Sejm: apel pielęgniarek i ratowników o 1000 PLN dodatku.

Dodatki dla pielęgniarek i ratowników.

W dniu 4 czerwca 2020 roku sejm na plenarnym posiedzeniu rozpatrywał  wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Podczas dyskusji nad wnioskiem, podjęto kolejny raz, tematykę warunków pracy personelu medycznego w dobie pandemii. Dlaczego z jednej strony władza obiecuje np. dodatek solidarnościowy a nie ma woli na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników walczących na pierwszej linii walki z pandemią. Także dla pielęgniarek i położnych. 


Dodatek za pandemię dla pielęgniarki

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 4 czerwca 2020 roku.

Poseł Marek Rutka:

Panie Marszałku! Panie Ministrze! Bezpośrednio po studiach pod koniec lat 90. sam byłem bezrobotnym i stałem w kolejce do rejestracji w urzędzie pracy. Co prawda nigdy zasiłku nie otrzymałem, ale jednak poznałem gorycz tego, że nie ma się pracy, a bardzo chce się pracować.

W ciągu ostatniego miesiąca przybyło ponad 55 tys. bezrobotnych, ale tym wszystkim bezrobotnym potrzebna jest pomoc państwa w kreowaniu miejsc pracy, zwolnienie z podatków dla przedsiębiorców, którzy takie miejsca tworzą, a nie chwyt wyborczy sponsorowany nie z kieszeni funduszu PiS, tylko z podatków wszystkich Polek i Polaków. Dlaczego pan prezydent nie przychylił się do apelu pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem? Medycy apelowali o to, aby otrzymać 1000 zł dodatku. Na te głosy pan prezydent jest głuchy.

Jednocześnie chciałbym zaapelować o rozwagę w wykorzystywaniu tytułu wielkiego przywódcy, którym w odniesieniu do prezydenta Dudy posłużył się premier Morawiecki. W historii tytuł „wielki przywódca” kojarzony jest jednoznacznie z założycielem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – marszałkiem Kim Ir Senem. (Oklaski) 

źródło: stenogram posiedzenia sejmu - sejm.gov.pl 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Dodatki dla pielęgniarek

Pielęgniarki - praca w jednym miejscu

Rekompensaty dla pielęgniarekZobacz także:

Pielęgniarki - ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm - dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.