Związek pielęgniarek podpisał porozumienie - wzrost pensji zasadniczej i jednorazowy dodatek.

Warunki wynagradzania pielęgniarek i położnych.


POROZUMIENIE

zawarte w dniu 27 listopada 2019 r. w Krakowie

zgodnie z ustawą z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U.2019., poz. 174), pomiędzy

Pracodawcą SPZOZ Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie reprezentowanym przez

Zastępcę Dyrektora ds. Finansowych - Bolesława Gronusia, na podstawie pełnomocnictwa z dnia 19.06.2019 r.

dalej: Pracodawca

oraz

Zakładową Organizacją Związkową OZZ Pielęgniarek i Położnych reprezentowaną przez:

Przewodniczącą -  Jolantę Doroz,

Wiceprzewodniczącą - Ewę Bochenek

dalej: Związek

z udziałem

Mediatora Magdaleny Stalpińskiej - wyznaczonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie desygnacji Departamentu i Partnerstwa Społecznego sygn. DDP.III.4341.73.2019.MCh

Strony kończąc spór zbiorowy, wszczęty dnia 1.02.2019 r. zawierają porozumienie następującej treści:

§1

  1. Od dnia 1 stycznia 2019 r. każda pielęgniarka i położna zatrudniona u Pracodawcy na dzień zawarcia niniejszego Porozumienia na podstawie umowy o pracę otrzyma wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 80 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat.
  2. Niezależnie od wzrostu o którym mowa w ust. 1, od dnia 1 stycznia 2020 r. każda pielęgniarka i położna zatrudniona u Pracodawcy na podstawie umowy o pracę otrzyma wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 20 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat.
  3. Wyrównanie związane ze wzrostem wynagrodzenia zasadniczego, o którym mowa w ust. 1, nastąpi nie później niż do końca 15 lutego 2020 r.

§2

  1. Każda pielęgniarka i położna zatrudniona u Pracodawcy na podstawie umowy o pracę w dniu 31 grudnia 2018 r. i pozostająca w zatrudnieniu na dzień zawarcia niniejszego Porozumienia, otrzyma jednorazowy dodatek w wysokości wynikającej z podzielenia kwoty 447 222,93 brutto przez liczbę etatów.
  2. Dodatek zostanie wypłacony do dnia 20 grudnia 2019 r.

§3

Związek nie kwestionuje sposobu rozliczenia przez Pracodawcę środków przeznaczonych przez NFZ na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w okresie od 1 września 2018 r. do 31 marca 2020 r. na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8.09.2015 r. ze zm. oraz Zarządzenia Prezesa  NFZ nr 99/2018/DSOZ z dnia 25.09.2018 r. ze zm.

§4

  1. Spotkania stron będą umawiane w rozsądnym terminie, tak aby możliwe było zebranie osób uprawnionych do reprezentacji Stron.
  2. Korespondencja będzie przekazywana bez zbędnej zwłoki, przy poszanowaniu terminów ustawowych.

§5

Porozumienie zaspokaja żądania Związku i całkowicie wyczerpuje przedmiot sporu zbiorowego.

§6

Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania przez Strony.

§7

Porozumienie zostało sporządzone w trzech jednobrzmiących egzemplarzach.

PRACODAWCA
MEDIATOR
ZWIĄZEK

P.S. Pielęgniarki położne ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na swoim fanpage, w dniu 28 listopada 2019 poinformowały, że w związku z powyższym porozumieniem, od 1 stycznia 2020 roku otrzymają ze środków zembalowych, 1 420 złotych do wynagrodzenia zasadniczego (plus pochodne od 1 420).

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

SZOK! Stawka godzinowa dla pielęgniarki, którą proponuje izba pielęgniarek.

Pielęgniarki: ważny jest ten balans pomiędzy profesjonalizmem a powołaniem. 

"15 kluczowych kompetencji pielęgniarki" - pismo ministerstwa, merytoryczna odpowiedź PTPAiIO.


Komentarze użytkowników

#1  2019.11.29 11:22:58 ~Hmm

Jakie sa podstawy w krakowie?

#2  2019.11.29 12:37:04 ~Och

3800zl

#3  2019.11.29 12:52:15 ~Editt

A co z Nami czyli z pielegniarkami pracującymi w Domach Pomocy Społecznej?

#4  2019.11.29 13:12:52 ~Anna

To naprawdę jest podwyżka czy jakiś ekwiwalent, bo 100 zł to nie podwyżka to dodatek - śmiech na sali, aż Mediator był potrzebny do jałmużny. Obudźcie się w końcu.

#5  2019.11.29 14:28:48 ~Mysz

Brakuje pielegniarek TRZEBA ZACHECIC PODNIEŚĆ PENSJĘ. ALE TO TRZEBA DAC KASĘ A NIE JAŁMUŻNĘ. kpina.

#6  2019.11.29 15:09:06 ~Rij

Znowu leniwe pielęgniarki dostaną, a co zresztą personelu rzygam już tymi pielęgniarkami. Święte krowy myślą, że tylko one chcą zarabiać, dyrektor daje im podwyżkę to na inny personel nie ma już pieniędzy.

#7  2019.11.29 15:11:33 ~Radek

Do 6 trollu a ty to niby kto ? zapierniczaj tak jak pielęgniarki to się dowiesz które pół dnia dłuższe

#8  2019.11.29 15:12:32 ~Gość

Riju weź się za robotę i wypieprzaj z tego portalu. Pewnie tak ci płacą jak pracujesz.

#9  2019.11.29 15:13:43 ~Do 7

Właśnie robię za ciebie leniu na oddziale, bo ty masz pacjenta w D.

#10  2019.11.29 15:19:35 ~Do 8

A co znaczy "riju"? pewnie pielęgniarka bez matury hehe.

#11  2019.11.29 15:30:22 ~Radek

Do 6 odwiedż lekarza pilnie ci potrzebny ,problemy psychiczne nie leczy się na tym portalu , obrażając wszystko i wszystkich tylko pogarszasz swój stan.

#12  2019.11.29 16:12:48 ~Gość

Do 10. Miało być RYJU! He he he

#13  2019.11.29 16:20:56 ~hmm

3800 wszedzie czy gdzies inaczej?

#14  2019.11.29 16:42:48 ~Ania

4850

#15  2019.11.29 17:09:05 ~Kpina

To jakieś bzdury,senne widzidła! O co tu chodzi? To są kpiny!

#16  2019.11.29 17:55:09 ~Do 6

To rzygaj! Na co czekasz? Chcesz worek?

#17  2019.11.29 19:27:49 ~33

Panie pomylily miejsce to nie targowica .KULTURA ZAGUBILA SIE

#18  2019.11.29 19:46:24 ~Plg

Skąd wy bierzecie takie kwoty?

#19  2019.11.29 21:35:20 ~Ona

Pielęgniarki zatrudnione na umowę o pracę ? A co z tymi na kontraktach ? Tym się nic nie należy ?

#20  2019.11.29 21:56:22 ~Nadia

To skandal! Pielęgniarki znów dostaną podwyżkę? A co z innymi zawodami? Czy się Nie liczą? Czy w grę wchodzą tylko pielęgniarki,nauczyciele i lekarze? Skandal! A fizjoterspeutom się nie należy? A radiologom? Oni nadal atakują A ich się pomija! A co np. z pracownikami socjalnymi czy stalowymi czy jakimikolwiek innymi pracownikami? Na litość Boską ile można wiecznie chcieć i chcieć i wyciągać ręce? Opamietajcie się w końcu!

#21  2019.11.29 22:16:17 ~Renata

Do 20 skandalem jest to co piszesz. I odwalcie się wreszcie od pielegniarek

#22  2019.11.29 23:45:19 ~Ala

A co z pielęgniarkami w innych szpitalach każdy osobno ma się upominać. Może w końcu ktoś się obudzi nie z ręką w nocniku. A izby pielęgniarskie wezmą się do roboty i ustalą podwyżki dla wszystkich pielęgniarek a nie tylko konferencje i spotkania pierdoły co z nich nic nie ma.

#23  2019.11.30 05:01:05 ~gg

To żenada co to za kwota 1000 zł rozumie ale 100 brutto dajcie spokój szkoda zachodu

#24  2019.11.30 11:26:10 ~Pacjent

7. Ale mnie rozbawiles. HA ha ha ha ha ha ha ha. Normalnie weselszy dzień dzisiaj będzie. HA ha ha ha

#25  2019.11.30 11:29:46 ~Pacjent

Najgorsza, najwredniejsza, bez żadnych hamulców, grupa zawodowa, znowu dostanie podwyżkę. No to może w końcu przyloza się do pracy? Może zaczną dbać o pacjenta? Oczywiście że nie. Ta banda nadaje się do wymiany i to radykalnej wymiany.

#26  2019.11.30 11:46:28 ~a_

#25 2019.11.30 11:29:46 ~Pacjent -wypad trollu ;d i to w podskokach ;d zabaw się za swoje 500+

#27  2019.11.30 11:49:06 ~a_

Do #20 2019.11.29 21:56:22 ~Nadia -następny troll ;d nie marnuj się tutaj ;d walcz o podwyżki dla " A fizjoterspeutom się nie należy? A radiologom? Oni nadal atakują A ich się pomija! A co np. z pracownikami socjalnymi czy stalowymi czy jakimikolwiek innymi pracownikami? " No i pominę fakt, że pisze się --fizjoterapeutom;d

#28  2019.11.30 13:56:12 ~Gość

Do 25. Oczywiście że dostaniemy podwyżkę, a ty się zes. .j z żalu i zawiści

#29  2019.11.30 16:31:13 ~Do 25

Popaprańcu trochę szacunku, jak zabraknie tej wrednej grupy zawodowej to będziesz gnił we własnym gnoju, a lekarz napewno ci nie pomoże, przecież on tylko leczy

#30  2019.11.30 17:32:18 ~Ala

Do pacjentów nie płacą mi za to żebym była służącą. Płacą mi za opiekę nad chorym któremu trzeba pomagać, też chcemy żeby był zdrowy ale nie złośliwym człowiekiem my ciężko pracujemy i nie traktujcie nas jak służące nie mylcie pojęć Służby już nie ma a jak chcecie ją mieć to proszę zapłacić z własnej kieszeni to przynajmniej godnie zarobimy.

#31  2019.11.30 17:50:45 ~Siostra

Jeżeli siostrom daje sie podwyzki ,to tym bardziej inne grupy zawodowe powinny dostać duzo wieksze podwyżki z racji większego wyksztalcenia i duzo większej odpowiedzialności. Np. laborant powinien zarabiać od siostrzyczki min.2 lub 3 razy więcej.Tez siostry poradniane powinny miec 3 razy mniejsze wynagrodzenie od szpitalnych zmianowych, bo w szpitalu jest cięższa praca. Różnice powinny byc też między oddziałami. Są oddzialy lekkie i bardzo ciężkie. Osoby jednozmianowe powinny zarabiac podobnie jak w poradniach.

#32  2019.11.30 17:55:21 ~Do 29

Co masz do lekarzy? Lekarze leczą a pielęgniarki pielęgnują. Co w tym dziwnego? Jak zazdroscisz lekarzom, to trzeba bylo sie uczyć po nocach na lekarza kosztem zycia prywatnego. Zawsze możesz zacząć uczyc się na lekarza. Nikt nie broni.Po za tym nie wyzywa sie ludzi. Ktos kto ma choćby 3 letni licencjat, czy szkołę srednia bez matury ,powinien to wiedzieć.

#33  2019.11.30 17:57:11 ~Do 30

To jest służba. Sluzba drugiemu czlowiekowi. Najlepiej bezinteresownie. Kto tego nie rozumie niech lepiej zmieni zawód.Sluzba zdrowia też.

#34  2019.11.30 18:06:42 ~51!

Dyplomowany lekarz, dyplomowany nauczyciel, dyplomowany pielęgniarz, dyplomowany żołnierz powinni zarabiać tak samo! O!

#35  2019.11.30 18:49:21 ~Xyz

Do 31 ha ha ha a jednak nie siostry tylko Panie Pielęgniarki dostaną podwyżki. I to duuże. I co żal ci du.e ściska?

#36  2019.11.30 22:53:12 ~Do 32

Nie mam nic do lekarzy, tylko lekarz zafajdanej d*y nie umyje i tyle w temacie. A 31 niech sobie poszuka sióstr w zakonie, tam służy się za darmo i jeszcze chcę 31 uświadomić, że w przychodniach pielęgniarki ok 1000zł mniej zarabiają od tych co pracują w szpitalu na oddziale

#37  2019.12.02 03:53:24 ~do 6 i 20

Co mnie obchodzą inne grupy zawodowe ? A, obchodzą mnie tyle, ile ja ich ! Nie stękajcie tu i nie użalajcie się nad sobą, bo to żałosne tylko przekwalifikujcie się na pielęgniarki, tak jak ja. Nie obchodzą mnie inne grupy zawodowe, a pielęgniarstwo w tym kraju kona, bo nowe pokolenie pielęgniarek kształci się na eksport więc pensje i tak będą rosły.

#38  2019.12.02 08:52:48 ~do 33

To wyślij swoje dziecko na taką służbę, powodzenia! W tym kraju zostanie tylko samo opieka albo liczenie na rodzinkę albo wysupłanie 4 tyś na ukraińską pielęgniarkę, bo polskich pielęgniarek nie będzie. Służba drugiemu człowiekowi najlepiej bezinteresownie, he, he. Człowieku żyjesz w Matrixie a rachunki, jedzenie, inne rzeczy same spłyną dla pielęgniarek z nieba, a może po pracy, po dyżurze mają iść żebrać ?

#39  2019.12.03 09:46:39 ~Pytanie???

Czyli 69 zł netto. A te 20 zł to co to jest za kwota?