Pielęgniarka – pacjent naruszył nietykalność cielesną pielęgniarki.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka – pacjent naruszył nietykalność cielesną pielęgniarki.

Pielęgniarka funkcjonariuszem publicznym

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna szarpał za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, która chciał mu udzielić pomocy. Podejrzany był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu kilka dni temu interweniowali na drodze K-30, gdzie według świadków pasażer pojazdu osobowego w trakcie jazdy wyskoczył z auta. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali leżącego na pasie ruchu mężczyznę. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości poszkodowanego. Wykazało ono, że 59-latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna uskarżał się na ból, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

Pacjent zaatakował pielęgniarkę

W trakcie transportu ambulansem z miejsca wypadku do szpitala mężczyzna stał się nadpobudliwy, zaczął szarpać za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, jadącą z nim w karetce.

Powiadomieni o tym policjanci, natychmiast zatrzymali 59-latka. Lekarz po przebadaniu nietrzeźwego uznał, że nie ma przeciwwskazań do osadzenia go w areszcie. Mężczyzna już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tysięcy złotych.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: policja.pl – KWP we Wrocławiu

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki oddziałowej. Od 7,5 tys. brutto.