Pielęgniarki – brawo dla zakładowej organizacji związku pielęgniarek.

Brawo dla zakładowej organizacji OZZPiP

W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, z ogromną przyjemnością przekazaliśmy dobre informacje w sprawie działania związku pielęgniarek. Szkoda, że sprawa dotyczy tylko jednej z zakładowych organizacji OZZPiP, ale i tak należy uznać, że mamy nową jakość w postrzeganiu chaosu w wynagradzaniu pielęgniarek i położnych.

Otóż sędzia, ogłaszając wyrok w sprawie o odszkodowanie dla pielęgniarek z grupy 6 za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, powiedział:

(…) Po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z powództwa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Międzyzakładowa Organizacja Związkowa przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej (…)

Z powyższego wynika, że to zakładowa organizacja Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych pozwała w imieniu pielęgniarek i położnych z grupy 6 podmiot leczniczy. Brawo i gratulacje dla Pani Przewodniczącej zakładowej organizacji. Oczywistą oczywistością jest, że wyrok jest korzystny dla pielęgniarek.

Pielęgniarek nie trzeba wyprowadzać na ulicę

Tak powinien działać związek zawodowy, kiedy pracownicy są nierówno traktowani w zatrudnieniu. Naprawdę nie potrzeba zbyt wysublimowanego poczucia sprawiedliwości, żeby widzieć ludzką krzywdę i odarcie pracowników z godności zawodowej.

Nie ma sensu wyprowadzać pielęgniarek na ulice. Wystarczy je wesprzeć na poziomie podmiotów leczniczych. I poprowadzić przez sądową drogę w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu oraz doprowadzić do wyrównania wynagrodzeń. Nie potrzeba kierować do sejmu ustawy, która niczego nie wnosi, tylko legitymizuje dyskryminację pielęgniarek z grupy 6. Co zresztą potwierdza sama pani Ptok.

Co na to inne zakładowe organizacje związku pielęgniarek? Przeczytaj artykuł na stronie 4 w lipcowym wydaniu Gazety Pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 78

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1106 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - niższe zainteresowanie kursem kwalifikacyjnym niż specjalizacją.