Zasady wynagradzania pielęgniarek i położnych. 466 KOMENTARZY.

Z redakcyjnej poczty: Piszę tylko po to, żeby koleżanki i koledzy zechcieli spojrzeć z trochę innej perspektywy na nasze płace. My zawsze skupiamy się na "groszach". Licytujemy się o drobnostki. Przy takich propozycjach nigdy nie wyjdziemy z finansowego i mentalnego dołka zawodowego. 41 KOMENTARZY.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Zobacz nową tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, która stanowi załącznik do rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej. 9 KOMENTARZY.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Poseł do MZ: Co ministerstwo na brak pielęgniarek? Ministerstwo odpowiada: Wiele zrobiliśmy! A ponad to pensje pielęgniarek wzrosły ze średniego poziomu 2759 zł do średniego poziomu 3054 zł! 29 KOMENTARZY.

Zobacz co minister zdrowia powiedziała w sejmie o zarobkach pielęgniarek i położnych. 33 KOMENTARZE.

Jakiego kraju Minister Zdrowia wypowiedziała słowa: "robimy wszystko, żeby dzisiaj wyszkolić pielęgniarki, zatrzymać je w kraju i stworzyć takie prawo, dzięki któremu będą miały poczucie godnego wykonywania swojego zawodu". Zdziwicie się! 20 KOMENTARZY.

Wiele miejsca w komentarzach umieszczanych pod artykułami odnosi się do spraw związanych z kompetencjami zawodowymi pielęgniarek i położnych w odniesienu do poziomu posiadanego wykształcenia.

Z tym zagadnieniem wiąże sie sprawa hierarchi stanowisk pracy. Zobacz propozycje w tym zakresie Naczelnej Rady PiP oraz Izb w Katowicach, Łodzi oraz Szczecina.

Wykształcenie pielęgniarskie a wysokość uposażenia.

Chciałam się tylko pożalić ... 38 KOMENTARZY.

Dlaczego zarabiamy tyle samo co pielęgniarki np. z okulistyki, czy laryngologii, gdzie wszyscy pacjenci są chodzący, a u mnie większa część oddziału to chorzy w III i IV kategorii? I gdzie tu jest sprawiedliwość? Ktoś powinien zrobić z tym porządek.