Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
Aktualności
Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia dawka aktywności fizycznej, jednak to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego lepszego samopoczucia. Sporą popularnością cieszy się na przykład zamrażanie tkanki tłuszczowej. Specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Neonia w Krakowie wyjaśnia, na czym polega ten zabieg i czy warto go wykonać.

Wśród osób zainteresowanych poprawą wyglądu sylwetki bardzo często można usłyszeć o zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej. Na czym on polega?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to inaczej kriolipoliza, czyli jeden z zabiegów medycyny estetycznej stosowany w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oddziałując na tkankę tłuszczową niską temperaturą, powodujemy apoptozę adipocytów oraz miejscowy stan zapalny z uwalnianiem cytokin. Komórki tłuszczowe ulegają stopniowej degradacji, a zgromadzone w nich lipidy uwalniają się i są wchłanianie do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane. W ten sposób uzyskujemy widoczne zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. Jest to trwały efekt, ponieważ komórki są niszczone, a nie wyłącznie obkurczane.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Każdy zabieg medycyny estetycznej powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. W przypadku kriolipolizy ważne jest na przykład wykluczenie świeżych infekcji skórnych, nowotworów, chorób wątroby czy posiadania rozrusznika serca. Procedury nie wykonujemy też w ciąży i w okresie laktacji. Przed przystąpieniem do zabiegu zabezpieczamy obszar, który będzie poddany kriolipolizie, aby zminimalizować ryzyko odmrożenia otaczającej skóry. Kolejnym ważnym krokiem jest dobranie odpowiedniej głowicy w zależności od partii ciała i potrzeb klientki. W przypadku najwyższej klasy urządzeń specjalista może wybierać spośród kilku rodzajów aplikatorów chłodzących, co znacznie zwiększa skuteczność i skraca czas zabiegu. Na przykład inny aplikator sprawdzi się na udach, a inny nad kolanami czy na podbródku. Sama kriolipoliza polega na przesuwaniu głowicy urządzenia po powierzchni skóry. Fałdy są zasysane i chłodzone do -9 stopni Celsjusza.

Jakie efekty przynosi zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza https://neonia.com.pl/zabiegi-na-cialo/kriolipoliza/ to metoda o doskonałych rezultatach i bardzo dużych możliwościach. Za pomocą tego zabiegu jesteśmy w stanie już w trakcie jednego zabiegu zredukować objętość tkanki tłuszczowej w danym miejscu o 25-45%. Zamrażanie tkanki tłuszczowej można stosować w bardzo wielu obszarach ciała, a więc zarówno na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach, jak i na ramionach, nad kolanami czy w redukcji tak zwanego podwójnego podbródka. Efekty nie są widoczne od razu po zabiegu, ponieważ najpierw muszą zajść procesy apoptotyczne i zapalne w tkance tłuszczowej. Pierwsze rezultaty będziemy w stanie zauważyć po 2-3 tygodniach, a na pełną ocenę dobrze jest poczekać około 2 miesięcy. Żeby usprawnić proces likwidacji tkanki tłuszczowej, należy dbać o odpowiednie nawodnienie po zabiegu, a także wykonywać zabiegi endermologii. Jest to profesjonalny podciśnieniowy masaż tkanek głębokich, który usprawnia przepływ chłonki. Jak już wspomnieliśmy, jest to bardzo ważne w kontekście pozbywania się depozytów tłuszczowych.

Czy warto poddać się kriolipolizie?

Kriolipoliza to w opinii zarówno specjalistów medycyny estetycznej, jak i klientek, bardzo dobra metoda liftingu sylwetki. Przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny, przeprowadzany bez przerywania ciągłości tkanek. Dzięki temu jest praktycznie pozbawiony poważnych powikłań, o ile tylko wykonuje go wykwalifikowana osoba. Bez problemu można go też powtórzyć po upływie kilku miesięcy, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Jest to niewątpliwa korzyść względem chirurgicznego modelowania sylwetki, które wymaga znieczulenia i jest dla organizmu dużo bardziej obciążające. Ogromną zaletą kriolipolizy jest również to, że objętość tkanki tłuszczowej jest zmniejszana stopniowo. Równolegle dochodzi do obkurczania skóry. Dzięki temu nie mamy problemu z wiotkością skóry typowego dla metod, w których tkanka tłuszczowa jest redukowana drastycznie. Po kriolipolizie skóra jest wyraźnie wzmocniona i bardziej napięta. Argumentem za wykonaniem zamrażania tkanki tłuszczowej jest też brak konieczności rekonwalescencji. Jesteśmy w stanie od razu wrócić do normalnej aktywności, pamiętając oczywiście o przekazanych przez specjalistę zaleceniach.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek w szpitalu. Wynagrodzenia zasadnicze zgodnie z ustawą.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc zatrudni pielęgniarkę na umowę o pracę na cały etat na: Wynagrodzenie: 5 966…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Baleriny medyczne dla personelu medycznego.

1 min czytania
Obuwie medyczne na pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych można znaleźć obuwie medyczne męskie oraz damskie stworzone z myślą o…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zaskoczone pielęgniarki usłyszały w sejmie: stawka lekarza to 60 zł/godz.

3 min czytania
Stanowisko lekarzy wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu…
Komentarze
×
Aktualności

Wygraj stetoskop w Mikołajkowym konkursie dla pielęgniarek i położnych!