Komunikat Porozumienia Zielonogórskiego w sprawie aneksowania umów na 2010 rok. "Końcowe ustalenia z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem trwają…." 4 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Zgodnie z zapowiedzią zostały podpisane przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz zmienione rozporządzenia koszykowe warunkujące zmiany w Zarządzeniach Prezesa NFZ i aneksowanie umów na 2010.

POZ – Na podstawie powyższych rozporządzeń zostanie wydane nowe zarządzenie po wprowadzeniu uzgodnionych zmian, co jest jeszcze tematem końcowych ustaleń z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem, do Zarządzenia 72/2009 Prezesa NFZ, które będzie stanowić podstawę do przedłużenia dotychczasowych umów na 2010 w POZ na podstawie złożonych oświadczeń.

W tej sytuacji informujemy, że w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej aneksowanie umów na 2010 rok nastąpi na podstawie złożonych oświadczeń zgodnie z ustaleniami z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz i Prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem. Na podstawie których Dyr. OW NFZ prześlą do świadczeniodawców aneksy do obecnych umów.

W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok informujemy, że w sytuacji braku jakichkolwiek zmian po stronie świadczeniodawcy, zostaną zaktualizowane przez OW NFZ dotychczasowe umowy, bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.

Powyższe forma przedłużenia obecnych umów, jest prostą wersją aneksowania, zgodną z obecnym prawem i zapisanym trybem w Ogólnych Warunkach Umów.

Opisany tryb aneksowania umów na 2010 rok został przyjęty Uchwałą Zarządu Federacji PZ z dnia 9.12.2009.

Czekając na zamknięcie rozmów w Centrali NFZ zalecamy zapoznanie się z obecnymi uzgodnieniami, a dalsze informacje czyli składanie oświadczeń i zalecenia w tym zakresie zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.

Pozdrawiam
Prezes Federacji PZ
Bożena Janicka

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie internetowej PZ w dniu 11 grudnia 2009 roku o godz. 15.06

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze