Pielęgniarki – brawo dla zakładowej organizacji związku pielęgniarek.

Brawo dla zakładowej organizacji OZZPiP

W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, z ogromną przyjemnością przekazaliśmy dobre informacje w sprawie działania związku pielęgniarek. Szkoda, że sprawa dotyczy tylko jednej z zakładowych organizacji OZZPiP, ale i tak należy uznać, że mamy nową jakość w postrzeganiu chaosu w wynagradzaniu pielęgniarek i położnych.

Otóż sędzia, ogłaszając wyrok w sprawie o odszkodowanie dla pielęgniarek z grupy 6 za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, powiedział:

(…) Po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z powództwa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Międzyzakładowa Organizacja Związkowa przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej (…)

Z powyższego wynika, że to zakładowa organizacja Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pozwała w imieniu pielęgniarek i położnych z grupy 6 podmiot leczniczy. Brawo i gratulacje dla Pani Przewodniczącej zakładowej organizacji. Oczywistą oczywistością jest, że wyrok jest korzystny dla pielęgniarek.

Pielęgniarek nie trzeba wyprowadzać na ulicę

Tak powinien działać związek zawodowy, kiedy pracownicy są nierówno traktowani w zatrudnieniu. Naprawdę nie potrzeba zbyt wysublimowanego poczucia sprawiedliwości, żeby widzieć ludzką krzywdę i odarcie pracowników z godności zawodowej.

Nie ma sensu wyprowadzać pielęgniarek na ulice. Wystarczy je wesprzeć na poziomie podmiotów leczniczych. I poprowadzić przez sądową drogę w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu oraz doprowadzić do wyrównania wynagrodzeń. Nie potrzeba kierować do sejmu ustawy, która niczego nie wnosi, tylko legitymizuje dyskryminację pielęgniarek z grupy 6. Co zresztą potwierdza sama pani Ptok.

Co na to inne zakładowe organizacje związku pielęgniarek? Przeczytaj artykuł na stronie 4 w lipcowym wydaniu Gazety Pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 77

Bądź pierwszym, który oceni wpis

828 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Aktualności

Dla kogo jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

2 min czytania
W dzisiejszych czasach zdrowie jest jednym z najcenniejszych skarbów, którymi dysponujemy. W związku z tym, prywatne ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 65–70 PLN netto/godz.

1 min czytania
Oferta odmienna od innych… W dniu dzisiejszym publikujemy kolejna ofertę pracy skierowaną do osób wykonujących zawód pielęgniarki. Ta oferta jest odmienna od innych…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - znakomita większość będzie zarabiać 12 tys. PLN.