Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi.

Izba pielęgniarek organizuje zjazdy

Obecnie trwają okręgowe zjazdy izb pielęgniarek. Instytucji, która ściąga od pielęgniarek składki członkowskie. Wiele pielęgniarek i położnych bardzo krytycznie ocenia samorząd zawodowy. Szczególnej krytyce poddawana jest obowiązkowa przynależność do tej organizacji. Natomiast rozpasanie finansowe w zakresie horrendalnych wynagrodzeń działaczy w izbach to temat bulwersujący środowisko pielęgniarskie.

Zobacz także:

Zjazdy okręgowe izby pielęgniarskiej są okazją do podsumowania działalności samorządu. Udział w tych zjazdach biorą zaproszeni goście. Z władz rządowych… Wojewodowie…

Pytanie: po co izby zapraszają te osoby na zjazdy. W jakom celu? Co zawdzięczamy jako środowisko zawodowe władzom rządowym?

Izba pielęgniarek – działacz odznaczony Krzyżem Zasługi

Na stronie internetowej administracji rządowej w Lublinie poinformowano: Wojewoda lubelski @LechSprawka wręczył przewodniczącemu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie Brązowy Krzyż Zasługi. Andrzej Tytuła odebrał odznaczenie państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych.

Powyższą informację uzupełniono wpisem:

Krzyż Zasługi i Dyplom Uznania – wyróżnienia dla przewodniczącego Rady

Na portalu gov.pl/web/uw-lubelski napisano, że w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył przewodniczącemu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie Brązowy Krzyż Zasługi. Andrzej Tytuła odebrał odznaczenie państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych.

Z kolei wojewoda Lech Sprawka nadał okolicznościowy Dyplom Uznania Wojewody Lubelskiego z Medalem. Dyplom był symbolicznym podziękowaniem za wzorową realizację misji pielęgniarstwa, odpowiedzialność, sumienność i rzetelność w wypełnianiu obowiązków zawodowych, kreatywność w organizowaniu inicjatyw cennych dla grup zawodowych pielęgniarek i położnych, empatię i wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka, otaczanie opieką i wsparciem pacjentów i ich rodziny, pomoc potrzebującym wyrażaną działaniami wolontariackimi, dbałość o rozwój zawodowy poprzez podnoszenie kwalifikacji, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami.

źródło: gov.pl/web/uw-lubelski
zdjęcie: gov.pl/ Marta Panasiuk/LUW

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Oznaczanie pielęgniarek bulwersuje, odzieranie z godności zawodowej już niekoniecznie.