Pielęgniarki to personel pomocniczy – mówi działacz izby lekarskiej.

2 min czytania
Aktualności


Pielęgniarki – personel pomocniczy

Zobacz także:

Pielęgniarki w ramach "1200" dostały do podstawy 1320 PLN. "Chcemy 1500".

Raport – pielęgniarki sygnalizują  zmęczenie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne.

Raport: 30-50% pielęgniarek pracuje u kilku pracodawców. 

Ze zdumieniem i oburzeniem przecztałem wypowiedź zamieszczoną na jednej ze stron internetowych należącej do Okręgowej Izby Lekarskiej, cytuję:

"Niestety na tym nie koniec szpitalnych bolączek. Pod koniec ubiegłego roku, w trakcie posiedzenia Naczelnej Rady Lekarskiej, zwracałem uwagę na złą sytuację finansową personelu pomocniczego: pielęgniarek, techników RTG, laborantów, fizykoterapeutów, sekretarek medycznych, dietetyczek. Informowałem, że wprawdzie szpital lekarzem stoi, ale jest to system naczyń połączonych i bez wyżej wymienionych osób nie można zapewnić efektywnej pracy. Postulowałem bliższą współpracę naszego samorządu z reprezentacją personelu pomocniczego. Niestety, z uwagi na mnogość problemów własnych moje nawoływania nie dały szczególnego efektu. W tym czasie był prowadzony protest w szpitalu, gdzie jestem zatrudniony. Przebiegał on cicho, można rzec niezauważalnie, jeżeli nie liczyć plakatów informacyjnych i czarnych koszulek. A teraz w pewnym kraju mamy żółte kamizelki, na moim oddziale zabrakło sekretarek, a w zakładzie radiologii techników RTG i nasza praca została istotnie ograniczona. Co się stało? Wybuchł ,,dziki” strajk? I tak, i nie. Oficjalnie strajku nie ma, ale nagle wszyscy się pochorowali. Rozumiem desperację pracowników medycznych, ale – powiem to z naciskiem – nie rozumiem lekarzy, którzy wystawili zwolnienia. Nie jest to absolutnie opinia polityczna ani skierowana przeciwko protestującym ,,chorym”, ale uważam za niewłaściwe wykorzystywanie lekarzy w sporach społecznych. Apeluję więc do Państwa, aby nie angażować się w takie działania. Policjanci, nauczyciele i inne profesje mają swoje organizacje związkowe, samorządowe i to ich powinnością jest walczyć, zgodnie z prawem, o regulacje pozwalające godnie wykonywać swój zawód". 

Autorem powyższej wypowiedzi jest lekarz, przewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej.

Wybrał: Mariusz Mielcarek

pielęgniarz – nie jestem niczyim pomocnikiem 


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8197 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka została ukarana karą nagany. Odwołała się do sądu.

6 min czytania
Błędne jest twierdzenie Sądu Rejonowego przywołane za pielęgniarką, że nie może ona ponosić odpowiedzialności za spóźnienie się lekarza do pracy… Sąd Okręgowy…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek. Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego dla pielęgniarek pozwala nabyć specjalistyczną wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne do opieki pielęgniarskiej…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o schorzeniach, które powinny być uznane za choroby zawodowe pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki piszą o schorzeniach, które należy uznać za choroby zawodowe osób wykonujących zawód pielęgniarki… Redakcja pielegniarki.info.pl zapytała jakie schorzenia powinny znaleść się…
Komentarze