Pielęgniarki do ministra: porównajmy nasze zarobki i lekarzy!

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek


Zobacz także:

PIELĘGNIARKI DO MINISTRA:

PORÓWNAJMY NASZE ZAROBKI I LEKARZY!

Czytaj także: 

1200 do postawy pielęgniarek tylko do czerwca 2020.

Co po likwidacji 1200 do podstawy pielęgniarek?

Związek pielęgniarek o likwidacji 1 200 PLN do podstawy.

Związek pielęgniarek informuje o wypowiadaniu przez pracodawców 1 200 PLN do podstawy.

Płace pielęgniarek. Na co związek umówił się z ministrem zdrowia…


W ostatnim czasie w mediach pojawiają się wypowiedzi dotyczące wysokości wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. 

Jednym z pierwszych podkreślających "całkiem niezłe" zarobki pielęgniarek i położnych, był już były Prezes NFZ, który:

w wywiadzie wyraża opinie, że "w stosunku do lekarzy pielęgniarki zarabiają całkiem nieźle. Poprawa jest znaczna – tak na pytanie o różnice w zarobkach lekarzy i pielęgniarek odpowiada prezes NFZ.

Prezes NFZ mówiąc o różnicach w wynagrodzeniu pielęgniarek i lekarzy podkreśla, że po serii podwyżek, jakie dotyczyły tych pierwszych, dziś można powiedzieć, że zarobki pielęgniarek są dziś na przyzwoitym poziomie. 

Podwyższanie wynagrodzenia o kolejne 400 złotych przez cztery lata, spowodowało, że płace pielęgniarek znacząco wzrosły w stosunku do innych gałęzi gospodarki – przyznaje.

źródło informacji – www.pulshr.pl  Zobacz cały wywiad z prezesem NFZ. Zobacz wideo tutaj.

UWAGA!!! Zobacz pismo redakcji pielegniarki.info.pl do prezesa NFZ w przedmiotowej sprawie z dnia 16 marca 2019 roku.

Kolejną osobą, która podkreśla "przyzwoity poziom" zarobków naszej grupy zawodowej oraz lekarzy, to były minister zdrowia pan senator Konstanty Radziwiłł, który dnia 1 sierpnia na posiedzeniu senatu, mówił:

"Trzeba też powiedzieć, że problemem w służbie zdrowia są dzisiaj płace nie tyle lekarzy i pielęgniarek ‒ bo w przypadku tych 2 grup zawodowych, można powiedzieć, są one dzisiaj już na zupełnie przyzwoitym poziomie ‒ ile innych pracowników. One zdecydowanie nie nadążają. Dotyczy to zarówno pracowników wykonujących zawody medyczne, jak i właśnie pracowników działalności podstawowej, którzy nie wykonują zawodów medycznych. I tak naprawdę ta ustawa głównie im jest dedykowana. Wydaje się, że jeśli w ogóle można mówić o problemie niskich płac w systemie służby zdrowia, to on szczególnie widoczny jest właśnie w tych grupach poza pielęgniarkami i lekarzami. A zatem obok takiego generalnego problemu niskich płac, który jest w stosunku do niektórych już dyskusyjny, mamy bardzo wyraźny problem dysproporcji".

Wobec powyższych wypowiedzi ciekawy jest postulat zawarty w piśmie do ministra zdrowia, którego autorem są izby i związki pip. W piśmie z dnia  13 czerwca 2019 roku powyższe organizacje napisały, cytuję: 

"Przypominamy również, że w styczniu 2020 r. jesteśmy umówieni z Ministrem Zdrowia na wznowienie rozmów w celu oceny realizacji postanowień zawartych w §1 Porozumienia z dnia 09-07-2018 r., w tym także oceny poziomów wynagrodzeń jakie otrzymywać będą pielęgniarki i położne, w zestawieniu ze średnimi wynagrodzeniami w kraju, a także z wynagrodzeniami jakie otrzymywać będzie grupa zawodowa lekarzy".

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

"Sprawa 1 200 PLN do podstawy"

Zobacz poprzednie odcinki pielęgniarskiego live'a…


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
Komentarze