Pielęgniarka oddziałowa zarabia o 1000 PLN mniej, niż podwładni.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka oddziałowa zarabia o 1000 PLN mniej, niż podwładni.

Wynagrodzenie pielęgniarek oddziałowych

W listopadzie, na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł w sprawie wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek oddziałowych pt. Pielęgniarka oddziałowa zarabia mniej niż podwładni. Czytaj więcej w tym temacie w poniższym linku.

Istotę omawianego problemu najlepiej oddaje opinia wyrażona przez jednego z dyrektorów szpitala:

Pielęgniarka bez wyższego wykształcenia będąca oddziałową – mimo np. trzydziestoletniej pracy – zarabia o mniej więcej 2 tys. zł podstawy brutto mniej niż jej młoda koleżanka z wykształceniem wyższym.

DYREKTOR SZPITALA

Pielęgniarka oddziałowa o swojej pracy i wynagrodzeniu

Dzień dobry, jestem pielęgniarką z 19 letnim stażem pracy. Właśnie rozpoczęłam trzecią kadencję, jako pielęgniarka oddziałowa. Prowadzę oddział 50-cio łóżkowy, a czasami nawet więcej w obecnej dobie pandemii COVID-19. Mam oddział rozbity na piętrach, po dwie sale. Wszystko rozumiem, że jest to wojna z COVIDEM, ale jako pielęgniarka oddziałowa zarabiam mniej o 1000 zł od pielęgniarki odcinkowej. Zastanawiam się dlaczego moja praca, która wymaga 24 godzinnej gotowości nie jest doceniana. Często śpię z telefonem pod poduszką, odbieram telefon, że ktoś nie przyjdzie na dyżur, bo jest chory i muszę wtedy zabezpieczyć ciągłość pracy oddziałów. Po podwyżkach poczułam, iż nie warto się starać, poświęcać się, bo i tak jest to niezauważalne. Niestety nikt na to nie reaguje.

Dane teleadresowe autorki do wiadomości redakcji

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka zarządzająca oddziałem powinna zarabiać dobre pieniądze. To jest oczywista oczywistość. W ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, nie ma regulacji dotyczących płac osób na kierowniczych stanowiskach pielęgniarskich.

Pielęgniarka oddziałowa to przecież osoba funkcyjna. Obarczona ogromną odpowiedzialnością. Nawet przebywając na urlopie wypoczynkowym jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie oddziału. To osoba, która zarządza czasami kilkudziesięcioosobowym zespołem.

Więcej w tej sprawie przeczytasz w artykule, który jest dostępny po kliknięciu w poniższy link.

Zobacz także ofertę pracy dla pielęgniarki oddziałowej. Proponowane wynagrodzenie od 7 500 PLN brutto.

Apel redakcji pielegniarki.info.pl

Zapraszamy pielęgniarki oraz położne oddziałowe do wyrażenia swoich opinii w poruszanym powyżej zakresie. Państwa opinie opublikujemy na portalu, zachowując anonimowość autorów korespondencji. Uwagi prosimy przesyłać na skrzynkę: [email protected].

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 17

Bądź pierwszym, który oceni wpis

191 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z Ukrainy

Podwyżki dla pielęgniarek, a wojna na Ukrainie.