Komunikat Porozumienia Zielonogórskiego w sprawie aneksowania umów na 2010 rok. "Końcowe ustalenia z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem trwają…." 4 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Zgodnie z zapowiedzią zostały podpisane przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz zmienione rozporządzenia koszykowe warunkujące zmiany w Zarządzeniach Prezesa NFZ i aneksowanie umów na 2010.

POZ – Na podstawie powyższych rozporządzeń zostanie wydane nowe zarządzenie po wprowadzeniu uzgodnionych zmian, co jest jeszcze tematem końcowych ustaleń z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem, do Zarządzenia 72/2009 Prezesa NFZ, które będzie stanowić podstawę do przedłużenia dotychczasowych umów na 2010 w POZ na podstawie złożonych oświadczeń.

W tej sytuacji informujemy, że w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej aneksowanie umów na 2010 rok nastąpi na podstawie złożonych oświadczeń zgodnie z ustaleniami z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz i Prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem. Na podstawie których Dyr. OW NFZ prześlą do świadczeniodawców aneksy do obecnych umów.

W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok informujemy, że w sytuacji braku jakichkolwiek zmian po stronie świadczeniodawcy, zostaną zaktualizowane przez OW NFZ dotychczasowe umowy, bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.

Powyższe forma przedłużenia obecnych umów, jest prostą wersją aneksowania, zgodną z obecnym prawem i zapisanym trybem w Ogólnych Warunkach Umów.

Opisany tryb aneksowania umów na 2010 rok został przyjęty Uchwałą Zarządu Federacji PZ z dnia 9.12.2009.

Czekając na zamknięcie rozmów w Centrali NFZ zalecamy zapoznanie się z obecnymi uzgodnieniami, a dalsze informacje czyli składanie oświadczeń i zalecenia w tym zakresie zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.

Pozdrawiam
Prezes Federacji PZ
Bożena Janicka

Powyższy komunikat zamieszczono na stronie internetowej PZ w dniu 11 grudnia 2009 roku o godz. 15.06

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7998 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.

2 min czytania
Działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnychul. Romana Maya 5664-500 Szamotuły Szamotuły, dnia 16.10.2023г. Stanowisko w sprawie artykułu opublikowanego…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - ponad 6 tys. pielęgniarek odbywa specjalizacje w jednej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pozwala pielęgniarce objąć specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym,…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – poseł: ustawa jest zła, trzeba napisać ją od początku.

3 min czytania
W środę debata o wynagrodzeniach pielęgniarek. Zwycięży wazeliniarstwo czy potrzeba rozwiązania gigantycznego problemu W ostatnich artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze