Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

1 min czytania
Aktualności
Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

Wysokość zarobków w izbach pielęgniarek szokuje środowisko pielęgniarskie…

Personel pielęgniarski jest zbulwersowany wysokością zarobków osób pełniących funkcje w izbach pielęgniarek. W artykule pt. Pielęgniarki zszokowane – 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek, Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych przedstawił informację o zarobkach jednego z działaczy izbowych za rok 2023.

W artykule z dnia 28 maja 2024 roku informowaliśmy o wysokości tzw. trzynastek, wypłacanych w izbach pielęgniarek. Wysokość rocznych nagród wypłacanych np. osobom na stanowiskach przewodniczącej okręgowej rady pielęgniarek i położnych wyniosła za 2023 rok… prawie 20 tys. złotych. Szczegóły w artykule pt. Izby pielęgniarek – wysokość tzw. trzynastki.

Teraz przedstawiamy użytkownikom portalu pielegniarki.info.pl wysokość wynagrodzeń działaczy izbowych, które zostały wypłacone w maju 2024 roku.

  • Prezes izby naczelnej – 33 tys. złotych.
  • Sekretarz izby naczelnej – 30 tys. złotych.
  • Skarbnik izby naczelnej – 30 tys. złotych.
  • Przewodnicząca izby okręgowej – 20,5 tys. złotych.
  • Sekretarz izby okręgowej – 16,5 tys. złotych.
  • Skarbnik izby okręgowej – 16,5 tys. złotych.

Zatem kwoty wypłacane działaczom izbowym – w wymiarze miesięcznym – w skali 45 okręgowych izb, przekraczają 2,5 miliona złotych. Do tej kwoty należy doliczyć składki na ZUS.

Szczególnym echem odbiła się informacja redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych o zarobkach jednego z działaczy izby pielęgniarek, który w okresie 3 lat zarobił w izbie 1,25 miliona złotych. Szczegółowe informacje w artykule z dnia 3 czerwca 2024 roku pt. Pielęgniarka pierwszego miliona nie musiała ukraść. Dostała.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 85

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze