Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi.

Izba pielęgniarek organizuje zjazdy

Obecnie trwają okręgowe zjazdy izb pielęgniarek. Instytucji, która ściąga od pielęgniarek składki członkowskie. Wiele pielęgniarek i położnych bardzo krytycznie ocenia samorząd zawodowy. Szczególnej krytyce poddawana jest obowiązkowa przynależność do tej organizacji. Natomiast rozpasanie finansowe w zakresie horrendalnych wynagrodzeń działaczy w izbach to temat bulwersujący środowisko pielęgniarskie.

Zobacz także:

Zjazdy okręgowe izby pielęgniarskiej są okazją do podsumowania działalności samorządu. Udział w tych zjazdach biorą zaproszeni goście. Z władz rządowych… Wojewodowie…

Pytanie: po co izby zapraszają te osoby na zjazdy. W jakom celu? Co zawdzięczamy jako środowisko zawodowe władzom rządowym?

Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi

Na stronie internetowej administracji rządowej w Lublinie poinformowano: Wojewoda lubelski @LechSprawka wręczył przewodniczącemu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie Brązowy Krzyż Zasługi. Andrzej Tytuła odebrał odznaczenie państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych.

Powyższą informację uzupełniono wpisem:

Krzyż Zasługi i Dyplom Uznania – wyróżnienia dla przewodniczącego Rady

Na portalu gov.pl/web/uw-lubelski napisano, że w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył przewodniczącemu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie Brązowy Krzyż Zasługi. Andrzej Tytuła odebrał odznaczenie państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych.

Z kolei wojewoda Lech Sprawka nadał okolicznościowy Dyplom Uznania Wojewody Lubelskiego z Medalem. Dyplom był symbolicznym podziękowaniem za wzorową realizację misji pielęgniarstwa, odpowiedzialność, sumienność i rzetelność w wypełnianiu obowiązków zawodowych, kreatywność w organizowaniu inicjatyw cennych dla grup zawodowych pielęgniarek i położnych, empatię i wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka, otaczanie opieką i wsparciem pacjentów i ich rodziny, pomoc potrzebującym wyrażaną działaniami wolontariackimi, dbałość o rozwój zawodowy poprzez podnoszenie kwalifikacji, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami.

źródło: gov.pl/web/uw-lubelski
zdjęcie: gov.pl/ Marta Panasiuk/LUW

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8148 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – petycja w sprawie dodatku stażowego i nagrody jubileuszowej.

2 min czytania
Sprawa dodatku stażowego i nagród jubileuszowych dla pielęgniarek i położnych… Do sejmowej komisji ds. petycji wpłynęła petycja w zakresie określenia, że do…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - władze izby pielęgniarek miały posiedzenia w Collegium Humanum.

1 min czytania
Współpraca izby pielęgniarek z Collegium Humanum… W dwóch artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych informowaliśmy czytelników o współpracy władz izby pielęgniarek…
Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – rozwijaj się na studiach podyplomowych

2 min czytania
Chcesz w przyszłości zająć się zarządzaniem jednostką leczniczą albo podmiotem działającym w sektorze ochrony zdrowia? Jako pielęgniarka masz już cenne doświadczenie w…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Oznaczanie pielęgniarek bulwersuje, odzieranie z godności zawodowej już niekoniecznie.