Pielęgniarka o zembalowym oraz dodatku za epidemię.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Pielęgniarka napisała do redakcji portalu

UWAGA!!! MZ wykupiło dla pielęgniarek ubezpieczenie SARS-CoV-2

Na skrzynkę meilową [email protected] wpływają kolejne informacje od pielęgniarek i położnych. W poniżej cytowanej wiadomości autor poruszył kwestię dodatku podwyżkowego oraz "dodatku za koronawirusa".

Dzień dobry,

zatrudniłam się do pracy na stanowisku pielęgniarki. Pracuję w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej, w systemie zmianowym, najczęściej są to dyżury nocne  w tygodniu. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Podpisałam umowę kontraktową, wiedząc że nie otrzymam dodatku zembalowego (10 zł/godz.), który został zabrany. Oznajmiono nam, że jako podwykonawca, nie muszą wypłacać pielęgniarkom dodatku zembaowego. Stawka godzinowa opiewa obecnie na sumę 30 zł brutto. Teraz NFZ wypłaca na jeden wymiar etatu taką kwotę, że dodatek zembali powinien wynosić 12,10 za godzinę. Wobec powyższego jestem bardzo stratna na wynagrodzeniu. 

Obecnie jesteśmy narażone na bezpośredni kontakt z osobami chorymi, często nie wiedząc z jakimi objawami wchodzi pacjent. Dodatkowo na każdym dyżurze nocnym wykonujemy pracę rejestratorek, (również bez dodatkowego wynagrodzenia), które są zatrudnione tylko na na dyżury dzienne. Cały świat dodatkowo wynagradza ludzi chcących pracować podczas epidemii, tylko w Polsce jest odwrotnie!
Dlatego wystąpiłyśmy o podwyżkę w wysokości 5zł brutto za każdą przepracowaną godzinę. Czekamy na odpowiedź Dyrekcji...

Dane autora do wiadomości redakcji. 

Zobacz także: Pielęgniarki piszą jak jest

Bardzo dziękujemy autorowi za informacje. Codziennie na naszą skrzynkę meilową otrzymujemy Wasze wiadomości. Będziemy się starali wszystkie publikować. Dane autorów pozostają do wiadomości redakcji. Kontakt: [email protected] 

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie COVID-19.
Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarki w okresie pandemii.Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki - 5300 PLN.

Sejm - pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS - testy na koronawirusa są "bardzo drogie".