"Judaszowe pielęgniarki". Dyrektor szpitala w Radomiu, w którym trwał strajk pielęgniarek i położnych dał ogłoszenie o pracę dla pielęgniarek i położnych. Jego prawo. Szokiem jest informacja, że udało mu się zatrudnić 30 "nowych". JUDASZÓW. "Nowe" w swoim CV koniecznie powinny podkreślić szczególna rolę jaką odegrały w proteście i we współczesnym polskim pielęgniarstwie. 15 KOMENTARZY.

3 min czytania
AktualnościDyskusje na Portalu według działówStrajk w Radomiu. 428 KOMENTARZY.
"Judaszowe pielęgniarki". Dyrektor szpitala w Radomiu, w którym trwał strajk pielęgniarek i położnych dał ogłoszenie o pracę dla pielęgniarek i położnych. Jego prawo. Szokiem jest informacja, że udało mu się zatrudnić 30 "nowych". JUDASZÓW. "Nowe" w swoim CV koniecznie powinny podkreślić szczególna rolę jaką odegrały w proteście i we współczesnym polskim pielęgniarstwie. 15 KOMENTARZY.

 

 

Szczegóły . . .

 

 

 

 

 

 

 

Informację o zatrudnianiu "judaszowych" pielęgniarek i położnych podalismy na Portalu w drugim dniu strajku. Poniżej niektóre komentarze:

~gosia46 Data: 2009-08-06 21:15:23

Koleżanki z Radomia jestem pełna podziwu i trzymam kciuki . A te które poszły za Was do pracy to nie są koleżanki , to wyrzutki . pozdrawiam.

 

~Heihachi Data: 2009-08-06 21:23:03

Wytrwałości życzę, więcej takich pielęgniarek które wreszcie odważyły się głośno powiedzieć o tym jak naprawdę dzieję się w Polskich szpitalach. A te Panie które przyjmuja sie tam do pracy podczas strajku… wstyd, zniewaga i brak szacunku do swojego zawodu, lekceważenie tego o co walczą pielęgniarki z tego szpitala. Dacie Radę!!!!!

 

~Ewa Data: 2009-08-06 21:24:09

Drogie koleżanki nie rezygnujcie walczcie o swoje nasze płace w szpitalu na pewno są pieniądze na płace dla lekarzy niech się znajdą i dla Was Te paniusie które podejmują pracę w okresie strajku to po prostu łamistrajki Górnicy wiedzą co z takimi robić życzę wytrwałości

~ania Data: 2009-08-06 21:26:24

Nie można przyjmować się do pracy w szpitalu,w którym trwają strajki! Jak ma nas szanować pracodawca skoro same się nie cenimy. Odejdą niezadowolone ,bo zastąpią je pielęgniarki , którym wszystko jedno na jakich warunkach,byleby mieć pracę(A NIEDŁUGO SAME STANĄ PRZED WYBOREM- STRAJK ALBO PRACA NA KILKU ETATACH ABY PRZEŻYĆ) W moim szpitalu związki podpisały umowę z Dyrekcją bez naszej zgody a Izby Pielęgniarskie również nie zainteresowały się problemem. ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I WYGRANEJ.

Urszula1986 Data: 2009-08-06 21:42:23

Co za niesolidarność !! Ale tak właśnie jest dyrekcaj bojąc sie " nowym" daje lepszą podstawę pensji zeby zachęcić a my jako te juz pracujące mamy wielkie nic i zero szans na podwyżkę " bo jest" kryzys i mamy sie cieszyć ze pracujemy. Popieram całym sercem strajk, mam nadzieje ze wygracie Ps: może wasz protest natchnie inne koleżanki do walki

~łamistraj Data: 2009-08-06 22:00:11

Nieetyczne jest strajkowanie!!!!!

~kaszebka Data: 2009-08-07 01:31:30

Przykre jest to,że koleżanki ktore zatrudnia Dyrekcja szpitala w Radomiu myslą tylko o sobie. Takim sposobem nigdy nasz zawód nie zostanie należycie potraktowany. Wstydzę sie za was koleżanki…. Pracuję w ICZMP I GDY NASZA GRUPA ZAWODOWA strajkowała to naprawde byla to solidarność. Miałyśmy duze wsparcie ze strony srodowiska łódzkiego i dzięki temu nasze dzałania przyniosły efekty. Niestety, panie które wykorzystuja " moment" i zatrudniają się w chwili gdy ich koleżanki strajkują udowodniły całemu naszemu srodowisku, że w dalszym ciagu pozostają "personelem niższym" do posługiwania i w sposób podstępny odbieją możliwość godnej pracy nie tylko sobie ale przede wszystkim pielęgniarkom, które są w szpitalu zatrudnione. Koleżanki,ktore strajkują serdecznie wspieram i życzę Wam..nie zwątpcie w swoją siłę.

więcej komentarzy . . .

 

Zobacz także:

Komentarz na Portalu: ~IWA – Jestem pielęgniarką z Radomia.

W jakiej wysokości będą dodatki wywalczone przez strajkujące pielęgniarki i położne w Radomiu? Tego nie wie nikt! Protestujące ani dyrekcja szpitala. Bowiem z pieniędzy za nadwykonania z NFZ, z których mają być wypłacone dodatki, maja zostać również opłacone kary np. z NFZ za brak prawidlowego działania szpitala w okresie protestu.

Gdzie jest Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych? Czy nie powinna być w Radomiu? 13 KOMENTARZY.

W Radomiu pielęgniarki i położne pytają: gdzie są nasze pieniądze? Pytają dyrektora szpitala. Ale czy nie powinny skierować również tego pytania do przewodniczącej związku Doroty Gardias? 5 KOMENTARZY. 

OBCIACH? KLĘSKA? WSTYD! Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski! W pikiecie brało udział około 500 (tylko???) pielęgniarek i położnych z Radomia oraz różnych regionów kraju. Warto wiedzieć, że tylko w radomskiej izbie pip zarejestrowanych jest prawie 5000 pielęgniarek i położnych. 19 KOMENTARZY.

W sprawie Radomia i innych . . . Obserwatora kilka uwag. 20 KOMENTARZY.

Więcej aktualności z Radomia . . .

 

 Więcej wideoinformacji z Radomia zobaczysz tutaj.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7710 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

W cztery lata tysiąc pielęgniarek zostało specjalistami w tej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej ma na celu przygotować pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnychw zakresie opieki…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka z grupy 2 zarabia według OZZPiP ponad 13 tys. brutto brutto.

2 min czytania
Związek pielęgniarek podaje obecną wysokość wynagrodzeń pielęgniarek i położnych Pani przewodnicząca Krystyna Ptok w uzasadnieniu do ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego, którą…
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
Komentarze