Izba pielęgniarek popiera nierówne traktowanie osób z grupy 6.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Izba pielęgniarek popiera nierówne traktowanie osób z grupy 6.

Izba pielęgniarek a projekt siatki płac przesłany do sejmu przez związek pielęgniarek

Związek OZZPiP przesłał do sejmu projekt ustawy o wynagradzaniu personelu w podmiotach leczniczych. Projekt ten mieni alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety to owieczka w wilczej skórze…

Przedmiotowy projekt dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Natomiast zjazd krajowy pip w dniu 17 maja 2023 roku uchwalił stanowisko… popierające tą ustawodawczą niegodziwość. Jednozdaniowe poparcie. Bez żadnego uzasadnienia. Dlaczego zjazd podjął takie stanowisko w sytuacji kiedy sądy pracy przyznają osobom z grupy 6 odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy ? Dlaczego zjazd izby popiera rozwiązanie płacowe, które odziera z godności zawodowej doświadczone pielęgniarki i położne.

Poniżej publikujemy przedmiotowe stanowisko.

Stanowisko Nr 1
VIII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych
z dnia 17 maja 2023 r.

w sprawie poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

VIII Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych popiera projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Zjazd krajowy pielęgniarek i położnych podjął decyzje, które wzajemnie się wykluczają

Z drugiej strony zjazd krajowy pielęgniarek w tym samym dniu podjął uchwałę, w której zaplanowano działania samorządu w celu:

„Nowelizacji przepisów w zakresie określonych współczynników pracy dotyczących wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych z uwzględnieniem posiadanych kwalifikacji w ramach kształcenia podyplomowego oraz doświadczenia zawodowego”.

Wobec powyższego zjazd krajowy popiera projekt ustawy OZZPiP, w którym doświadczenie zawodowe nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia a z drugiej zapowiada działania w celu uwzględnienia doświadczenia zawodowego w zasadach wynagradzania personelu pielęgniarskiego.

Wobec powyższego związek pielęgniarek musi wycofać projekt ustawy z sejmu.

Dlaczego ponad 3,2 tys. osób podpisało petycję od dnia 14 marca 2023 roku? Wyjaśniamy…

UWAGA!!! Nadal trwa podpisywanie petycji do pani Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec zapisów projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek, która została skierowana do sejmu…

Projekt ustawy skierowany przez OZZPiP do sejmu mieni alternatywą dla obecnie obowiązującej siatki płac. Niestety to owieczka w wilczej skórze…

Projekt ten dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN.

Pielęgniarka: dosyć dzielenia pielęgniarek na lepsze i gorsze!

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej.

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Aktualności

Pielęgniarki opisują początki swojej pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarki o początkach pracy zawodowej Zapytaliśmy pielęgniarki i położne na Facebooku na jakim oddziale zaczynały swoją pracę zawodową? Pojawiło się bardzo dużo…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Praktyka zawodowa pielęgniarek - interpretacja EKG.