1200 PLN pielęgniarek - pielęgniarki wysłały do dyrekcji przedsądowe wezwanie do zapłaty 2 000 PLN dla każdej pielęgniarki.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


1 200 PLN do podstawy wynagrodzenia  zasadniczego pielęgniarek

źródło: poranny.pl

Konflikt między pielęgniarkami a dyrekcją UDSK trwa. Chodzi o pieniądze z tzw. zembalówek. Według pielęgniarek całość powinna trafiać do nich w wynagrodzeniu. A dyrekcja część z tych pieniędzy przeznacza m.in. na nagrody i odprawy. I twierdzi, że to jest zgodnie z zasadami. Teraz pielęgniarki wystosowały do dyrekcji przedsądowe wezwanie do zapłaty. I zapowiadają, że jeśli to nie poskutkuje, o swoje będą walczyć w sądzie.

Dyrekcja podbiera te pieniądze na inne cele - mówi Agnieszka Olchin, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie podlaskim, a jednocześnie pielęgniarka w UDSK. Wymienia m.in. nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, nadgodziny, dyżury medyczne. Według pielęgniarek - to niedopuszczalne. Całe pieniądze, jakie przekazuje na nie ministerstwo zdrowia - według nich - powinny być im wypłacane w pensji zasadniczej.

(...)

1 200 PL pielęgniarek - pielęgniarki wysłały wezwanie przesądowe

Pielęgniarek jednak to nie przekonuje. Dlatego postanowiły wystąpić do dyrekcji z pismem przedsądowym. Chcą, by dyrekcja wypłaciła każdej z nich po 2 tys. zł "tytułem nienależnie pobranych środków przyznanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w okresie od dnia 1.09.2018 do dnia 31.10.2019 r.". - To ostateczne wezwanie. Na odpowiedź czekamy do 2 grudnia. Jeśli to pismo nie przyniesie skutków, pielęgniarki są gotowe iść do sądu - mówi Agnieszka Olchin.

Zobacz więcej informacji w artykule pt.: Konflikt między pielęgniarkami a dyrekcją UDSK w Białymstoku trwa

źródło: poranny.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.