Pielęgniarki – rekompensata dla niezaszczepionych.

2 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Pielęgniarki – rekompensata dla niezaszczepionych.

Niezaszczepiona pielęgniarka pisze do pielegniarki.info.pl

Publikujemy ponownie pismo niezaszczepionej pielęgniarki. Korespondencja pochodzi z ubiegłego roku. Nadal jest jak najbardziej aktualna.

Szanowny Panie Redaktorze.

W związku z faktem, że jest Pan osobą prężnie działającą w naszej grupie zawodowej, za Pana pośrednictwem chciałabym uzyskać informacje z Ministerstwa Zdrowia na temat obowiązkowych szczepień p.Covid wśród pracowników ochrony zdrowia.

Wg statystyk z różnych stron internetowych poziom zaszczepienia lekarzy wynosi ok. 92%, pielęgniarek ok. 82%. Wykonując zawód medyczny, każda osoba kieruje się, a na pewno powinna, dobrem pacjentów, w tym ochroną ich życia i zdrowia. Dlatego podejrzewam, że te brakujące procenty do pełnego wyszczepienia medyków są spowodowane PRZECIWWSKAZANIAMI ZDROWOTNYMI DO SZCZEPIEŃ ZE STRONY PRACOWNIKA.

Wielu wystąpieniach Pan Minister A. Niedzielski podkreśla, że tego typu szczepienia będą obowiązkowe wśród medyków, a co najważniejsze- będą stanowiły podstawę do dopuszczenia do wykonywania pracy. Wstępnie jest wskazana data obowiązywania tego pomysłu od 1.03.2022 roku.

Mam zatem dwa pytania:

Co z personelem medycznym niezaszczepionym, który od grudnia 2021 r. do końca lutego 2022 roku zostanie zakażony koronawirusem? Przecież wszelkie wytyczne ekspertów mówią, że szczepionkę można przyjąć dopiero 6 miesięcy po przechorowaniu? A przecież mamy obecnie duże wskaźniki zachorowalności na Covid-19 i przed nami jeszcze święta Bożego Narodzenia i Sylwester.

Rekompensata dla niezaszczepionych pielęgniarek?

Co z pracownikami, którzy mają przeciwwskazania zdrowotne do tej szczepionki? Czy muszą odejść z zawodu? Czy za odejście z zawodu Pan Minister planuje wypłacić rekompensatę za każdy brakujący rok do emerytury wg obowiązujących wynagrodzeń wynikających z ustawy o najniższym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia? Czy takie osoby będą miały jakieś ministerialne “zwolnienia z obowiązku szczepień”?

Czy Pan Minister przewidział ewentualne skutki swojej decyzji w obsadzie kadrowej, która już i tak jest zdecydowanie za niska i doprowadziła do zniesienia norm zatrudnienia w grupie pielęgniarek, a co za tym idzie- brakiem dostępu do opieki pielęgniarskiej oraz obniżonej jakości usług?

Prośba o nie szkalowanie niezaszczepionych pielęgniarek

Byłabym wdzięczna za pomoc w otrzymaniu odpowiedzi, a przede wszystkim prosiłabym przedstawicieli zawodów medycznych o nie szkalowanie osób niezaszczepionych w tej grupie, bo czasem zbyt szybko wydaje się niesprawiedliwą opinię o swoich koleżankach i kolegach po fachu, podejrzewając ich o udział w teoriach spiskowych. Czasem prawda leży po stronie zdrowotnej.

Pytająca pielęgniarka.

16 grudnia 2021 roku.

Zachowano oryginalną pisownię.

Dane autorki korespondencji do wiadomości portalu. Linki i śródtytuły pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 269

Bądź pierwszym, który oceni wpis

332 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

1 min czytania
Pielęgniarka o realiach wykonywania zawodu Przytaczamy jeden z komentarzy na pielegniarki.info.pl do artykułu pt. Ile pielęgniarek zmarło w 2022 roku? Zgadzam się,…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i położne o konsekwencjach nocnych dyżurów.

2 min czytania
Dyżury nocne pielęgniarek i położnych Zapytaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku, jak czują się pielęgniarki i położne, gdy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Do 12 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prestiżowa Klinika Medycyny Estetycznej z siedzibą we Wrocławiu, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje do pracy pielęgniarek. umowa…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Niezaszczepione pielęgniarki nie ukończą szkoleń.