Pielęgniarki – podwyżki w grupie 7.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki – podwyżki w grupie 7.

Obecne wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z tytułem magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty

W kolejnym artykule poświęconym nowej siatce płac wynagrodzeń pielęgniarek i położnych 2022 zajmiemy się kwestią wzrostu płac zasadniczych pielęgniarek i położnych w grupie 7 nowej siatki płac.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów, które poruszają zagadnienie w kwestii wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych w grupie 8 oraz 9, po 1 lipca 2022 roku.

Pielęgniarka i położna z tytułem magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty jest zaszeregowana w grupie 7, która została opisana w poniższy sposób:

Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Gwarantowane wynagrodzenie zasadnicze tej grupy pielęgniarek i położnych od 1 lipca 2021 roku, nie może być niższe niż 5 477,52 PLN przy współczynniku pracy 1,06. Dotyczy to osób wykonujących zawód w podmiotach leczniczych.

Projekt nowej siatki płac pielęgniarek i położnych

W projekcie siatki płac z dnia 5 listopada 2021 roku, zatwierdzonej podczas prac Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia, grupę w której zaszeregowano pielęgniarki z tytułem magistra pielęgniarstwa i jednocześnie posiadające tytuł specjalisty, opisano w następujący sposób:

Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny, psycholog kliniczny, inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w l.p. 1,3,4 wymagający wyższego wykształcenia na poziomie magisterskim i specjalizacji, pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem magister położnictwa z wymaganą specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa lub w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Wniosek: w nowej grupie 7 (ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2022 roku) zaszeregowano pielęgniarki i położne z tytułem magistra pielęgniarstwa oraz jednocześnie posiadające tytuł specjalisty.

Wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z tytułem: magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty po 1 lipca 2022

Obecna grupa 7 ma przypisany współczynnik pracy w wysokości – 1,06.

Natomiast współczynnik pracy przypisany grupie 7 w siatce płac, która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2022 roku to 1,29.

Wobec powyższego wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarki i położnej z grupy 7 na dzień 1 lipca 2022 roku nie będzie mogło być niższe niż kwota – 7 157 PLN. Natomiast obecne wynagrodzenie zasadnicze przypisane grupie 7 wynosi 5 477,52 PLN. Skutkiem powyższego zostanie podwyższone do kwoty – 7 157 PLN. Czyli o 1 680 PLN.

Jak to się będzie kształtować w grupie 8 i 9 pielęgniarek i położnych od 1 lipca 2022 roku, opisaliśmy w poniższych artykułach.

Inf. wł. pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 73

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki z tytułem doktora odbywają specjalizację.