Izba pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
AktualnościNormy zatrudnienia
Izba pielęgniarek o normach zatrudnienia.

Naczelna Izba Pielęgniarek w sprawie norm zatrudnienia

Komunikat Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

17 lutego 2022 r.

W związku z licznymi zapytaniami wpływającymi do NIPiP w zakresie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych informujemy, że od 1 stycznia 2022 r. ponownie obowiązują normy zatrudnienia personelu pielęgniarskiego i położniczego (również lekarskiego), określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 290, z późn. zm.).

Przypomnienia wymaga fakt, iż na podstawie § 10a, ww. rozporządzenia, świadczeniodawca udzielający świadczeń w trybie hospitalizacji w okresie od dnia 20 października do dnia 31 marca 2021 r. był zwolniony z obowiązku spełniania wymagań określonych w załączniku nr 3, w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń odnoszących się do wymaganego personelu lekarskiego oraz pielęgniarskiego.

Wiceprezes NRPiP
Mariola Łodzińska

Izba pielęgniarek koryguje swój komunikat

Warszawa, dnia 21 marca 2022 r.

Pani/Pan
Przewodnicząca/Przewodniczący
Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, iż w przesłanym w dniu 17 lutego 2022 r. Komunikacie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w sprawie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych doszło do pomyłki redakcyjnej w treści zapisu § 10a rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 290, z późn. zm.), w części dotyczącej okresu zwolnienia świadczeniodawców z obowiązku spełniania wymagań określonych w załączniku nr 3.

W załączniku przesyłam nowy Komunikat, w którym ww. zapis został skorygowany. Za wyżej wymienioną sytuację serdecznie przepraszamy.

Z wyrazami szacunku
Wiceprezes NRPiP
Mariola Łodzińska

Izba pielęgniarek o pomyłce pisarskiej

Komunikat Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

21 marca 2022 r.

W związku z licznymi zapytaniami wpływającymi do NIPiP w zakresie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych informujemy, że od 1 stycznia 2022 r. ponownie obowiązują normy zatrudnienia personelu pielęgniarskiego i położniczego (również lekarskiego), określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r., w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 290, z późn. zm.).

Przypomnienia wymaga fakt, iż na podstawie § 10a, ww. rozporządzenia, świadczeniodawca udzielający świadczeń w trybie hospitalizacji w okresie od dnia 20 października 2020 r. do dnia 31 grudnia 2021 r. był zwolniony z obowiązku spełniania wymagań określonych w załączniku nr 3, w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń odnoszących się do wymaganego personelu lekarskiego oraz pielęgniarskiego.

Wiceprezes NRPiP
Mariola Łodzińska

źródło: nipip.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 29

Bądź pierwszym, który oceni wpis

703 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Aktualności

Przykład na pomiatanie pielęgniarkami.

11 min czytania
Oświadczenie złożone przez senator Alicję Chybicką w dniu 26 maja 2023 r. w sprawie dramatycznej sytuacji pielęgniarek. Oświadczenie skierowane do ministra zdrowia…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych

Różnice między uprawnieniami pielęgniarki I, a II stopnia?