Pielęgniarka: w grupie 6 są osoby z innym wyższym, kursami kwalifikacyjnymi oraz studiami podyplomowymi.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Pielęgniarka: w grupie 6 są osoby z innym wyższym, kursami kwalifikacyjnymi oraz studiami podyplomowymi.

Pielęgniarka o projekcie siatki płac autorstwa związku pielęgniarek

Poniżej cytujemy jeden z komentarzy pod artykułem redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych – Pielęgniarki – takie kominy płacowe proponuje OZZPiP.

„Projekt OZZPiP jest kontynuacją zgody związkowców na dalszą dyskryminację płacową pielęgniarek zaszeregowanych w grupach 5 i 6. Co nie oznacza wcale, że są one gorsze, głupsze, czy gorzej wykonują swoją pracę.

Są tu również osoby z innym wyższym wykształceniem, specjalizacją i kursami, a nawet ze studiami podyplomowymi. Panie ze związków mam wrażenie nie występują chyba w imieniu całego środowiska, a wyłącznie pod siebie tworzą te projekty.

A przecież rozwiązanie jest bardzo proste, jedna grupa dla wszystkich pielęgniarek z minimalnym wynagrodzeniem z ustawy + dodatki tzw. edukacyjne obok za kwalifikacje czyli za specjalizację w określonej wysokości, mgr pielęgniarstwa, kursy kwalifikacyjne itd.

Oczywiście jeszcze też dodatek stażowy czy funkcyjny, czy też inne dodatki obok, które i tak już są wypłacane w wielu placówkach. I wtedy byłoby sprawiedliwie i spokojnie. Trudno pojąć komu na tym zależy żeby tak dzielić”.

Zachowano oryginalne brzmienie.

Pielęgniarka: propozycja siatki płac pani Krystyny Ptok jest zła ale jeszcze gorsza ministra zdrowia

Inna z pielęgniarek zamieściła komentarz odnoszący się do powyższego zagadnienia ale zwraca uwagę na inną kwestię.

„Propozycja pani Ptok jest zła ale gorsza jest siatka ministra i jego podwyżki inflacyjne. Dużo niższe kwoty. Po co protestować przeciw siatce związkowej skoro daje wyższe możliwości finansowe?

Żadnego kompromisu i tak nie będzie. Wszystko zmierza ku temu, że będzie tylko gorzej. Pielęgniarki zgłupiały, nawet te po rzekomych studiach wypowiadają się jakby nie przebrnęły podstawówki. Jaki kompromis osiągnąć skoro środowisko nie chce zarabiać więcej. Kłócą się o ochłapy.

Te podobno odarte z godności nadal przychodzą do pracy bez względu na to czy są w grupie 6, 5 czy 2. Jak sądy będą zalane wnioskami o dyskryminację płacową to cała siatka i tak runie, bo dyrektorzy poradzą sobie z nią w 5 minut. Wszystkie będą ku uciesze lub rozpaczy swoich pseudo koleżanek w jednej grupie. I zaczną się nowe kłótnie. A dyrektorzy pozostaną bez winy”.

Zachowano oryginalne brzmienie.

źródło: Facebook/PortalPielegniarekiPoloznych

Pielęgniarki wyrażają sprzeciw wobec projektu ustawy skierowanej przez związek pielęgniarek do sejmu

Do pani Krystyny Ptok została skierowana petycja w sprawie sprzeciwu wobec rozwiązań płacowych zaproponowanych przez OZZPiP.

Jaka jest treść petycji oraz w jaki sposób ją skutecznie podpisać piszemy w artykule, który jest dostępny po kliknięciu w poniższą grafikę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7787 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poseł walczy o ich płace. Zapomniał o jednym.

4 min czytania
W sejmie o wynagrodzeniach pielęgniarek Posiedzenie sejmu w dniu 25 maja 2023 roku. Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Przystępujemy do kolejnego pytania. Posłowie Dariusz…
Komentarze
×
Aktualności

Izba pielęgniarek - działacz odznaczony Krzyżem Zasługi.