Pielęgniarka: zaniedbania to nie ostatnie dni. To ignorowanie pielęgniarek latami…

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarka: zaniedbania to nie ostatnie dni. To ignorowanie pielęgniarek latami…


Ministerstwo opowiada a pielęgniarki piszą jak jest

Posiedzenie senatu w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

Zobacz także:

Sklep Pielęgniarek – Maska ochronna wielokrotnego użytku.

Pielęgniarki zarażone. Przekazano płyn do dezynfekcji.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska:

Pani Marszałek! Pani Senator!

Nie wiem, na jakiej podstawie pani twierdzi, że nie dbamy o personel medyczny, ponieważ od początku epidemii z wielką starannością przykładamy się do tego, aby w Polsce lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, ale także laboranci czy pracownicy aptek byli wyposażeni w sprzęt ochrony osobistej. Żaden kraj na świecie nie był przygotowany na tak wielką epidemię i we wszystkich krajach może się zdarzyć, że występują chwilami jakieś niedobory, jeżeli chodzi o sprzęt ochrony osobistej. My na bieżąco te potrzeby zaspokajamy, uzupełniamy to, i dlatego dziwię się pani senator, że jako lekarz tę sprawę w ten sposób stawia.

źródło: stenogram posiedzenia

Komentarze pielęgniarek na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

– Tak się składa, że od pewnego czasu muszę często bywać w szpitalu, znam też kilka osób, które pracują w różnych tego typu placówkach i wiem jaka jest prawda. Przykład? Bardzo proszę: 2 maseczki na 5 pielęgniarek, 1 przyłbica na cały oddział, ochraniacze na buty z worków na śmieci to tylko maleńki wycinek z całej rzeczywistości. A naród dalej daje się ogłupiać…

– Panie wice dziś nie 1 kwietnia, takie teksty to mógł Pan 1 kwietnia pisać , podsumowując albo Pan nie był w żadnych szpitalu albo Pana przydupasy piszą bzdurne sprawozdania i Pan w to wierzy, fakt że Sanepid staje na wysokości zadania bo w pierwszym dniu ogłoszenia pandemii przychodnia w której pracuje moja żona dostała aż 5 maseczek chirurgicznych i na tym skończyła się pomoc, o resztę czyli rękawiczki, przyłbice, fartuchy i płyn do dezynfekcji postarał się kierownik przychodni i personel kupując to za własne środki, ot i tak wygląda te przygotowanie rządowe na pandęmie.

– Te zaniedbania to nie ostatnie dni. To latami pielęgniarki były ignorowane. Nikt ich nie słuchał jak mówiły, że są przeciążone pracą. Jest ich za mało. Często pracują w złych warunkach. Źle opłacane przez co te problemy narastały. Coraz mniej kandydatek chętnych do tej pracy. A pamiętacie pielęgniarki pod sejmem w dniu wigilijnym i jak ich potraktowano? A teraz będą nakładać kary za to że że nie ma się nadprzyrodzonych mocy.

– Tylko że te chwilowe niedobory skutkują zakażeniem personelu i pacjentów. Pan wiceminister powinien zastanowić się co mówi bo tym stwierdzeniem wykazał się kompletną albo nie wiedzą albo wielką ignorancja. Wirusa niestety nie widać ale on jest i nie poczeka aż nadejdzie sprzęt.

– Braki są od początku, jedna maseczka chirurgiczna na cały dyżur. Możemy pomarzyć o maseczkach N95. Więc niech nie kłamią, że są to chwilowe braki.

– Niestety, choćby na kolanach przysiegal, że jest dobrze, to wierzę moim koleżankom – że zabezpieczeń drastycznie brakuje, a nie jemu! Nie wierzy się tym którzy notorycznie kłamią i oszukują i naginają rzeczywistość. Nikt się już na to nie nabiera.

– Szkoda gadać jedna maseczka z bawełny do prania na cały dyżur. Nie winię swoich przełożonych bo oni dwoją się i troją aby nas zabezpieczyć w jednorazowy sprzęt, na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Wybrał: Mariusz Mielcarek Zobacz także:

Położna: Zostałam wytypowana do skierowania do pracy przy pandemii.

Ministerstwo o płacach pielęgniarek po studiach pomostowych.

Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7395 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki, nie podpisujcie aneksów do umów.

2 min czytania
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych apeluje Na stronie związku pielęgniarek w dniu 23 czerwca 2022 roku opublikowano poniższy komunikat. Podczas dzisiejszego…
AktualnościOferty pracy

Atrakcyjna praca dla pielęgniarki. 9,5-13 tys. PLN.

2 min czytania
Oferty pracy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych Zainteresowane pielęgniarki zachęcamy do zapoznania się z przeglądami ofert pracy, które systematycznie prezentujemy na…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Gazeta pielęgniarek - zobacz ostateczną treść ustawy o wynagrodzeniach.

1 min czytania
Ostateczny kształt ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych Sejm w dniu 23 czerwca 2022 roku odrzucił wszystkie poprawki senatu do ustawy o…
Komentarze