Szpital: pielęgniarka na dyżurach zarobi do 9 tys. PLN.

Wynagrodzenia pielęgniarek.


Praca czeka na pielęgniarki

Czytaj także:

Czytaj także: Groźba strajku pielęgniarek. Stanowisko ministerstwa.

Brakuje 2 tys. pielęgniarek w województwie opolskim. Samorząd szuka rozwiązań
Młodzi nie garną się do nauki w zawodu pielęgniarza, a jeśli już ktoś się zdecyduje na studia na tym kierunku, to później wyjeżdża za granicę. Samorząd województwa opolskiego opracowuje już plan zatrzymania absolwentów w regionie.

Obecna sytuacja na rynku sprawiła, że stosunkowo łatwo można znaleźć zatrudnienie w pielęgniarstwie. Również charakter pracy pielęgniarza znacznie się poprawił w ostatnich latach, na co wskazała Ruman-Dzido. Prezes Wojewódzkiego Szpitala wymieniła szereg zmian ułatwiających pracę pielęgniarzy m.in. wprowadzenie tzw. opiekuna medycznego, który np. wykonuje czynności higieniczne, karmi i przebiera pacjentów.

Zarobki pielęgniarek brutto

Chętnych do pracy w tym zawodzie mogłaby również kusić pensja. Lis-Skupińska powiedziała, że stawka zasadnicza dla pielęgniarek w jej szpitalu "nie jest niższa niż 3,4 tys. złotych". Pielęgniarki dyżurujące mogą z kolei zarabiać nawet do 9 tys. złotych brutto.

Czytaj więcej informacji w sprawie w artykule pt.: Brakuje 2 tys. pielęgniarek w województwie opolskim. Samorząd szuka rozwiązań

źródło: money.pl

Zobacz także: Praca dla pielęgniarki. 1 383,50 PLN. Także 1/2 etatu.


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.10.16 10:41:05 ~#1

3400 brutto - faktycznie kupa kasy! 9000 za dyżury, tylko nie piszą ile tych dyżurów trzeba przepracować.

#2  2019.10.16 11:19:43 ~Zzz

Wszyscy tak mówią w naszym szpitalu też mega okazja kontrakt 40 zł za godzinę z zebalowym wlacznie. I wszyscy zdziwieni że nie ma chętnych pracować 240 godZin na Oit żeby zarobić brutto 9.600 a naczelna mówi że musimy dyrekcję zrozumieć bo wzięła pożyczkę aby wypłacić nam wypłatę. Taka jest rzeczywistość

#3  2019.10.16 11:26:44 ~cris

Lekarz w Polsce zarabia 200-300zł /h, na świecie praca pielęgniarki oceniana jest na poziomie 1/3 pracy lekarza na dodatek z licznymi bonusami. nie dziwcie się, że pielęgniarka, nie "siostra" po studiach pielęgniarskich będzie pracować za 3400 brutto,bo kasa na Zachodzie Niemcy, Norwegia kusi przynajmniej na start.więc Wy na górze dalej dumajcie jak przyciągnąć i na dodatek zabrać z tego co proponujecie.żal tylko tych co zostały, te starsze, już schorowane i po których społeczeństwo nieraz wylewa pomyje hejtując nawet tutaj na portalach pielęgniarskich.

#4  2019.10.16 12:00:45 ~do 3

W Polsce tytuł 'pielęgniarka' przysługuje osobie, której praktyki nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa ( od 1935 r.). Wskazując proporce zarobków lekarzy i pielęgniarek, jakie tytuły masz na myśli, które odpowiadają tytułowi 'pielęgniarka' ?

#5  2019.10.16 12:33:18 ~do 1

Fakt,ależ kasa! :) opiekunów to ja nie widzę. Widzę po dwie pielęgniarki na 40-50 pacjentów. Dyżurami można zarobić nawet więcej. Tylko trzeba się wyprowadzić z domu w plecaku nosić ubrania na zmianę. Oduczyć się snu jedzenia odpoczynku. I czekać na błąd,pomyłkę I co za tym idzie na prokuratora.

#6  2019.10.16 12:58:55 ~U mnie

Też można zarobić 9000zl z dyzurami, ale musiałabym zamieszkać w szpitalu.

#7  2019.10.16 13:00:14 ~Plg

Ludzie wierzą w to co piszą na górze,dlatego wylewają na nas pomyje.Przykre ale prawdziwe.

#8  2019.10.16 13:05:05 ~Piel

U nas możemy na ryj padać,dodatkowych nie dadzą.Robota musi być zrobiona.Nieważne jakim, i czyim kosztem.Takie były są i będą normy.Lekarze sami nas dobijają niepotrzebnymi kontrolkami itp.Może być zachowana norma,i co z tego?

#9  2019.10.16 13:20:06 ~Ja1

9000 brutto(pewnie jeszcze na kontrakcie,na dzialalnosci) jak sie ma stanowisko np.przelozonej albo sie rypie na dyzurach po 500 godzin miesiecznie

#10  2019.10.16 13:37:34 ~do 8

Hmm. Jeśli jest na jednej zmianie 14 rezydentów- bo szpital za nich nie płaci, to dzieci się nudzą i eksperymentują. Morfologia 3 dni z rzędu 5xdzRR HR SPO2 i inne głupoty.Że 2 piel.tego nie są w stanie ogarnąć bo mają poważniejsze zadania nikt nie kuma. O wszystko trzeba walczyć!

#11  2019.10.16 14:12:35 ~Do10

To jeszcze ok jak 5 x dz RR.Jak bierzemy w pasy alkoholika,czy kogoś kto zagraża życiu innych i ma podawany uspokajacz ( nie jest to psychiatryk) ,a tak co 15min. parametry z opisem czy ziewa,czy bąka puści.Tak przez 2 dni dzień i noc.Gdzie pozostali pacjenci? Jak ma być dobrze? Przywieziony z pod mostu ma więcej przywilejów niż pozostali pacjenci.Jeszcze wybudzi się i żąda zmiany pościeli ,bo kilka dni nie była zmieniana.Musisz ? .Muszę.Mało tego ,jeszcze zgłosić ile razy kupkę zrobił i siusiu.

#12  2019.10.16 14:33:58 ~Plg

Gdyby każda czynność plg była punktowana i opłacana,to po 1 -sze lekarze nie zlecaliby tylu zabiegów.Po 2-gie sami te zlecenia by realizowali.

#13  2019.10.16 14:59:37 ~oxymoron

Ten zawód w Polsce to kwadratura koła. Trzeba uciekać. Jak najdalej.

#14  2019.10.16 15:54:50 ~Jan

Co z tego że oferują konkretne sumy jak później dyrektorzy nie wywiązują się z dalszych podwyżek. To nie może być jedna akcja tylko kompleksowe działanie

#15  2019.10.16 16:36:28 ~Anna

Ciekawe co za mądry autor pisał ten artykuł? Ja myślę że 9 tyś to mało. Powinny zarabiać 15tys.

#16  2019.10.16 17:18:41 ~Gość

9 tysięcy pod warunkiem że pracuje się non stop tylko szpital i żadnego życia prywatnego ale co tam przecież pielęgniarki mogą. Nie ważne że pielęgniarka jak i lekarz muszą być wypoczęci to się nie liczy najważniejsze żeby braki wypełnić. Ja pracuje w powiatowym szpitalu za najniższą krajową (+1200) za magistra dostajemy po 50 zł brutto i jeszcze jesteśmy mobbingowane przez starsze pielęgniarki i jak chcemu powiedzieć coś mądrego, wyrazić swoje zdanie to nie mamy prawa bo wtedy stajemy się wrogami i głupimi pielęgniarkami. Przykre ale prawdziwe młode dziewczyny uciekajcie stąd kasa to nie wszystko jest ważna oczywiście ale ważna jest również kultura pracy czego niestety brakuje w tym zawodzie.

#17  2019.10.16 18:40:18 ~Nay29

Dziwne bo jestem pielęgniarka dyżurującą i z dwóch prac mam ledwie 5 tysięcy

#18  2019.10.16 19:35:14 ~do 10 i 11

Eeee, nie.Na uczelni ich wyuczyli aby ćwiczyli jakich czynności nie mogą zlecać osobie, która nie ma ustawowej zgody państwa na wykonywanie czynności należącej do praktyki pielęgniarki?

#19  2019.10.16 19:36:55 ~do 18

Czy inne roczniki lekarskie realizują art. 84-87 Ustawy o zaw piel i poł z 2011 r?

#20  2019.10.16 20:06:52 ~Do

Właśnie, czy stosują prawo?

#21  2019.10.16 21:09:30 ~do 17

Kobieto zakumaj! Chcą byś do twojej pracy dobrała dyżury. Tak ok.14 w miesiącu! Wtedy 9 tyś zarobisz. Nie całkiem zdrowa ta kobita która to mówi. Ale pewno pensję ma wypasioną! Dorabia się na nas.

#22  2019.10.16 21:29:20 ~Piel

Co za brednie z tymi zarobkami. Z dyżurami mam niecałe 3 tyś. Gdzie takie wysokie zarobki chyba na marsie.

#23  2019.10.16 21:44:45 ~Do 3

Ja zarabiam na NFZ 26 do 36 zl na godzine w poradni specjalistycznej.Te 200 lub 300 zl to zarania dentysta. Nie kłam bo za slowa i pomówienia ponosi sie konsekwencje. Lekarz.

#24  2019.10.16 23:50:14 ~Agnieszka

To kres naszego zawodu. W przyszłym roku 40 procent pielęgniarek nabywa prawa do emerytury. Przykre. Mam 48 lat i jestem najmłodsza w zespole.Porazka

#25  2019.10.16 23:59:59 ~Agnieszka

W Polsce można zarobić 9000 za 400 godzin pracy w miesiącu, wejść w 2-gi próg i oddać państwu 5000 podatku za przekroczenie progu. To jest taki kraj

#26  2019.10.17 00:21:09 ~Gość

Pielęgniarka ma prawo wykonywania zawodu i świadczenia usług pielęgniarskich i żaden lekarz nie zapyta się czy masz kurs EKG ,ty musisz to zrobić. Tylko pielęgniarka pielęgniarce może zgotować ten los.Wszystkie nasze kursy ,szkolenia,specjalizacje dla lekarzy nie mają żadnego znaczenia.Ty musisz zrobić co Ci zleci

#27  2019.10.17 01:19:45 ~do 26

W szkole jest o EKG i inne tematy.

#28  2019.10.17 01:59:14 ~Joanna

No i co? Lekarzyk Zarobi tyle w jeden dzień i nikt z tego powodu nie robi awantury.

#29  2019.10.17 03:34:26 ~plg

Większość kursów ,kursików jest po to ,żeby pielęgniarka mogła samodzielnie wykonać daną czynność . Przecież wszystkie te zabiegi miałyśmy wyuczone w szkołach ,które kończyłyśmy. Kursy ,kursiki to zdzieranie z nas pieniędzy i utrzymywanie pielęgniarek nauczycielek . Przecież na oddział do pampersów nie wrócą. Wiele rzeczy na zlecenie i przy lekarzu możemy wykonać.

#30  2019.10.17 08:00:21 ~do 29

Kierowniczki też.

#31  2019.10.17 08:05:19 ~Honia

Aby zarobić 9 tys. muszą przepracować 450 i więcej godzin. Czyli praktycznie nie ma ich w domu. Dodatkowo jeszcze trzeba przemieścić się ze szpitala do szpitala. Jeśli ktoś chce zarobić 9 tys. polecam pracę w kilku miejscach. Np. w dwóch marketach a w niedzielę i święta (wigilię też) na stacji benzynowej. Polecam głównie dyżury nocne☹️.

#32  2019.10.17 13:50:26 ~Mgr piel

Do 26. Lekarzu-specjalisto chyba żartujesz, że pracujesz za 36zł/h. Znamy wasze stawki godzinowe. Przestań też straszyć odpowiedzialnością, bo to działa w obie strony.

#33  2019.10.17 21:48:59 ~Plg

Dobry przepis na dorobienie kasiory ma 31-popieram.Do wszystkich zazdrośników.Bierzcie przykład z plg pracujących na kilku etatach.Za tyle godzin zarobicie więcej od nas.Powodzenia.