Pielęgniarki – trzy pytania do pani Krystyny Ptok.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP
Pielęgniarki – trzy pytania do pani Krystyny Ptok.

Pytania do przewodniczącej Ptok

Poniżej, redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje pismo do przewodniczącej OZZPiP pani Krystyny Ptok z dnia 24 maja 2023 roku.

Pierwsze pisma do przewodniczącej opublikowaliśmy w artykułach:

Więcej informacji w sprawie projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego publikujemy w dziale pt. Nie dla ustawy OZZPiP.

Środa Wielkopolska, 24 maja 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

W imieniu pielęgniarek i położnych zaszeregowanych w grupie 6 siatki płac, która stanowi załącznik do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, zwracam się do pani z następującymi pytaniami.

1. Kiedy związek pielęgniarek (OZZPiP) zorganizuje manifestację w obronie praw pracowniczych personelu pielęgniarskiego, który został podzielony na grupy, mimo wykonywania tych samych obowiązków zawodowych? Powyższe jest łamaniem zasad Kodeksu pracy, co potwierdzają wyroki sądów, przyznające odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

2. Kiedy OZZPiP zorganizuje manifestację w obronie praw zawodowych personelu pielęgniarskiego, który został podzielony na grupy, mimo braku określenia kompetencji zawodowych po ukończeniu poszczególnych rodzajów i dziedzin kształcenia podyplomowego, oraz wskazania uprawnień do realizacji poszczególnych świadczeń zdrowotnych?

3. Kiedy OZZPiP podejmie działania w celu realizacji uchwały zjazdu krajowego z dnia 17 maja 2023 roku w zakresie nowelizacji współczynników pracy dotyczących wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych z uwzględnieniem posiadanych kwalifikacji w ramach kształcenia podyplomowego oraz doświadczenia zawodowego?

Redaktor Naczelny
pielegniarki.info.pl
Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 63

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Klęska związku pielęgniarek. 2015 rok 13 tys. manifestantów. W 2023 dwa tysiące.