Pielęgniarki – koszmarny dzień dla ponad 200 tys. pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP
Pielęgniarki – koszmarny dzień dla ponad 200 tys. pielęgniarek.

Związek i izba pielęgniarek za niższym wynagrodzeniem dla osób z grupy 6

23 maja 2023 roku – manifestacja związku pielęgniarek – OZZPiP. Związek będzie agitował przed sejmem w sprawie projektu ustawy, który przesłał do sejmu. Organizował akcję poparcia – zbiórkę podpisów. Zebrano wymagane ponad 100 tys.

W ostatnim czasie izba pielęgniarek poparła w całości rozwiązania płacowe zawarte w przedmiotowym projekcie.

Co niesie projekt związkowy pielęgniarkom i położnym z grupy 6? Niesprawiedliwość i upokorzenie. Łamanie prawa pracy.

Dlaczego? Według związku pielęgniarka i położna z grupy 6 ma zarabiać mniej o 2 tys. PLN brutto brutto od pielęgniarki z grupy 2. Te dwie grupy pielęgniarek wykonują te same czynności zawodowe oraz posiadają ten sam zakres odpowiedzialności zawodowej. Reasumując: te same uprawnienia zawodowe.

Teraz pod sztandarami organizacji związkowej ponad 200 tys. pielęgniarek i położnych ma być dyskryminowanych. Tylko dlatego, że ukończyły inny typ szkoły pielęgniarskiej. Doskonaliły się zawodowo, przez cały okres pracy w zawodzie. Ukończyły kursy specjalistyczne oraz kwalifikacyjne. Mają kwalifikacje do pełnienia funkcji pielęgniarki oddziałowej. Ponad 20 tys. pielęgniarek z grupy 6 posiada tytuł licencjata pielęgniarstwa. Te pielęgniarki również według związku i izby pip mają mieć wynagrodzenie o 2 tys. PLN brutto brutto mniejsze.

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych nie zaprzestanie walki o sprawiedliwy system płac. Nie ma zgody na degradację i dyskryminację pielęgniarek zaszeregowanych do grupy 6 siatki płac.

Warto podkreślić, że ponad 3 tys. osób podpisało petycję autorstwa pielegniarki.info.pl do pani Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec zapisów w projekcie ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego autorstwa OZZPiP.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 63

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze
×
Aktualności

Izba pielęgniarek: dodatek za magistra 200 PLN, za specjalizację 300 PLN.