1200 PLN pielęgniarek – pielęgniarki wysłały do dyrekcji przedsądowe wezwanie do zapłaty 2 000 PLN dla każdej pielęgniarki.

1 min czytania
Aktualności


1 200 PLN do podstawy wynagrodzenia  zasadniczego pielęgniarek

źródło: poranny.pl

Konflikt między pielęgniarkami a dyrekcją UDSK trwa. Chodzi o pieniądze z tzw. zembalówek. Według pielęgniarek całość powinna trafiać do nich w wynagrodzeniu. A dyrekcja część z tych pieniędzy przeznacza m.in. na nagrody i odprawy. I twierdzi, że to jest zgodnie z zasadami. Teraz pielęgniarki wystosowały do dyrekcji przedsądowe wezwanie do zapłaty. I zapowiadają, że jeśli to nie poskutkuje, o swoje będą walczyć w sądzie.

Dyrekcja podbiera te pieniądze na inne cele – mówi Agnieszka Olchin, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie podlaskim, a jednocześnie pielęgniarka w UDSK. Wymienia m.in. nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, nadgodziny, dyżury medyczne. Według pielęgniarek – to niedopuszczalne. Całe pieniądze, jakie przekazuje na nie ministerstwo zdrowia – według nich – powinny być im wypłacane w pensji zasadniczej.

(…)

1 200 PL pielęgniarek – pielęgniarki wysłały wezwanie przesądowe

Pielęgniarek jednak to nie przekonuje. Dlatego postanowiły wystąpić do dyrekcji z pismem przedsądowym. Chcą, by dyrekcja wypłaciła każdej z nich po 2 tys. zł "tytułem nienależnie pobranych środków przyznanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w okresie od dnia 1.09.2018 do dnia 31.10.2019 r.". – To ostateczne wezwanie. Na odpowiedź czekamy do 2 grudnia. Jeśli to pismo nie przyniesie skutków, pielęgniarki są gotowe iść do sądu – mówi Agnieszka Olchin.

Zobacz więcej informacji w artykule pt.: Konflikt między pielęgniarkami a dyrekcją UDSK w Białymstoku trwa

źródło: poranny.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9019 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – wykaz potrzebnych pielęgniarek.

3 min czytania
Siatka płac pielęgniarek według wykształcenia Obecnie obowiązująca siatka płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 roku, ma co raz…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek od 5 900 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Łódź Zakres obowiązków: zapewnianie jakości opieki nad pacjentem w zakresie profilaktyki zakażeń zakładowych; nadzorowanie stanu sanitarno-higienicznego…
AktualnościNowa siatka płac

Urlop pielęgniarek. Za wiek, staż czy wykształcenie.

3 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – dodatkowy urlop wypoczynkowy W dokumencie „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, wytyczono wiele celów,…
Komentarze