wynagrodzeń o 1200 zł do podstawy. Poniżej komentarz jednej z pielęgniarek w kontekście informacji, że to pracodawcy chcą mieć w swojej gestii podział środków finansowych, które przekazuje NFZ w zakresie 1200 PLN do podstawy. 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Wszyscy by chcieli, żeby to dyrektor szpitala dzielił pieniędzmi, bardzo wygodne rozwiązanie dla naszego Związku Zawodowego, bo mniej problemow dla nich, no i Ministerstwo Zdrowia też już by się nie martwiło o pieniądze dla pielęgniarek - bo to problem dyrektorów i niech tam pielęgniarki sobie szukają pieniędzy. A efekt? Kolejne bajeczne podwyżki dla lekarzy, już nie 250 zł na godzinę, ale może 350 - 450 zł na godzinę. Dla pielęgniarek 0 zł na godzinę.

Zobacz także: Pielęgniarki: tak szpitale kantują nas na pensjach. 

Przecież już tak było, już to przerabialiśmy. Widać ktoś bardzo się stęsknił za starymi, dobrymi czasami. Apeluję do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, jeśli tak się stanie, to poddajcie się do dymisji. Powrotu do starych dobrych czasów to już nie będzie, jeśli lekarz ma 250 zł za godz pracy, to my chcemy minimum 100 zł, to dobra propozycja i sprawiedliwa. A gdzie kochane nasze anty związki zawodowe pielęgniarskie? Program walki o urlopy zdrowotne, wcześniejsze emerytury? Pracujecie już nad tym tematem? Macie jakiś program, strategie poprawy losu pielęgniarki? Czegoś się boicie, obawiacie? To chyba nie jest trudny temat? Nauczyciele mają urlopy zdrowotne - tylko z jakiego uzasadnionego powodu? Ale można? Można! Policjanci mają wcześniejsze emerytury. Można? Można! A przecież praca pielęgniarki jest bardziej stresująca niż policjanta. Są badania naukowe na ten temat, narzędzia macie do walki o poprawę losu i godności pracy pielęgniarki. To w czym problem? Zacznijcie nas traktować jak profesjonalną grupę zawodową, nasza praca to nie pielgrzymka do Częstochowy z samobiczowaniem się, o chlebie i wodzie. Jesteśmy kobietami pracującymi w systemie zmianowym, w Święta, w dużym obciążeniu fizycznym i psychicznym, a policjant odchodzący na wcześniejszą emeryturę jako młody, silny i zdrowy mężczyzna, czy nauczyciel na bezpodstawnym urlopie zdrowotnym, bo tak mu się należy, to są sytuacje chore na tle innych zawodów takich jak np. pielęgniarka. No i jeszcze dajcie pieniądze dyrektorom szpitali niech dzielą, to już widzę jak je podzielą.

Zobacz także artykuł pt: Pielęgniarki: nie dla podziału pieniędzy według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

Wiecej informacji w sprawie 1200 PLN do podstawy pielęgniarek


Pielęgniarski live #18 - "Tak szpitale kantują pielęgniarki."

MZ: pewne kompetencje przekażemy, od lekarzy w kierunku pielęgniarek, od pielęgniarek - opiekunom medycznym.

Pielęgniarki: tak szpitale kantują nas na pensjach.

Ważne - z pieniędzy na 1200 PLN pielęgniarek nie wolno wypłacać: nadgodzin, dodatków, jubileuszówek.


Komentarze użytkowników

#1  2019.09.12 22:37:00 ~kola

Żenująca powyższa wypowiedź pielęgniarki, jeśli rzeczywiście jest pielęgniarką. O każdy szczegół wspomniany w liście walczył i nadal walczy związek zawodowy. Jeśli Pani nie wie to szkoda, ze nie interesuje się działalnością OZZPiP. Pani się kompromituje takimi wypowiedziami, bo nie wystarczy tylko żądać, ale też trzeba też coś od siebie dać. Wszystkie protesty, negocjacje, spory przedstawiały dokładnie takie żądania . Co do negocjacji z pracodawcami to może niech Pani spróbuje zmienić mentalność swojego dyrektora. To w rozporządzeniu jest zapis o konieczności negocjacji i podpisanie porozumienia ze związkiem pielęgniarek i położnych, ale tego rozporządzenia pewnie Pani nie przeczytała, albo nie zrozumiała co w nim jest zawarte. Więcej zainteresowania, wiedzy a mniej krytykanctwa, bo niektórym tylko to się udaje .

#2  2019.09.12 23:44:22 ~Rebeka

Uważam,że tamta Pani wie o czym pisze i ja również mogę się pod tym podpisać. Przecież OZZiP i całe dotychczasowe jej poczynania to totalna kompromitacja.Droga Pani, ja na swoje nieszczęście pracuję już 25 lat w zawodzie i obserwuję działania tego związku. I od 25 lat czytam tylko pisma słane do Ministrów, rozmowy i spotkania które tak naprawdę nic nie wnoszą. A największym sukcesem tegoż związku było podpisanie porozumienia 4× 4000. Droga Pani, przymusowa przynależność do tego dziwnego tworu co miesiąc kosztuje mnie ok40 zł. a widząc nieudolne poczynania naszych pań to ja nie proszę, ale żądam jakiegokolwiek działania które pozwoliłoby mi godnie żyć i pracować. Pisze Pani ,że trzeba coś z siebie dać. Co ja jeszcze mogę z siebie dać? Protestowałam, strajkowałam, bo dla sprawy należy. Co jeszcze mogę dać? Teraz to związek powinien coś dać nam , pielęgniarkom . A on trzykrotnie daje nam te same pieniądze, podpisuje irracjonalne porozumienia, tłumaczy nam,że tak naprawdę to te ustawy nie tak miały wyglądać,że nie chciały ich podpisać ale podpisały. Toż to paranoja jakaś. I Pani pisze ,że to pielęgniarki jeszcze powinny coś z siebie dać? Ja co najwyżej to mogę złożyć się jeszcze na taczkę którą wywiozą nasze dzielne Panie. Co do zmiany mentalności dyrektorów to chciałabym Pani zwrócić uwagę na jedną rzecz. Jeżeli rozporządzenie czy ustawa jest napisane w sposób jasny i klarowny to nie ma możliwości dowolnej interpretacji. Nasze Panie, dysponując pieniędzmi z naszych składek, mają chyba możliwość zatrudnienia dobrych prawników którzy tego dopilnują. Więc nie chodzi tu o zmianę mentalności dyrektorów ale o prawidłowo napisaną ustawę, taką bez furtek. A co się tyczy żenady to właśnie ten nasz zacny zwìązek nią jest. ŻENADA.

#3  2019.09.13 07:23:02 ~Już tak

Jest w północnej części kraju po liceum 5 letnim 4650zl zasadniczej pensji, a po magisterce że specjalizacją i 38 lat pracy 4200zl, co na to związki zawodowe i Izby pielegniarskie przecież wiedzą z procentowych składek. Jak to się ma siatka płac, nawet oddzialowa o tym wie.

#4  2019.09.13 07:29:14 ~Katarzyna

Dlaczego najważniejsi, e są układy. Kto robi za oddziałów związkowe, które mają czas na zebrania, są grubo po 60 lat życia i żyją sobie lekko przy czym większość pracuje bardzo ciężko przy łóżku chorego. Natomiast oddziałów chronią swoich przed pracą ciężka przy łóżku chorego, wykorzystując te spokojne do najcięższej pracy.

#5  2019.09.13 07:32:42 ~Mobbing

Grafikowy zamiast nagrody za ciężka pracę. Oddziałowe grafikiem kierują podwładnych, pomóżcie stworzyć system, który uniemożliwi oddzialowym wyniszczac grafikiem podwlad spokojne zapracowane pielęgniarki

#6  2019.09.13 07:36:04 ~Mobbing

Gdzie mają się odwołać pielęgniarki skoro oddziałowe są związkowe i wszędzie maja swoich ludzi? Dla kogo są związki zawodowe. Kto daje pozwolenie na mobbing grafikowy.

#7  2019.09.13 08:28:32 ~Gość

Powiem tyle w tym temacie, że prawda boli oj jak boli.

#8  2019.09.13 10:20:32 ~,,,,,,

Tak wybieracie,przykł.osoba po szkole pracuje jako zabiegowa,po paru latach oddziałowa i jest nią cały czas.Obecnie jest przed emeryturą.Oprócz tego obecna we wszystkich innych organizacjach związki każdego rodzaju,a nawet w urzędzie ,/i tu naprawdę otwieracie lodówkę,a tam ona/Działa zgodnie z własnym interesem,sympatiami,antypatiami.Jeśli ktoś się sprzeciwi,doprowadzą do zwolenia takiej osoby.Reszta uszy po sobie.Może powinno mieć się limit tego typu funkcji.A swoją drogą tak wybieracie,bo większości nie chce się tym zajmować,wolą kilka etatów. Dodam,że mnie już to na szczęście nie dotyczy.

#9  2019.09.13 21:16:03 ~do 5

Tak, niech Ktoś mądry stworzy system grafików elektronicznych, gdzie oddziałowe nie będą układać, tylko system. Jestem "Za", wreszcie skończyłyby się, te wszystkie listy z żądaniami i układanie grafików na podstawie dyżurów z innych miejsc pracy , czy innych przyczyn. Jest grafik i tak pracujemy. Jestem "Za".

#10  2019.09.13 21:21:46 ~do 3

Przenoszę się do północnej części Kraju. Zarobki SUPER. Nie widziałam na oczy 4200 a co dopiero 4660!

#11  2019.09.14 10:10:56 ~Piel

A przeciez wiele pielegniarek tu glosi ze za te sama prace taka sama placa to dlaczego roznice w pensjach co innego robi pielegniarka na internie w szpitalu powiatowym od tej na internie w np szpitalu klinicznym

Dodaj komentarz