Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł. 1 KOMENTARZ.

Dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych 2010.

 

O środki finansowe na dofinansowane studia pomostowe nie ubiega się konkretna pielęgniarka i położna lecz uczelnia!!!

Ministerstwo zdrowia rozdysponowuje środki finansowe w drodze postępowania przetargowego. W tym roku przetarg ogłoszono w dniu 8 stycznia. Do przetargu będzie mogło przystąpić 65 uczelni, które obecnie w Polsce kształcą na studiach na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

W zeszłym roku na 64 uczelnie do przetargu o unijne środki finansowe przystąpiły . . . 53 uczelnie. Efekt? Na przykład pielęgniarki z Poznania, Koszalina w roku akademickim 2009 / 2010 nie miały możliwości odbycia dofinansowanych studiów pomostowych bo uczelnie z tych miast nie przystąpiły do postępowania przetargowego.

8 maja 2009 roku - Czy system dofinansowania studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych jest sprawiedliwy? Dlaczego pielęgniarka zainteresowana tymi studiami jest uzależniona od tego czy dana uczelnia wystąpi o środki finansowe z UE? 37 KOMENTARZY.

31 sierpnia 2009 roku - Głos pielęgniarki w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Pielęgniarka pomyślnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. I . . . . "To jest jawna dyskryminacja!" 11 KOMENTARZY.

Uczelnie do dnia 21 stycznia mają czas na złożenie oferty w tegorocznym przetargu o środki finansowe.

W roku 2010 mają być dwa nabory na dofinansowane studia pomostowe: nabór wiosenny - rozpoczęcie studiów w lutym / marcu 2010r. oraz nabór jesienny - rozpoczęcie studiów w październiku 2010r.

Sprawą dofinansowanych studiów pomostowych zajmowaliśmy się czesto na Portalu. Także w Gazecie Pielęgniarki i Położnej. W 7 numerze poruszyliśmy kwestię praktyk zawodowych na studiach pomostowych. 

Mariusz Mielcarek

Chcesz dostawać bieżace informacje na skrzynkę pocztową w zakresie dofinansowanych studiów pomostowych w 2010 roku?

 Zapisz się tutaj.