Dyrektor do pielęgniarek: "wróćcie na pole walki i wypełnijcie przyrzeczenie."

Pielęgniarki w okresie pandemii.


Pielęgniarka - apel dyrekcji szpitala 

Na stronie internetowej szpitala w Wołominie zamieszczono apel pt. "wróćcie do pracy, nie przedłużajcie zwolnień". 

W przedmiotowym apelu czytamy między innymi:

(...) Pracownicy systemu ochrony zdrowia, a wśród nich zwłaszcza Pielęgniarki i Położne stają wobec ogromnych potrzeb i oczekiwań społeczeństwa. Zgodnie z treścią przyrzeczenia podstawą etyki ich zawodu jest niesienie pomocy każdemu człowiekowi w zagrożeniu zdrowia i życia. Dzisiaj każdy się boi i każdy ma wiele do stracenia, lecz lęk nie może być uzasadnieniem do ucieczki i pozostawienia chorych przed, jak dotychczas, największym zagrożeniem oraz problemem naszego kraju w XXI wieku. 

(...) Dlatego Szanowni Państwo tak ważna jest gotowość do podejmowania niezbędnych działań by w obecnych warunkach rzetelnie sprawować posłannictwo i podejmować walkę o ludzkie życie i zdrowie. Mimo często bardzo trudnych warunków pracy widzimy zaangażowanie większości osób w profesjonalne działania na rzecz walki z epidemią. Bardzo dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom, ratownikom, salowym, pracownikom higieny szpitalnej, którzy trwają w szpitalu mimo stresu związanego z epidemią, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku niesienia pomocy ludziom chorym. Wasz wysoki poziom empatii i etyki jest godny uznania.

Niestety mimo niespotykanej dotąd sytuacji i potrzeby wsparcia medycznego wiele osób postanowiło zostawić swoich kolegów i koleżanki i zostać w domu. Proszę Was, wróćcie na pole walki i wypełnijcie przyrzeczenie, które winno być podstawą Waszej służby. W tych ciemnych czasach potrzebna nam jest współodpowiedzialność za siebie i innych, samodyscyplina i zaangażowanie. Na Was spoczywa odpowiedzialność za pokolenia, które przyjdą po nas, albowiem to one dziś biorą z Was przykład, a kiedyś osądzą. Wróćcie, potrzebujemy Was.

Poniżej publikujemy całość apelu.

Apel podpisał dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Grzegorz Krycki. Poniżej przypomniana została także treść przyrzeczenia pielęgniarki i położnej.

źródło: niezalezna.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: 

Dział w aktualnościach - Dodatki dla pielęgniarek
 
 
 


Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki - szpital wypłaca 50% dodatku za pandemię.

Pielęgniarka: zaniedbania to nie ostatnie dni. To ignorowanie pielęgniarek latami...

Pielęgniarka: Proszę osoby decyzyjne o troszkę wyobraźni!