Pielęgniarki – trzy pytania do pani Krystyny Ptok.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP
Pielęgniarki – trzy pytania do pani Krystyny Ptok.

Pytania do przewodniczącej Ptok

Poniżej, redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje pismo do przewodniczącej OZZPiP pani Krystyny Ptok z dnia 24 maja 2023 roku.

Pierwsze pisma do przewodniczącej opublikowaliśmy w artykułach:

Więcej informacji w sprawie projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego publikujemy w dziale pt. Nie dla ustawy OZZPiP.

Środa Wielkopolska, 24 maja 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

W imieniu pielęgniarek i położnych zaszeregowanych w grupie 6 siatki płac, która stanowi załącznik do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, zwracam się do pani z następującymi pytaniami.

1. Kiedy związek pielęgniarek (OZZPiP) zorganizuje manifestację w obronie praw pracowniczych personelu pielęgniarskiego, który został podzielony na grupy, mimo wykonywania tych samych obowiązków zawodowych? Powyższe jest łamaniem zasad Kodeksu pracy, co potwierdzają wyroki sądów, przyznające odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

2. Kiedy OZZPiP zorganizuje manifestację w obronie praw zawodowych personelu pielęgniarskiego, który został podzielony na grupy, mimo braku określenia kompetencji zawodowych po ukończeniu poszczególnych rodzajów i dziedzin kształcenia podyplomowego, oraz wskazania uprawnień do realizacji poszczególnych świadczeń zdrowotnych?

3. Kiedy OZZPiP podejmie działania w celu realizacji uchwały zjazdu krajowego z dnia 17 maja 2023 roku w zakresie nowelizacji współczynników pracy dotyczących wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych z uwzględnieniem posiadanych kwalifikacji w ramach kształcenia podyplomowego oraz doświadczenia zawodowego?

Redaktor Naczelny
pielegniarki.info.pl
Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 62

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7795 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - jaka wysokość nagrody pieniężnej z izby pielęgniarskiej?

2 min czytania
Pomoc socjalna z izby pielęgniarek i położnych Uchwała NR 88/VIII/2023 Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kielcach z dnia 24 maja 2023…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Pielęgniarki - koszmarny dzień dla ponad 200 tys. pielęgniarek.