Pielęgniarka: Nie dorabiam z pazerności. Tylko nie chcę żyć w ubóstwie.

Pielęgniarki 2019.


Pielęgniarki są w lepszej sytuacji bo mogą dorobić?

 

Uwaga! Czy leci z nami izba pielęgniarek? Opiekun (niemedyczny!) podaje leki, wstrzykuje insulinę.  

Decydenci zapewniają, że dzisiaj pielęgniarki zarabiają już ''całkiem przyzwoite pieniądze'', a w czasie rządów PiS ich wynagrodzenia zwiększyły się o 1600 zł. Mariusz Mielcarek, pielęgniarz, redaktor naczelny branżowego portalu dla pielęgniarek i położnych uważa, że odpowiedź na pytanie, czy pielęgniarki muszą dorabiać do pensji i pracować w kilku miejscach, nie jest prosta.

(...)

Podkreśla przy tym, że sumy, które zarabiają obecnie pielęgniarki są faktycznie większe niż w latach ubiegłych, ale gdyby przeliczyć je na godziny pracy oraz na to, że jest to praca zmianowa, wykonywana w nocy, w weekendy i święta, to nadal nie są satysfakcjonujące.

Na prowadzonym przez niego portalu branżowym pielęgniarki i położne odpowiadały na pytanie, na ilu etatach pracują. Przeważały odpowiedzi: ''Jeden i w zależności od miesiąca od 3 do 6 dyżurów dodatkowo na zlecenie’’, ''Etat szpital plus dyżury medyczne i opieka długoterminowa’’, ''Od 16 lat na dwóch etatach, bywały miesiące że na trzech’’, ''Szpital etat i umowa zlecenie prywatna przychodnia'', ''Jeden etat i 48h lub 60h w drugim’’, ale też ''Na jednym. Pracowałam na 1,5 i nigdy więcej. Trzeba mieć czas na życie''.

źródło: Rynek Zdrowia

Czytaj całosć artykułu na portalu Rynek Zdrowia - Fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni: nie mówicie nam, że możemy sobie dorobić

Komentarze pielęgniarek

Niestety tak. Wiele pielęgniarek musi dorabiać, bo "słynna" podwyżka wcale nie spowodowała, że większość zarabia średnia krajową. To skandal, żeby przeciętny pracownik NFZ zarabiał więcej od tego, który jest podstawowym elementem systemu. Abstrahując od tematu - obecnie protestujący fizjoterapeuci, laboranci to bardzo ważne zawody ale jeśli nie będzie pielęgniarek nie będzie też pacjentów. Chciałabym, żeby wszyscy, którzy uważają, że są równi pielęgniarkom w odpowiedzialności za opiekę nad pacjentem o tym pamiętali. Dobrze żeby lekarze również o tym pamiętali rujnując swoimi zadaniami budżety szpitali. Lekarz i pielęgniarka to pierwsza linia frontu. Fizjoterapeuci, laboranci, dietetycy, psychologowie, technicy diagnostyki obrazowe to zawody mające kontakt z pacjentem na zlecenie, doraźnie. Proszę nie spychać roli pielęgniarki do drugiego szeregu. Oddziały zamyka się z powodu braku lekarzy. Za chwilę będzie to robione z powodu braku pielęgniarek. Wówczas cala rzesza zawodów pomocniczych, tak pomocniczych, nie podstawowej opieki, nie będzie miała po co do szpitala przychodzić. Podkreślam, wszyscy jesteśmy ważni i potrzebni ale proszę nie deprecjonować i nie porównywać się do roli pielęgniarki w systemie.

Znam osoby które pracując w kilku miejscach bo muszą dorobić na swoje nieodpowiedzialne decyzję, które podejmują w ciągu swojego życia. Najpierw jest to kredyt którego nie są wstanie spłacić bo trzeba wyjechać na wypasione wczasy, następny jest na remont mieszkania który też przekracza jej możliwości. zapętlają się w życiu chcąc robić i mieć w życiu rzeczy na które ich zwyczajnie nie stać nie rozeznają swych realnych potrzeb ani możliwości. W większość to osoby z zaburzeniami osobowości którzy albo chcą być lepsi o innych lub dorównać tym którym dorównać jest niemożliwością. Efekt jest taki że narażają siebie i innych pracując ponad ludzkie siły bo uważają ze nadludźmi nie rozeznają swoich możliwości i nie chcą lub nie potrafią przewidzieć możliwych efektów swych działań nie można też uogólniać takich dorabiających którzy mają problem z samym sobą jest ponad połowa, uważam że większość ma poważne problemy z samym sobą i otaczającym ich światem niektórym potrzebna jest pomoc natychmiastowa zanim dojdzie do tragedii.

Dorabianie ponad ludzkie możliwości powinno być traktowane jako nałóg taki sam jam jak alkoholizm czy narkomania .Bardzo często ludzie nagminnie pracujący borykają się z innymi nałogami np. lekomania czy ukrywany alkoholizm pracodawcy wolą nie widzieć problemu ponieważ im jest potrzebny niewolnik do roboty który dla pieniędzy zrobi wszystko. Nieodpowiedzialnych najlepiej omijać szerokim kołem, żadnej tolerancji dla tych którzy świadomie narażają siebie i innych.

Kim jest człowiek pracujący na kilku etatach bogiem? Kto normalnie może pracować 500 godzin w miesiącu bardziej tu chodzi o wspomaganie się różnymi lekami chyba naprawdę mało w życiu widziałeś. Samo praca na kilku etatach to nałóg i uzależnienie od adrenaliny.

Jak można uczciwie i z oddaniem opracować na 3 etatach i to latami? Znam takie panie pielęgniarki, cały etat w szpitalu plus dyżury dodatkowe z reguły nocki, dyżury na zlecenie w prywatnym domu opieki, dodatkowo praca jako pielęgniarka opieki długoterminowej min. 3 podopiecznych. Zmęczenia i wypalenia zawodowego u tych pań nie widzę, a czy swoje obowiązki wypełniają rzetelnie? Wątpię

Nie dorabiam z pazerności tylko nie chcę żyć w ubóstwie

Pielęgniarkę docenia się wtedy, gdy jej nie ma. Szanowni laboranci, siedzicie sobie w tym laboratorium, robotę odwalają za was wszelkiego rodzaju analizatory, pacjenta na oczy nie widzicie. Ciepło, miło i przyjemnie. Dźwignięcie probówki to maksymalny wysiłek. Nie mówię, żebyście godnie nie zarabiali. Ale może wobec tego odciążycie pielęgniarki na oddziałach i będziecie pobierać krew? I przynosić ja sobie do laboratorium? Nas, pielęgniarki, nazywacie leniami? A fizjoterapeuci? Wsadzić ie człowieka pod lampę albo dacie drewienko do ręki i ćwicz człowieku. Mało który z was naprawdę pracuje z pacjentem aktywnie. Może w ramach terapii biernej przyjedziecie odciążyć pielęgniarki i będziecie obracać nieprzytomnych pacjentów, stosować fizjologiczne ułożenia itd. Opiekunowie medyczne - może zacznijcie dbać o czystość chorego i jego otoczenia. Wtedy pielęgniarki zajmą się tym co powinny. I może ich wtedy wystarczy. I ewentualnie wtedy możecie pomyśleć, że nic nie robią. Bo dla Was podawanie leków, kroplówek, zakładanie dostępu do żyły, asystowanie przy zabiegach, wykonywanie opatrunków, leczenie ran (tak, pielęgniarki leczą rany i mają ku temu uprawnienia), pomiary parametrów życiowych, wykonywanie EKG, reagowanie w sytuacjach pogorszenia stanu zdrowia, prowadzenie procesu pielęgnowania czyli rozpoznawanie potrzeb pacjenta, edukacja - to nic nie robienie. Mam gdzieś co sobie myślicie. Unikacie roboty jak się tylko da. Nam się te pieniądze po prostu należą.

Jak lekarz pracuje w trzech miejscach plus prywatna praktyka? To jest wszystko ok , a ile bierze za 15 min to chyba każdy wie. bo to Pan lekarz. natomiast lekarz tylko dyżurny z innego miasta na weekend Przyjdzie 48 h. 200 zł na godzinę i nadal w porządku. Wszyscy Co ujadają na pielęgniarki myślą że on 48 h bez przerwy pracuje ? U nich jest wszystko przez wszystkich akceptowane, wysoki poziom arogancji , wyższości nad drugim człowiekiem, byłam świadkiem jak sam sobie historii choroby z szuflady nie weźmie Bo trzeba mu podać, albo rozmowy w stylu nie wiedzą czy dzwonić do lekarza bo będzie zły że się go budzi, Jak tak dobrze płacą pielęgniarką to zapraszam do zawodu. Kontakt z wirusami, bakteriami, kałem, moczem, plwociną ciągły stres, umierający człowiek , albo na oddział onkologii, SOR, OIOM itp. zobaczyć co robi ,zło" w postaci pielęgniarki.

Ja ponad 30 lat pracowałem na 1 etat a wieku 53 lat poszłam pracować dodatkowo na pół etatu.Nie pracuję z pazerności tylko nie chcę żyć w w ubóstwie Chcę od czasu do czasu kupić coś nowego do ubrania a nie tylko w lumpeksie.Jedzenie chcę kupować świeże i zdrowe.Nie chcę żeby zepsuta pralka czy lodówka urastała do wielkiego problemu bo skąd brać pieniądze na nowe .Bardzo dużo ludzie pracuje dodatkowo nie tylko pielęgniarki Nie wszyscy jesteśmy obdarowywani przez rządzących dodatkową kasą Są tacy którzy na tą kasę muszą pracować Często musimy pracować na bogatszych od nas.

Zobacz więcej komentarzy w artylule pt.: Czy pielęgniarki muszą dorabiać w kilku miejscach?

Zachowano oryginalną treść komentatrzy. 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN.

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.10.12 20:07:55 ~Dominika

Podobał mi się artykuł. Jestem tuż po studiach i w mojej pierwszej pracy w zawodzie otrzymuje 2100 zł na rękę. Ciężko żyć za taką wypłatę. Myślę nad drugim etatem.

#2  2019.10.12 20:32:28 ~ze 100licy

Dziewczyno czy ty wiesz co to jest ubóstwo? Niechby do ręki 3 tyś. To samo mąż czy partner. Niechby i kredyt czy kasa za wynajem. I nawet dzieci. To da się żyć nie w ubóstwie. Tak macie, z jednej pracy do drugiej. Tu wcześniej wyjdę tam się spóźnię. Na nocy drzemka złapię. Najlepiej by nockę mieć z taką która nie sypia. Są takie uwierzcie mi!

#3  2019.10.12 20:54:22 ~Gosia

Do 2 ,3 tys ty uważasz za bogactwo? Twój partner w pracy lekarz ma tyle za dobę. Szanuj się kobieto! Żenada. Pewnie jesteś siostrzyczką i posługaczką.

#4  2019.10.12 21:01:22 ~do 3

Lekarz to nie partner. To ktoś kto odpowiada za wszystko. Trzeba było skończyć medycynę i nawet jak mózgu nie miałaś pójść na psychiatrię. Nie porównuj się do niego nawet do lekarzyny po lepie z wczoraj. Przykro mi ale taka jest prawda.

#5  2019.10.12 21:04:31 ~Eli

Wszyscy przesadzacie w tym zawodzie. Już wam szczerze stres i te obowiązki przestawiły normalne myślenie. Dalej bez komentarza.

#6  2019.10.12 21:11:07 ~Do

Ma realizować co w prawie napisane i też ustawę pielęgniarką.Za nie wykonanie sankcje zgodnie z prawem.

#7  2019.10.12 21:37:59 ~Gosia

Do 3 lekarz to teraz partner w pracy. Tak jest u mnie i nie tylkoMa inne kompetencje i i inny zakres obowiązków ale cały czas pracujemy w zespole. I mówimy sobie wszyscy po imieniu. I szanujemy się nawzajem. Żal mi cię, bo widzę że dalej jesteś 3 dekady do tyłu.

#8  2019.10.12 21:38:46 ~6

Nie pracuje dodatkowo

#9  2019.10.12 21:39:17 ~O

W zupełności wystarcza mi jeden etat

#10  2019.10.12 21:43:25 ~6

Pozdrawiam :)

#11  2019.10.12 21:45:36 ~Kasia

Pychy w wypowiedzi dużo, a autorka nawet poprawnej polszczyzny nie opanowała.

#12  2019.10.12 21:46:28 ~do 9

Mnie też. Jestem wypoczęta nie śpię na nocy. I nie chcę pracować za te kilkuetatowe. Nie żyję w ubóstwie!

#13  2019.10.12 21:51:57 ~Ojej

'Te obowiązki' to nikt nie może wykonywać ani zlecać osobie nie posiadającej ustawowej zgody państwa, wszędzie tam gdzie jest pacjent.

#14  2019.10.12 21:55:30 ~Gość

No to bądźcie zadowolone. Zobaczymy co będzie w kwietniu jak wam odbiorą 1200. Czy dalej nie będzie ubóstwo

#15  2019.10.12 22:53:07 ~piel m

Nie wiem jak Ci wystarcza z jednego etatu, wystarczy na zakupy się udać i 500 zł nie ma

#16  2019.10.12 23:02:09 ~#15

Artykuł napisany bez sensu i tylko po to żeby skłócić środowiska medyczne. Niepotrzebnie ludzi na tym forum ponoszą emocje. Zawsze było tak, że skłóconą grupą łatwiej się rządzi. A to w jedności jest siła. Praca jest ciężka dla wszystkich grup medycznych i wszyscy to wiedzą którzy pracują. A liczenie komuś pieniędzy jest bezczelne. Sama pracuję dodatkowo i nie z pazernosci i chęci życia ponad stan. Mnie do tego zmusiła sytuacja życiową a nasze wypłaty przy obecnych cenach to nie jest coś wyjątkowego. Pozdrawiam i życzę więcej siły i spokoju.

#17  2019.10.13 00:14:15 ~O

Normalnie i spłacam kredyt mieszkaniowy to nie pycha tylko mowie tak jak mam

#18  2019.10.13 00:15:55 ~Ela

Brawo!

#19  2019.10.13 00:17:59 ~O

Przesadzacie bo za duzo pracujecie

#20  2019.10.13 00:19:45 ~Teresa

Kasia- 11 do kogo ta wypowiedź?

#21  2019.10.13 00:22:15 ~Grazka

Biedne posługaczki nadal myślą że Pan dr to Bóg

#22  2019.10.13 04:53:42 ~?

Kasia 11 chyba nie zna dobrze znaczenia wyrazów których używa.Pozdrawiam z dyżuru nocnego, nie śpię.Też pracuję półtkora etatu i proszę sobie wyobrazić że nie przyjeżdżam do pracy spozniona i nie wychodzę wcześniej.Najwcześniej wychodzi z pracy i najpóźniej przychodzi koleżanka pracująca na jeden etat

#23  2019.10.13 07:37:15 ~Ona

Wszystkich zazdroszczących tych niby super wypłat zapraszam do zawodu i pracy na oddziałach szpitalnych. W szczególności osoby hejtujace nasze środowisko. Po odebraniu pierwszej wypłaty i zobaczeniu jak się pracuję zapraszam do dialogu.

#24  2019.10.13 08:11:56 ~Szokujące

Lekarz za pacjenta na nfz bierze 12 zl na rękę czesto za 40 min.ciężkiej odpowiedzialnej pracy.A gdzie te dyzury za 200 zl za h? Raczej za wiele ciężkich godzin.Porownuje pani to do swoich ogromnych wielokrotnie wyzszych zarobków? Slowo pielegniarka pochodzi od pielęgnacji,wiec za higienę pacjenta odpowiada pielegniarka. Rany chirurgicznie oczyszcza chirurg, a personel je myje i zaklada opatrunek. Nie odroznia pani nawet tego? Nie ma teraz malych zarobków personelu pomocniczego. To sa bardzo dobre zarobki z duzo mniejsza ilością obowiązków i tak krotkim czasem pracy,ze az mozna dorabiać w wielu zakładkach kokosy. Pytanie dlaczego tyle sióstr nie wykonuje zastrzykow leków na zlecenie lekarza w przychodniach i mowi ze sie boi? Czyżby brak umiejętności? Czy arogancja? Pielegniarki dawniej po LM lub studium to rzeczywiście były swietnie przygotowane do pracy. Obowiązkowe,czysto ubrane w swoje ladne ubrania z czepkami na głowach,czyste krotkie paznokcie,włosy starannie uczesane. W pracy umialy wszystko zrobic bez zarzutu i zarobki nie byly duże ale na wszystko im starczyło,bo nie bylo wymogów na życie jak z kosmosu.Byly grzeczne i odpowiednio wyksztalcone. Teraz wszyscy chcieliby żyć jak celebryci.Malo nauki,duzo zmarnowanych lat,sztuczne tytuły,studia? Teraz wszyscy "studiują".Mase szkół płatnych bez zadnych egzaminow wstępnych.Nawet na medycynę nie ma egzaminów tylko konkurs świadectw maturalnych i mnóstwo platnych szkol medycznych. Z takiej mąki i pseudotytułów,ktore nic nie wnoszą chleba i pomocy nie będzie.

#25  2019.10.13 08:21:52 ~Do 7

Partenerem twoim w pracy moze byc tylko ktoś z twojego zawodu. Zespół w szpitalu tworzą wszystkie zawody w tym elektryk sprzataczka pielęgniarka fizjoterapeta laborant lekarz ksiegowa itd. Wszyscy. A ktos, jesli ma inne wyksztalcenie ,kompetencje i obowiązki ,to swiadczy,ze nie moze byc twoim partnerem. Moze byc twoim szefem ale na pewno nie partnerem. Wie to każdy czlowiek z minimum inteligencji.Nigdzie lekarze nie spoufalaja sie z pielęgniarkami. A jesli ktoś sobie mówi po imieniu, to nie swiadczy to ze jest partnerem,lecz świadczy o nim samym i robi to na własną odpowiedzialność.Każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu. Pielęgniarka ,ktora porównuje sie z lekarzem ,udowadnia jak niskie sa jej kompetencje. Pielęgniarka prawdziwa wie kim jest i nie poruwnuje sie z innymi zawodami.Kazdy zawód jest inny. Salowymi sa czasem osoby wykształcone,wiec proszę wiecej pokory,bo oprocz kolezanek po fachu nikt cie nie uwaza za partnera wbrew twemu przekonaniu.

#26  2019.10.13 08:25:01 ~Do 3

A gdzie paniusiu lekarze tyle zarabiają na dobę? podaj adres. Moze ty tyle zarabiasz? Moze sie podzielisz kokosami jącząca osobo.

#27  2019.10.13 08:36:11 ~Do 26

Ty jakaś psychiczna jestes? Wszędzie tak zarabiają. To co mówią to jedno a co dostają to zupełnie inna sprawa.

#28  2019.10.13 08:50:44 ~Ania

Ja u siebie na rękę mam 4800 i nie dorabiam a na nocce już o 22 idę spać do rana, pampersami zajmuje się opiekun Medyczny.

#29  2019.10.13 08:52:25 ~Do 27

To znaczy gdzie wszędzie? Udowodnij. Ja znam całkiem inne zarobki i zapewniam ,ze mialabys ogromne problemy za te slowa.To ze jakiś pojedynczy człowiek ma pensje jak z kosmosu nie oznacza,ze maja wszyscy bo większość zarabia grosze mniejsze od pozostalego personelu,ktory ma bardzo dobre pieniądze za duuuuzo niższe wyksztalcenie i małą odpowiedzialność. Dochodów ,ktore trzeba przedstawić w urzedzie skarbowym nikt nie zaklamie a juz nie 100%lekarzy. Tu nie da się pracowac na czarno jak w wielu innych zawodach. Każda recepta musi byc udokumentowana, bo jest potem sprawdzana w NFZ.Odpady medyczne sa ściśle kontrolowane przez gminę i słono trzeba za nie płacić.Wiec nie kazdy moze sobie na to pozwolić. A za dyzury na kontraktach niektorzy dostają bardzo male pieniądze,ze likwidowane sa oddzialy ,bo nikt nie chce tam pracować,zaharowujac sie na smierc za grosze a z sor lekarze uciekają. Kto by chciał pracowac za 2 zl za pacjenta? Jak na sor czeka np.200 ludzi w kolejce. Za dyzur weźmie killaset zl a ma przyjąć np 200.Nawrt jakby zarobil 1000 za 24 h to polucz ile to jest za godzine i ile osob na godzinę wiec ile wezmie za pacjenta?

#30  2019.10.13 08:57:57 ~Do

Ulżyć, na zmiany jak pielęgniarka.

#31  2019.10.13 09:00:30 ~Super

Takie wysokie zarobki w takim zawodzie,gdzie jeszcze opiekunów zatrudniają.spi sie w nocy. Super. Żyć nie umierać.tylko na pielegniarstwo lub na nauczycieli teraz oplaca sie isc.sluzby mundurowe tez mają dobrze teraz.Obecnie jest ogromny dobrobyt.

#32  2019.10.13 09:04:56 ~Do1

2100 na rękę w tym zawodzie na początek to bardzo dużo. zazdroszczę. Ludzie dobrze wykształcenii w różnych zakladach zarabiaja po wielu latach duzo mniej czasami naprawdę ciężko pracując.Prosze isc gdzie indziej pracowac to sie pani przekona.

#33  2019.10.13 09:08:07 ~Pytanie

Tak dobrze zarabiacie i jeszcze mało?

#34  2019.10.13 09:13:06 ~Do

Dobrze wykształcony?

#35  2019.10.13 10:20:20 ~Bogna

Zaraz mnie coś trafi. Do 25 przez takie jak ty więcej nie wchodzę na ten portal. Jak można być tak upośledzonym żeby takie bzdury pisać. Boże głupia babo w każdym szpitalu jest tak jak napisała Gosia. A ty dalej czujesz się służącą. Słyszałam że na wsiach tak jest Wyjdź z tego zapyziałego miejsca i idź do normalnej pracy,to zobaczysz jak wyglądają relacje między pracownikami. Ja pier.jak można być tak głupim i tępym. Właśnie jestem na dyżurze i pokazałam to koledze lekarzowi. Wszyscy pękamy ze śmiechu. Ja wracam do pracy po 15 min.przerwie.a ty idź zrób kawusi Panu Dr.I dygaj dalej.

#36  2019.10.13 10:37:19 ~Jan

Jeśli ktoś pracuje 500 godzin miesięcznie to gdzie chodzi w tych modnych ciuchach, na oddziale?

#37  2019.10.13 10:45:05 ~do #24

Oczywiście, mamy bogactwo słowników i różnorodne w nich dane. Dlaczego ograniczenie wypowiedzi tylko do tych danych ( ludowych lub potocznych)?

#38  2019.10.13 11:07:18 ~Ula

Ogromne zarobki,lekkie szkolenie do zawodu,jedni ciezej pracuja a inni lekko. I ciągle narzekanie. Dac wiecej tym co ciezej pracują, a zabrac tym co lekko.

#39  2019.10.13 11:11:30 ~gość

Tworzycie obraz niedomytego,niewyspanego,zachłannego kocmołucha.

#40  2019.10.13 11:18:13 ~do #38

Czy możesz podać narzędzia pomiaru: ciężkości, lekkości?

#41  2019.10.13 11:27:22 ~42

A ja robie około 400 h w miesiacu w 3 różnych miejscach i co z tego? Dodam że jestem na emerytórze ale mam 3 dzieci ktorym pomagam i 6 wnucząt. Kupiłam już 3 mieszkania bez kredytu i mam 2 samochody i duży dom.

#42  2019.10.13 12:08:29 ~do 24

Wyrażenie 'leczyć', czy 'pielęgnować' pochodzi z języka ludowego lub potocznego. Jakie jest ludowe rozumienie 'lekarz', 'leczyć'?

#43  2019.10.13 12:45:37 ~Do 28

Taka z ciebie pielęgniarką jak że mnie ksiądz.Nędzne prymitywna prowokacja

#44  2019.10.13 13:05:11 ~Kkk87

Ludzie za chwilę najniższa krajowa to 4000zl a wiele pielęgniarek nawet tyle nie ma brutto. Zenada to zawód w którym poświęca się zdrowie zycie prywatne minimum pensja na etacie powinna wynosić ok 7 tys zł. Są oddziały gdzie pielęgniarka musi mieć praktycznie taka sama wiedzę jak lekarz mówię o znieczuleniach na salach operacyjnych o sorach o oit. Powinnyśmy się potrafić utrzymać z 1 pensji na wysokim poziomie i jeszcze odkładać na starość kiedy będziemy musiały się rehabilitilowac

#45  2019.10.13 14:00:29 ~Maciek

Ja mam podstawe na oit 5150 zł mysle ze tragedii nie ma

#46  2019.10.13 14:05:09 ~Maciek

Nie chwale się nie mam zbyt duzego rozeznania w innych placówkach byc moze zarabiacie wiecej ale mnie wystarcza i zyje swobodnie bez stresu nie kalkuluje

#47  2019.10.13 15:38:01 ~Ktoś

Czy doczekam się takiego czasu, gdzie pielęgniarka za pielęgniarką stoi murem, gdzie może jedna na drugą polegać? Czy zapominajcie, że pracujecie w zespole podkreślam zespole terapeutycznym? Gdzie jest lekarz, opiekun, psycholog, pielęgniarka, fizjoterapeuta, ratownik i wiele wiele innych osób? Czy nauczycie się szanować też innych? Tego wszystkiego nie da się czytać, pracujecie z ludźmi dla ludzi, a nie prowadzicie wojnę kto ma więcej pieniędzy? Strajkowali rezydenci? Stałam za nimi. Strajkowali ratownicy? Stałam za nimi. Strajkowali fizjoterapii? Stałam za nimi. Czy nie uważacie, że coraz gorzej się dzieje w medycynie? Zamiast się wspierać i wspolpracowac to próbujecie zniszczyć inne zawody? Czym jest lekarz bez pielęgniarki? Czym jest pielęgniarka bez lekarza? Nie przesadzajcie, że jesteście najbardziej pokrzywdzone i nie zwalajvie winy na inne zawody bo to nie ich wina! Czy to nie ,góra'' ma działać tak by pracownikom dobrze się pracowało i nie byli pokrzywdzeni pacjenci? Jestem pielęgniarką dopiero zaczynając ą swoją karierę i przeraża mnie ile nienawiści, złości macie w sobie. Jedna pielęgniarka drugiej nóż w plecy potrafi wbić. Patrz na siebie najpierw, a później oceniaj innych.

#48  2019.10.13 17:03:39 ~Elwira

Do 43 popracujesz 20 lat za podstawe 3300 spedzisz kazde swieta w robocie z obcymi ludzmi zamiast z rodzina wysluchasz kilku obelg od pacjentow i ich rodzin to zrozumiesz

#49  2019.10.13 17:04:30 ~Elwira

Prxepraszam do 47

#50  2019.10.13 17:33:11 ~do 47

To opis z " Rodziny Adamsów"?

#51  2019.10.14 11:18:26 ~kaja

Czy ktoś pracuje na 1 etacie czy na więcej to jego sprawa może się nawet zajeżdzić jego decyzja i trzeba to szanować.Lekarz nie jest i nigdy nie będzie partnerem w pracy. Jesteśmy tylko członkami zespołu terapeutycznego.Możemy razem pracować ale lekarz zawsze będzie lekarzem a pielęgniarka tylko pielęgniarką i ani mgr.i specjalizacja tego nie zmienią.JEŻELI KTOŚ CHCE BYĆ PARTNEREM LEK. W PRACY TO NIECH skończy medycynę. Niech no której piel. noga się podwinie to dopiero widać to , partnerstwo" w pracy.Może i jest gdzieś inaczej ale ja otym nie słyszałam ani nie widziałam

#52  2019.10.14 11:35:08 ~Diana

51 biedna sieroto widać jaką masz niską samoocenę. Potrafisz napisać o sobie że pielegniarka zostanie TYLKO pielegniarką. Żal mi cię. Pewnie pracujesz na jakimś zadupiu gdzie pan dr jest nadal Bogiem. Kobieto bardzo Ci współczuję ale zapraszam do pracy do dużego szpitala to się dowiesz jak wygląda normalna praca i relacje między pracownikami. W moim odczuciu przepadłaś _już zawsze będziesz posługaczką

#53  2019.10.14 12:46:24 ~do Diany

Partnerko lekarzy na zadupiu nie pracuję tylko w dużej klinice i widzę jak jest.A ty sieroto nieba to byś lekarzowi przychyliła a pielęgniarce nogę podstawiła.Ty współczujesz mi a ja tobie .Posługiwaczką nie jestem i nie będę w przeciwieństwie do Ciebie bo już nią jesteś pewnie.I lituj się ale nad Sobą. Choćbyś na rzęsach stawała i doktorat miała to i tak jesteś tylko panią pielęgniarką.I tylko takim jak ty żle jest w pielęgniarstwie.

#54  2019.10.14 13:54:54 ~Lekarz

53 żałosna jesteś i rzeczywiście z bardzo niską samooceną.

#55  2019.10.14 13:59:11 ~do 35

Bogusiu czy lekarz powiedział kiedyś na drugiego lekarza że jest upośledzony.Chyba nie.Ale ty jesteś światowa .Gratuluję Ci.I To są te wzorce miastowe nie wsiowe.Pokazujesz takie rzeczy lekarzowi żeby się pośmiał czy on ci pokazuje wpisy na lekarzy.Chyba nie.

#56  2019.10.14 14:06:30 ~do lekarza

ASIA.masz tak niską samoocenę że musisz się dowartościować na portalu pielęgniarskim.

#57  2019.10.14 14:10:13 ~paula

Od dorabiania zeszło na dowartościowanie. Pięknie.

#58  2019.10.14 16:37:56 ~P

Dwa, trzy etaty. a kiedy życie? Kiedy znaleźć czas na swoje zainteresowania, podróże, miłość, czas dla rodziny?

#59  2019.10.14 16:44:44 ~do54

Może byś się lepiej przyłożył do leczenia chorych jeżeli wogóle jesteś lekarzem.

#60  2019.10.15 07:23:17 ~Piel.

Bardzo rozpisala się kobieta w komentarzu głównym na temat m. in dorabiania! Bzdura, głupota w tym zawodzie! Myślenie uruchomiCmamy deficyt zawodowy to fundament walki o swoje! Proszę walczyć o godną pracę na 1 etacie! Niewolnice ciuchów i innych głupot ! A pacjenci narzekają na złe i opryskliwe pielęgniarki co się dziwić non stop w pracy przedwczesna starość i choroby !

#61  2019.10.15 08:39:40 ~ewka

Niech każdy dorabia ile chce i gdzie chce .To jest jej wybór.Każda pielęgniarka nie tylko po mgr czy specjalizacji powinna zarabiać dobrze na 1 etacie a nie tułać się po innych pracach i być całe życie sflustrowaną ,pyskatą i niemiłą dla innych koleżanek ,pacjentów,rodziny

#62  2019.10.15 09:09:42 ~Maja

Co wy macie z tymi sfrustrowanymi, pyskatymi i niemilymi pielegniarkami. Nie znam takich. Tak samo niemiła jest sprzedawczyni, fryzjerka pani na poczcie itp. To zależy od człowieka i jego charakteru. Nie od tego ile pracuje. Mają taką potrzebę i możliwość to niech zarabiają. Przestańcie być zawistne

#63  2019.10.15 09:59:12 ~do 62

A co zaganiana piel. na 3 etatach nie mająca czasu dla rodziny ,przyjaciół .na wyjście do kina ,itd jest inna dla otoczenia.Znam taką zarobioną że 10 letnia córka obiady gotuje bo nie ma kto.Zamiast się uczyć spotykać z koleżanką w tym wieku.Piel. na 1 etacie powinna zarabiać tyle żeby wystarczyło na wszystkie podstawowe rzeczy wczasyitd. A jeżeli chce jacht to niech idzie wtedy do drugiej pracy i niech będzie szczęśliwa jeżeli sprawia jej to frajdę.Nikt jej tego nie broni niech tylko wywiąże się z pracy.

#64  2019.10.15 10:15:39 ~do 63

Popieram .

#65  2019.10.15 11:35:56 ~Go

Do 63-tym jachtem to już pojechałas/pojechales.

#66  2019.10.15 19:34:40 ~Gość

63 powiedziała co wiedziała. Czyli same bzdury.Która pielegniarka pracuje żeby kupić jacht? Przez całe życie nie zarobi na na taki luksus. Już ci się nie tylko w głowie poprzewracało od tej zawiści.

#67  2019.10.15 20:01:54 ~Pragmatyk

Niech każdy pracuje ile chce i może. Może tzn. jest w pełni wydolny, sprawny itd.

#68  2019.10.16 00:09:03 ~do66

Cymbał.

#69  2019.10.16 07:58:29 ~Piel.

Do 67 nie będzie tak żeby sobie ktoś pracował jak chce! Pielęgniarstwo to nie sprzątanie czy sprzedaż! To trudna i odpowiedzialna praca! Długo i non stop pracujące pielęgniarki są przemęczone, złe i opryskliwe dla pacjentów a nawet zwyczajnie leniwe! Przeszkadza im 90 letni pacjent (mój ojciec) że przyszedł do przychodni - wizyta umówiona wcześniej! Ponadto obecne w trakcie wizyty lekarskiej wtrącaja się do rozmowy z pacjentem, są zwyczajnie CHAMSKIE (niewiele jest takich z kulturą i grzecznością) Proszę praca w przychodni im się nie podoba! Oczywiście, że sprawy nie daruję! Może w końcu dotrze do prostego, chamskiego pazerstwa, że pierwszy jest pacjent i praca na 1 etacie i godne wynagrodzenie, ale o to trzeba walczyć a nie wyżywać się na pacjentach!

#70  2019.10.16 07:58:31 ~Piel.

Do 67 nie będzie tak żeby sobie ktoś pracował jak chce! Pielęgniarstwo to nie sprzątanie czy sprzedaż! To trudna i odpowiedzialna praca! Długo i non stop pracujące pielęgniarki są przemęczone, złe i opryskliwe dla pacjentów a nawet zwyczajnie leniwe! Przeszkadza im 90 letni pacjent (mój ojciec) że przyszedł do przychodni - wizyta umówiona wcześniej! Ponadto obecne w trakcie wizyty lekarskiej wtrącaja się do rozmowy z pacjentem, są zwyczajnie CHAMSKIE (niewiele jest takich z kulturą i grzecznością) Proszę praca w przychodni im się nie podoba! Oczywiście, że sprawy nie daruję! Może w końcu dotrze do prostego, chamskiego pazerstwa, że pierwszy jest pacjent i praca na 1 etacie i godne wynagrodzenie, ale o to trzeba walczyć a nie wyżywać się na pacjentach!

#71  2019.10.16 08:03:38 ~Piel.A

Do 16 zjednoczyć się i walczyć o godne płace na 1 etacie a nie całe życie w pracy i przedwcześnie umierać! Do 70 dobrze napisane, współczuję proszę tej sprawy nie darować! WSTYD NAPRAWDĘ CHAMSTWO!

#72  2019.10.18 19:24:27 ~Ala

Nie masz pojęcia o pracy w laboratoriu wy pielęgniarki myślicie że jesteście najważniejsze bez wyników badań leżycie i kwiczycie

#73  2019.10.19 08:33:16 ~kasia

Jak pielęgniarka pracuje z pazerności na kilku etatach to jak nazwać pracę lekarza na kilku etatach.Do 72 pani laborantka nic nie zrobi żadnej analizy bez zlecenia lek. i pobraniu krwi przez pielęgniarkę.I też leży.

#74  2019.10.19 10:40:24 ~katarzyna

A pazerność,chciwość w jednym

#75  2019.10.19 10:42:12 ~do 69.

A na ilu etetach ty pracujesz? .