Prezes NIPiP do pielęgniarek: Życzę Państwu dobrych Świąt!

Pielęgniarki w okresie pandemii.


Życzenia Prezesa Rady Pielęgniarek i Położnych 

Zobacz także: Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.

„Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre. Dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości” pisał Gabriel García Márquez. Jakże ważne – szczególnie teraz – przesłanie.

Za nami i przed nami czas trudny. Świat zmienia się na naszych oczach. Bezpowrotnie. Obyśmy przetrwali pandemię mądrzejsi i bardziej wrażliwi na potrzeby bliźnich. Zapamiętajmy wdzięczność Polaków, okazywaną za trud włożony w ratowanie życia i zdrowia. Niech to ziarno wyda plon obfity w sercach każdej pielęgniarki, pielęgniarza, położnej.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Wielu z nas spędzi je samotnie. Nie pójdziemy ze święconką do kościoła, nie będzie rezurekcyjnej procesji i rodzinnych spotkań, śmiechu, gdy polewamy się wodą w świąteczny poniedziałek.

Życzenia mają zatem większą moc, niech dotrą do każdego – życzmy sobie zdrowia, zdrowia, zdrowia. Cóż ma większą wartość… Nie ważne, że słowa popłyną w mailach, sms-ach, telefonicznie.  Gdy brakuje nam bliskich, bardziej doceniamy chwile spędzone razem przy malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu. Celebrujmy w sobie wdzięczność za to, że są, w oczekiwaniu na moment spotkania.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to istotna wiary chrześcijańskiej. Przynosi nadzieję. Dobro zwycięża nad złem. Niech nas umocni, byśmy mieli siłę kolejny raz stanąć przy łóżku cierpiącego i powiedzieć, „jestem przy Tobie, zaopiekuję się Tobą, już nie jesteś sam”.

Życzę Państwu dobrych Świąt!

Zofia Małas

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Zobacz także: Historia pielęgniarza - "chaos i ludzie, którzy kłamią na potęgę".Zobacz także:

Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Pielęgniarka epidemiologiczna do pielęgniarki: ściągnij maskę ochronną.

Pielęgniarki: 24-godzinne dyżury nie dla wszystkich!