OZZPiP nie bierze udziału w dzisiejszej manifestacji (protest pracowników ochrony zdrowia) w dniu Światowego Dnia Zdrowia. Dlaczego? Bo dla związku ten dzień będzie "świętem solidarności z pacjentami" oraz z powodu "rozpoczęcia rozmów z rządem". W zamian związek zorganizuje debatę kandydatów na prezydenta. A ja mam wrażenie, że związek sie pogubił!

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Zobacz stanowisko związków pielęgniarek i położnych

Na bieżąco śledzę informacje dotyczące naszej grupy zawodowej. I ze zdziwieniem przyjęłem wiadomość  przekazaną przez związkowców OZZPiP  o "rozpoczętych rozmowach z rządem". Na stronie związkowej oraz w mediach nie ma żadnej informacji o takowych rozmowach. Chyba, że odbywają się one w głębokiej konspiracji. A ich przebieg to pilnie strzeżona tajemnica.

Widocznie rozmowy z ministerstwem zdrowia i rządem są na tyle zaawansowane, że związek uznał, że  "nie wstaniemy teraz od stołu rokowań, by wyjść na ulicę."

Prosimy związek o informację o przebiegu przedmiotowych rozmów.

Mam odczucie, że związek sie pogubił . . . i zjada własny ogon.

I bardziej mu do polityki niż do obrony praw zawodowch poszczególnych członków naszej koropracji zawodowej.

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

14 marca 2010 roku - Nie wiedziałeś, że 7 kwietnia 2010 roku ma się odbyć zorganizowana przez OZZPiP ogólnopolska manifestacja pielęgniarek i położnych? Nic straconego. Właśnie ją odwołano. "Jest to kolejny gest dobrej woli, gest na rzecz dialogu wobec rządu . . ."(???). 30 KOMENTARZY.

7 marca 2010 roku - Przeczytaj tekst wystąpienia przewodniczącej OZZPiP podczas manifestacji - XI Wielka Manifa. Zapraszam do dyskusji nad celowością wikłania pielęgniarstwa w tego typu przedsięwzięcia poprzez wygłaszanie tez: "LEKARZ PRACUJE, PIELĘGNIARKA SŁUŻY"; "BY PRAWA ZOSTAŁY ZAGWARANTOWANE TAKŻE NAM KOBIETOM, I NASZYM CÓRKOM". 26 KOMENTARZY.

27 luty 2010 rok - Czy liderzy polskich związków zawodowych pielęgniarek i położnych są liderami? Skoro za ich plecami zamiast rzesz związkowców . . . przygnębiająca pustka? Jak jest ranga związków pielęgniarek w naszej społeczności zawodowej? W sytemie ochrony zdrowia? Także w poszczególnych zakładach pracy? 87 KOMENTARZY.